| Daiana90 a întrebat:

Nu stiu cum sa fac sa intelegeti exact...deci ideea este ca toate lumea imi spune "pai daca nu vorbesti cu el in fata cum sa te placa" etc deci toti imi spun sa vorbesc cu ei in realitate(daca imi place vreun baiat) dar ceea ce vreau sa spun este ca asa patesc cu toti.Niciunu nu e interesat sa vorbeasca.cum v-am spus de cel de la dansuri.Inainte eram convinsa ca nu m-a placut din cauza mea, ca nu vorbeam nimic dar acym am incercat sa vorbesc cu el, trageam de el sa scoata un cuvant si spunea strictul necesar si atat.Ideea este ca asa patesc cu toti, nu numai cu el, incerc sa vorbesc cu ei si sfarsesc vorbind singura, facandu-ma de ras ( adica tot eu vreau sa vorbesc, ii intreb si abia imi rapund cu greu, doar ce ii intreb, sau alteori nici nu imi raspund.Nu inteleg de ce nimeni nu e interesat, ca daca ar fi ar vorbi de la sine, nu ar fi asa de nepasatori.In felul asta nu o sa am prieten niciodata...nu imi explic ce am asa de "repsingator" sau nu stiu cum sa ma explic. Ceilalti rad non stop cu partenerii.Nu stiu.straight face

3 răspunsuri:
| Anda_5509 a răspuns:

Fii indiferenta.Cine te place, te place asa cum esti. O sa vina si vremea ta, cand o sa ai si tu un prieten cu, care sa te simti minunat.Incearca sa nu vorbesti preaa mult, dar nici prea putin.Incearca sa vorbesti cu folos.stii vorba aia(frumoasa frumoasa, da cand deschide guraaa`).

| Roessess a răspuns:

Eu zic sa fi uh.degeaba incerci sa pari ce nu esti. daca baiatul te place te accepta asa cum esti...si nu te grabi totul va veni de la sine.in plus ai putea fi uh pic mai intepata.nu te mai lua dupa tot ce spune lumea...eu zic sa incerci.meritatongue.succes!tonguewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am citit toata intrebarea deoarece ai pornit din start cu niste lucruri nepuse la punct.
,, daca nu vorbesti cu el, cum sa te placa?`` - adica faci o persoana sa te placa doar vorbind cu el? De ce trebuie sa te duci sa vorbesti, sa castigi admiratia cuiva? Daca te-ar placea, el te observa(intr-adevar, observa modul de exprimare, dar asta o poate face in conversatie cu altii, nu neaparat cu el). Cu ce crezi ca l-ai cuceri daca ai vorbi cu el?
,, sa vorbesc cu ei in realitate`` - obisnuiesti sa ai prietenii virtuale?
,, niciunul nu este interesant sa vorbeasca``- aici depinde modul cum te duci! Doar nu i te pui in fata si zici: buna, cum te cheama? Aaa, ne intoarcem la prima interpretare. Placi un baiat dupa fizic? Fara sa,, vorbesti`` cu el?
Puneti aceste lucruri la punct si apoi situatia va fi mai usor de rezolvat.