| roby_6382 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sau ce sa zic...am cunoscut pe cineva care are inca o relatie cu o alta fata...sunt cu el de jumate de an ne simtim super bine impreuna, cu mine se intalneste mai des decat cu cealalta imi spune ca se simte mai bine cu mine... dar cand l-am pus sa decida cu cine vrea sa ramana in continuare a zis ca inca nu e pregatit sa-mi dea un raspuns...ca nu stie cu care din noi vrea sa ramana... din discutiile pe care le purtam cu el dadea de inteles ca pe mine ma iubeste si cu ea sta doar din obisnuinta, din cauza familiilor etc...precizez ca relatia noastra a inceput prin a fi intai amanti apoi iubiti...pentru ca si eu eram casatorita... dar intre timp petru el si mai ales pentru mine am hotarat ca este cel mai bine sa divortez... dati-mi si mie un sfat... ce trebuie sa fac... ce trebuie sa-i zic...nu mai suport sa se intaleasca cu ea...chiar daca nu se vad de prea multe ori...va rog ajutati-ma...multumesc

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Si u accepti asa ceva? doamne pai va folosestesadsadsadsad

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai nu va iubeste pe niciuna si va foloseste. In tot cazul, cealalta pare mult mai importanta decat tine.

lolita
| lolita a răspuns:

Sav vecdem. el a fost mai istet pentru ca nu a divortat, daca nu a facut-o pana acun nici nu o va face, apropo toti mint ca tu esti cea mai buna.si cu cealalta sta doar pentru copii, pentru ca ii este mila de ea, pentru ca a vrut sa se sinucida daca o lasa, pentru ca are mai multi basni. etc

mlm
| mlm a răspuns:

Buna ziua, parerea mea este sa nu fortezi un barbat sa faca ceea ce vrei tu, s-ar putea sa te trezesti ca ramai singura, nu al bate la cap despre relatia lui cu cealalta femeie, o data si o data se va decide si iti va spune ce a hotarat, asa ca nu-ti forta norocul, fii bucuroasa ca te prefera mai mult pe tine si nu pe cealalta.Bafta si nu dispera, timpul le poate rezolva pe toate.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca nu te iubeste nici pe tine nici pe ea ci doar va foloseste

Bula
| Bula a răspuns:

Inteleg ca, acum esti divortata si...libera!
Fa-l un pic gelos: cauta-ti si tu pe cineva cu care sa te vada "intamplator" si vezi ce reactie are.
Daca reactioneaza, da-i un ultimatum pentru decizie.
Daca nu, vez-iti de...altii!

| mioara_1431 a răspuns:

Tu date la o parte mai sunt barbati pe lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, el este casatorit cu cealalta sau sunt doar iubiti si se intalnesc din cand in cand? caci nu am inteles acest aspect(scuze). daca sunt casatoriti, nu cred ca va divorta, daca vroia sa o faca o facea pana acum, mai ales ca tu ai divortat deja. poate s-a gandit ca v-ar prinde bine o distractie si...atat,nimic mai mult. iar acum, cand tu ai divortat s-a speriat. tu il presezi si cu asta nu faci decat sa il impingi in bratele celeilalte.las-o mai moale o vreme si asa el isi va da seama ce simte si ce isi doreste.