| JuStMe_2792 a întrebat:

Nu stiu cum as putea formula astfel incat sa ma puteti intelege. Am stat cred ca o ora sa ma gandesc daca sa pun sau nu intrebare pe TPU pentru ca imi era sa nu ma luati peste picior, dar am prins curaj si pana la urma m-am gandit ca cel mai bine ar fi sa ma descarc, pentru ca numai pot tine in mine.

Totul incepe acum doi ani, cand un baiat Andrei a venit in cartierul care sunt eu. Eu atunci treceam in clasa a 6, si pana atunci nu mai aveam prieten. A inceput sa imi placa de el, dar imi era frica pentru ca el statea la centru de plasament si nu vroiam sa mi se intample ceva. Dar pana la urma mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca imi place de el. M-a intrebat daca vreau sa stau cu el, si eu am acceptat gandindu-ma ca este si de la mine de la tara pentru ca acolo e un centru de plasament si numai bine ma voi putea intalnii mereu cu el. El se imprietenise cu un baiat Rares, cu un an mai mic decat mine. Ne intelegeam toti, totul mergea perfect. Cand s-a terminat vacanta, Andrey a plecat la tara. Dupa plecarea lui, Rares incepea sa isi schimbe total comportamentul. Vorbea urat despre Andrei si multe altele. Nu am bagat in seama barfele celorlalti, asa ca am stat cu Andrey cam un an.Imi lasam prietena cea mai buna pentru a merge la tara, pur si simplu pe el il pusesem pe primul loc. In vacanta de vara urmatoare, eu am plecat in Italia. Inainte sa plec in Italia, incepusem sa ma inteleg foarte bine cu Rares. Nu era decat o amicitie pentru ca el era si mai mic cu un an decat mine si mai scund. Am plecat in Italia. Acolo. incetul cu incetul am inceput sa ma gandesc tot mai putin la Andrei, si tot mai mult la cat de bine ma inteleg cu Rares. Vorbeam cu el pe mess, puteam spune ca el era cel mai bun prieten al meu, deja incepusem sa ma inteleg extraordinar de bine cu el, si sa il uit pe Andrei. Dar asta nu insemna ca imi placea de Rares. Cand am venit din Italia, m-am despartit de Andrei, si l-am dat uitarii. Incepusem sa ma indragostesc de Rares, dar imi era frica sa stau cu el, pentru ca era micut si nu vroiam sa se auda barfe. Se intamplau multe, pe cat trecea timpul pe atat Rares imi dadea multe sperante. Asa ca eu timp de inca un an eram indragostita de Rares. Intr-un final, la inceputul acestei veri mi-am facut curaj si i-am spus ca imi place de el. Si el mi-a zis ca ii place de mine, apoi a plecat(el nu statea aici pentru ca parintii lui erau despartiti). Timp de trei saptamani eu nu il mai vazusem. Intr-un weekend m-am dus la tara. Acolo. m-am intalnit cu Andrei. Dupa un an, cand ziceam ca il uitasem m-am intalnit cu el. El imi zicea ca lui inca ii placea de mine. Vorbeam cu el, dar...Ma minteam singura, ziceam ca numai simt nimic pentru el. Numai ca atunci cand il vedeam mereu imi zambea inima in mine, si simtem fluturasi in stomac. Dupa trei saptamani, exact la inceputul verii a venit aici Rares. Si, dupa o saptamana m-a intrebat daca vreau sa stau cu el. Toate bune si frumoase, statem cu el in ciuda celolralti care ma jigneau deoarece stateam cu el, si ma simteam minunat. M-am certat de doua ori cu el, dar...Am trecut peste.

Astazi, pe cine credeti ca am vazut eu. Pe Andrei. El venise din nou aici, stand la liceu. Adica 4 ani de acum incolo. Incepeam sa simt iarasi fluturasi in stomac si simteam ca numai simt nimic pentru Rares, chiar daca totusi il iubeam. Iesii cu el pe afara, pentru ca Rares cred ca acum este la mama lui. Iesii cu el pe afara, si ii spusai pana la urma ca incepe sa imi placa din nou de el(in timpul acesta stateam cu Rares). El ma intreba daca vreau sa stau cu el, si ii zisai ca ii raspund maine. Acum, cand scriam toata povestea, pusai la avatarul meu o poza cu Rares. Ma contacteaza un baiat si imi spune ca e in clasa cu varul lui si e cel mai prost din clasa, ca a ramas la mate. De unde, eu stiam ca a avut media 9, 35. Se vedea pe el ca e un baiat destept. Si la anumite jocuri facea foarte repede calculele si chiar era un baiat inteligent.

Acum, chiar numai stiu ce sa mai fac. Cine a citit toata micuta mea poveste le multumesc extrem de mult. Chiar va multumesc si sper ca ma veti ajuta si imi veti da un sfat. Multumesc mult de tot

Răspuns Câştigător
| NimenixD a răspuns:

Eu spun că ar trebui să rămâi cu Andrei. xD. El fiind şi mai mare decât tine e mai bine. Şi fiind mai mare şi decât Rareş, îţi dai seama că este mai matur. Şi apoi dacă tu spui că ai fluturaşi în scomac atunci când îl vezi înseamnă că îl iubeşti; o3. Şi ai ocazia să stai lângă Andrei 4 ani de acum în colo.;*

