| anonim_4396 a întrebat:

Nu suntem impreuna, dar il plac si ma place. M'a facut mama mai timida si de fiecare data cand il vad ma rusinez tare.hlizesc si ma uit in alta parte. ceva de genu.Si nu stiu ce sa fac.

14 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si bagate in seama cu el cat mai mult...nu mai fii timida ca apoi ai sa ai de pierdut

| Pho3nix a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si bagate in seama cu el cat mai mult...nu mai fii timida ca apoi ai sa ai de pierdut

| Silvia a răspuns:

Si eu sunt ft timida si mi s`a intamplat asta cu un baiat...de fapt eu sunt 90% sigura ca ma place, insa el atunci cand ma vede zambeste frumos si se uita in jos... Unii oameni sunt foarte timizi...asta e happy

daniela
| daniela a răspuns:

Mult curaj si cu Dumnezeu inainte... stai de vorba cu el.

| marsy a răspuns:

Uita_te direct la el in oki. sh totul va fi ok

Shin
| Shin a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti. Nu ai decat o viata... si care e cel mai naspa lucru care se poate intampla? Dar cel mai bun? Nu merita sa incerci?winking
Numai bine, Shin.

| Encore a răspuns:

Nu mai fiti ba timide ca o sa pierdeti o gramada in viata straight face
Iesi cu el, vorbiti, glumiti si din gluma in gluma ajungeti sa va sarutati big grin

| alexa a răspuns:

Comunica cu el, avand in vedere ca si el te place nu ai decat de castigat.Incearca sa faceti ceva impreuna(un sport ceva), facand constant o activitate impreuna poate o sa devi mai putin timida.Sucees!

| hanry a răspuns:

zi ce simti si daca te place mult o sa zica si el ceva bun... noroc

| GeO_2554 a răspuns:

True love:X incearca sa scapi de teama asta [rusine] si sa te bagi in vorba cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recomand sa faci exact cea ce simti. E un sentiment nobil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baietilor le plac fetele mai timide, sunt mai misterioase si mai interesante.Si nu sunt nici usuratice. Dar nu exagera cu timiditatea. Depinde si de baiat.In cazul tau, ar fi super sa fie el mai curajos decat tine, sa faca primul pas. Dar faptul ca esti mai timida, nu uita, nu-i un defect, atata timp cat nu cazi in extreme. E sweet sa rosesti la un compliment dragut, sa te uiti in jos zambind din cand in cand, cand ii intalnesti privirea.Vei fi mult mai apreciata daca te "lasi mai greu", pitzipoance sunt destule pe lume, bune pentru one-night-stand. Fetele inteligente stiu sa se faca remarcate si fara o fusta de 4 cm si sanii la vedere. Tine de atitudine si caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta exact in aceeias situatie sunt si eu sad crede-ma k eu stiu cum e, incearca sa nu mai fi asa incearca sa ii demonstrezi lui k u esti o fata matura si asa o sa iti fie mai usor sa te schimbi! nu stiu cat te ajuta sfatu meu dar eu inteleg prin ce trecisad

| Tommy a răspuns:

MATURIZEAZATE! - invata din filme cu se comporta femeiile. Atitudinea ta poate sa aiba chiar un anumit farmec. Dar nu pentru mult timp! "SCHIMBA FOAIA"!