| maria_6679 a întrebat:

Nu stiu cu msa incep.Am iubit 2 ani un baiat dar el nu a stiut niciodata.Am suferit enorm pentru ca el o iubea pe prietena mea.Am trecut prin extrem de multe lucruri grele de cand il iubesc.Acum el a terminat scoala si a plecat si nu se va mai intoarce nciodata.Credeam ca am sa plang si am sa sufar pentru ca a plecat dar nu.De cand a plecat am varsat cateva lacrimi in rest simt un sulflet pustiu.Nu mai simt nici durere nici fericire desi stiu ca nu o sa se mai intoarca niciodata.Nu pot sa zic ca nu imi pare rau pentru ca imi pare foarte rau dar pur si simplu nu mai simt nimic, absolut nimic. D e ce se intampla asta? parerea mea e ca am trecut prin atatea incat nimic nu ma mai poate afecta. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai grijă mare să cumva să-ţi fi făcut un ideal din el şi să te trezeşti apoi că s-ar putea să ratezi un băiat iubitor care-ar putea fi chiar lângă tine dar tu să nu-l vezi fiind în continuare cu mintea blocată la acela. Zic şi eu.
În rest, vorbele sunt inutile. Puteai face multe. Nu ai făcut, acum mergi mai departe. Nu se termină lumea cu unul!
Salut!

| Luori a răspuns:

Desi a plecat, stii ca este un lucru bun. L-ai iubit mult timp in secret si poate ca plecarea lui o vezi ca o poarta catre al uita.

Acum ca s-a intamplat, nu stii cum sa reactionezi. Sufletul tau a cam "paralizat", dar cu timpul vei deslusi acest sentiment, vei sti ce vrei sa faci mai departe.

Acum nu poti decat sa iti eliberezi sufletelul, sa continui si sa iubesti din nou! happy

| mosu_9772 a răspuns:

Prin o situatie asemanatoare am trecut si eu doar ca fata de care eram indragostit nu aplecat in cazul meu se aplica spusele tale ca am suferit prea mult pentru ea incat nimic nu ma mai poate afecta luana 1 are mare dreptate la fel ca tine am fost si eu pana cand am intalnito pe prietena mea de care m-am indragostit nebuneste si ea de mine la fel sa nu uiti un lucru dragoste te poate duce pe culmile fericiri dar te poate face si sa suferi cel mai mult e un sentiment cu 2 taisuri fericirea in dragoste o vei intalni odata cu persoana potrivita

| luana1 a răspuns:

Amore, cand vei intalni pe cineva care sa se indragosteasca nebuneste de tine si tu de el, atunci vei intelege ca sufletul tau e viu, nu pustiu.

| marpey16 a răspuns:

Ti-ai blocat imima şi mintea, astfel încât să nu mai poţi simţi durerea. Dacă creierul tău nu ar fi facut asta, ai fi fost sfâşiată de durere, şi te-ai fi mustrat întruna că nu ai făcut nimic cât el era încă lângă tine. În cazul tău, nu pot să zic decât că timpul vindecă totul. Un suflet pustiit, nu poate fi reparat decât în timp. Cel mai bine ar fi să încerci să îţi ocupi timpul cu lucruri banale. Ajută foarte mult. Îmi pare foarte rău de tine... Sper să te faci bine repede...Chiar dacă eu am avut norocul să nu fi simţiţ asta încă, imi imaginez cum ar fi şi îmi pare foarte foarte rău. nu pot descrie.
Baftă. Marpey.