17 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Cred ca mai bine ai ramane cu Andrei. Rares este si mai mic decat tine, si nici nu sta in acelasi oras cu tine, pe cand Andrei iti va fi aproape inca 4 ani de acum incolo. + spui ca ai fluturasi in stomac atunci cand il vezi si ca uiti de Rares, asta inseamna ca inca esti indragostita de el. happy Multa bafta.

| Pissy a răspuns:

Eu cred ca nu iubesti pe niciunu. laughing). Ba iti place de ala, ba simti fluturi in stomac pentru ala. O adevarata dilema.
Sfatu` meu e sa-i lasi pe aman2 in pace. :*

| VacutzaRoscata a răspuns:

Maximilian,prea fain raspunsul laughing
juStMe,tu nu il iubesti nici pe Rares,nici pe Andrei straight face hotaraste-te odata ce vrei, ba iti place unu, ba de altu

| adi4ever a răspuns:

@MaXiMiLiAn: Genial raspunslaughing

caramela
| caramela a răspuns:

Aloooo, am ametit citind "mica" ta povestioara, ba esti cu unu, ba esti, cu celalalt, ba il lasi, ba il ei, in final tu iubesti pe vreo unu din ei? s-au alergi dupa 2 iepuri? fama sa inteleg, la tine zburda fluturii in stomac la ambii? s-au la toti pe care ii vezi? pana la urma tu cati ani ai? mai ai rabdare, nu cred ca ai varsta pentru un prieten, e varsta precara, car nu poti sa alegi inca, si decat sa umbli azi cu unu, maine cu altu si sa iti creezi o imagine de ...mai degraba mai triaza si o sa fie bine.happywave

caramela
| caramela a răspuns:

Maximiliannn...maxim ai fostlaughingrolling on the floorlaughingrolling on the flooroh go onoh go onoh go on punct ochit, punct lovitoh go onoh go on

| Blondda a răspuns:

Eu cred ca Andrei e baiatul de care esti indragostita. Mai incearca o data. Nu pierzi nimic.

| Helpmeeveryday a răspuns:

Andrei! Da!
Ai fost cu el si inca iti place chiar daca a fost doar un timp in care te'ai mintit.
Mai multe nu stiu ce sa spun.Bafta!

| xLemonish a răspuns:

Fa cum crezi ca e mai bine pentru tine. Oricum eu iti sugerez sa te desparti de amandoi. Asa nu vei mai avea probleme. Eu cred ca te vei indragosti pe rand de ei, apoi te vei desparti de ei si tot asa. Mai bine gaseste`ti un baiat cu care sa ai o relatie stabila. Mult noroc. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| vladutzul09 a răspuns:

Nu imi dau seama ce vrei sa afli?! Practic din toata povestea am inteles esentialul"tie iti place de 2 baieti " foarte bine fa o alegere pentru ca, daca vei umbla cu amandoi vor spune ca esti profitoare... Si daca baiatul acela a zis ca e prost i-ar tie "prietenul"tau ti-a spus ca are media 9.35 la matematica inseamna ca celalalt prieten a vrut sa te faca sa il parasesti si sa mergi cu el... Poate te-am ajutatbig grin Funda?

| DeeeaA a răspuns:

Andrei e cel la care,din cate vad,tii cel mai mult.
Rares este mai mic si se uita dupa fetele mai mari. Cati ani ai?(imi poti trimite mesaj in privat). Si daca e,sa zicem corigent,asta te faca sa nu mai tii la el? Conteaza notele lui la scoala mai mult decat ce,probabil,simte pentru tine? Nu cred ca stii ce vrei...
Ramai totusi cu Andrei pentru ca el, din spusele tale, ti se potriveste mult mai bine.

fundita?

| SoferTir a răspuns:

Du-te dracu ca am citit toata asta si am uitat ca am cartofii la prajit.

| allllll a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc sa ramai cu andrei pentru ca rares din cate am inteles este mincinos... poaten minte si in legatura cu sentimentele fata de tine.dar nu stiu... daca acel baiat a mintit? incearca sa aflii cat mai multe de3spre ei.succes!

| ella_1888 a răspuns:

Andrei desigurbig grin.Parera mea e ca nu conteaza varsta dar daca tu supui ca atunci cand il vezi pe Andrei simti fluturi in stomac si uiti de celalalt tip...e clar ca pe el il iubesti ci nu pe Rares. Eu sper ca te.am ajutat.BAFTA. Si nu uitata ca alegerea e doar a ta!

| Ioaaa_4297 a răspuns:

Bua Andrei este singura solutie

| Addaaaa a răspuns:

Fa cum iti spune inima... Daca inca il mai iubesti pe Andrey ramai cu el dar daca il iubesti mai mult pe Rares nu lua in seama barfele rautacioase ale celorlalti...pup!

| FunnyCupcake a răspuns:

1.De ce nu il intrebi pe Rares daca el chiar a ramas? Adica nu este o rusine,frate nimeni nu-i perfect, nu ar trebui sa crezi ce spune orice tzaran gelos pe voi, nu te-ai gandit ca poate vrea sa va raneasca pe amandoi sau sa va desparta?
Incerca sa il tragi cumva de limba si sa il intrebi daca a ramas.aqdica daca te iubeste iti va zice,
2. Daca il iubesti mai mult pe Andrei. adica el a fost primul tau iubit...eu zic sa stai mai mult cu el, si daca e sa ii zici lui Rares ca vrei sa fii un pic singura sau sa ai un moment de respiro... daca vrei.sau poti sa ii zici lui Rares asta, este decizia ta.

Bafta... Fundisa!?big grin:*:X