| AnaMaria446 a întrebat:

Nu știu ce să mai fac, știu că nu este corect ceea ce fac eu dar știu că nu este corect nici ceea ce face partenerul meu.
Îi verific telefonul, știu este greșit dar fac asta pentru că am găsit lucruri care nu sunt în regulă și nu sunt normale și nu sunt de acord cu ele și am încercat să-i dau de înțeles fără să-i spun exact că știu ca face anumite lucruri.
Le face în continuare bineînțeles, poate că chiar nu își dă seama sau se bazează foarte mult pe faptul că eu nu pot să aflu anumite lucruri și de asta le facem în continuare.
Mă simt foarte rău de fiecare dată când văd profilurile pe care le vizitează, videourile pe care și le trimite cu diverși cunoscuți.
Pleacă des în delegații și acolo unde merge dacă există femei domnișoare cu care interacționează la modul de : "Bună ziua, sunt x, luați actele astea, la revedere", ceea ce face este ca după le caute pe rețelele de socializare fără a se împrieteni cu ele pentru că știe că aș observa lucrul ăsta.
Diverse domnișoare și doamne pe care le întâlnește le caută și pe rețelele de socializare.
Mă deranjează lucrul ăsta pentru că denotă interes.
Și nu înțeleg de ce este interesat de acele femei, sunt frumoase, arată poate sunt drăguțe, dar ce vrea de la ele.
Sunt cu atât mai indignată și pentru că știu că el dacă ar ști că eu aș face așa ceva ar fi ca sfârșitul lumii, nu ar mai avea încredere în mine, m-ar bănui ar avea o reacție extrem de urâtă și violent verbală.
Iar eu știind că el nu ar fi de acord nu i-ar plăcea lucrul ăsta să-l fac, eu nu înțeleg cum de el poate să facă asta și să nu se simtă că face ceva greșit.
Mă face să cred că nu este serios pe cât pare și se prezintă.
Iar gândurile acestea mă fac să să fiu demoralizată, mă pun la pământ și nici nu mai pot gândi la o căsătorie, la o familie cu el pentru că văd că interesul lui nu este de a-și vedea de treaba lui de viața noastră împreună de noi ca o viitoare familie.
Scriu așa că întrebarea aici cu privire la ce aș putea face pentru că sunt într-o stare foarte proastă din punct de vedere emoțional dar și fizic. Fiindcă este un pericol pentru relația noastră ceea ce face el pentru că dacă are aceste interese tot timpul poate că cineva la un moment dat îi va da atenție în sensul în care el își dorește și atunci se va întâmpla o infidelitate.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Buna, o sa scriu cat mai pe scurt si nu o sa scriu romane cum fac de obicei.
O persoana care iti da atata stres, care te pune in situatia de a o urmari, deci iti da motive intemeiate sa o verfici! o persoana care nu intelege ca iti face rau psihic chiar si dupa ce ati comunicat in acest sens... este o persoana care nu merita sa fie cu tine!
Deci oricat de drastic ar parea sfatul meu, acela este sa te desparti de acest barbat!

tot amani despartirea de el, dar iata ca acest stres este de prea multa vreme : https://www.tpu.ro/......inceputul/

| AnaMaria446 explică (pentru Simpatic):

Așa este tot ămân sperând că ceva se poate schimba...

| Simpatic a răspuns (pentru AnaMaria446):

Parerea mea este ca daca nu s-a schimbat pana acum...nu se va schimba niciodata!
este alegerea ta in final, eu am dat un sfat din punctul meu de vedere fata de ceea ce ai scris. oricat de mare ar fi suferinta in urma unei despartiri, ea tot nu va fi atat de mare fata de ceea ce traiesti tu acum, de luni si luni de zilewinking
am inteles ca nu poti face acest pas, dar iti faci mai mult rau acum!
un om care nu iti da liniste sufleteasca si incredere, nu merita sa iti fie sot sau iubit!

| Violleta2022 a răspuns:

Bine ca nu sunteti casatoriti!
Da-i papucii ca asta nu-i dragoste, doar control si gelozie dusa la extrem.

| dullcat a răspuns:

Am citit tot ce ai scris si nu pot sa nu ma intreb: De ce mai stai cu el daca se comporta asa? Ti se pare productiv sa faci pe detectivul pasiv agresiv? Nu este deloc, crede-ma....De cati ani sunteti impreuna? Ce varste aveti?

| Miruna333 a răspuns:

Stii ca face atat de multe lucruri, dar tot esti impreuna cu el? De ce? Nu are vreun sens. Ti-a gresit, nu il ierti, il parasesti. La revedere. Tu te superi, te consumi, il ierti si continui sa stai cu el, el facand aceleasi lucruri. Este doar un catel in calduri, ca barbat adevarat nu e. Ai vazut conversatii, ai vazut ca distribuie video-uri, ai vazut ca este un disperat ce o vede pe una si o cauta imediat, despre ce famile vorbesti? Mai ai sa il gasesti in pat cu una si sa ii accepti. Fugi cat mai poti, nu mai astepta degeaba, te distrugi psihic. Incepe sa faci terapie si te vei simti mai bine, mai intai taie raul de la radacina. Sunt atatia barbati pe lume care te-ar trata exemplar si tu stai cu ultimul curvar? Unde iti sunt standardele si respectul de sine? 100% a avut aventuri, doar ca n-ai aflat tu de ele. N-ai cum sa bagi mana in foc pentru nimic. Eu zic sa te uiti in oglinda, daca te iubesti cu adevarat, iti vei da sansa la fericire. Cu cat stai mai mult cu persoana nepotrivita, vei intalni mai greu persoana potrivita.

| Robert2526 a răspuns:

Exagerezi extrem de mult si nu realizezi penibilul situatiei. Daca esti intr-o relatie nu inseamna si ca esti la inchisoare iar verificatul telefonului este nu doar de prost gust si imoral dar si ilegal happy

Reactionezi extrem intr-o situatie care nu ar trebui sa genereze asa stres.Esti extrem de toxica in relatia voastra, vina iti apartine exclusiv tie. Imposibil sa reactionezi asa pentru niste like-uri pe retelele sociale laughing) te comporti de parca ai avea 14 ani

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Un om cinstit, care vrea o relație sănătoasă, nu are nimic de ascuns.
În momentul în care începem să ne ascundem telefonul...
Nu prea mai seamănă a relație. Este mai mult un compromis.
Dacă este afemeiat... Ori îl accepți, ori, ura și la gară.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Salut! Nu cred ca se va schimba vreodată, așa că cel mai bine ar fi sa pui punct acestei relații. Nu e ușor, dar nici sa trăiești așa la infinit nu e ok.