| GigirlMrr a întrebat:

am o mare problema: Imi place super mult de un băiat si chiar imi doresc sa fiu cu el.e cu un an mai mare ca mine.si nu stiu daca ma place. faza ii ca de fiecare data cand ma vad cu el e cu prietenii lui, si eu cu ai mei...si cred ca stie ca il plac pentru ca de fiecare data cand ne vedem se găsește cineva sa facă glume pe seama mea si sa zica ca noi doi suntem impreuna si chestii de genu.si el nu zice efectiv nimic începe sa râdă si se uita la mine.dar atat.nu comentează sau alte chestii.si nu stiu ce sa inteleg.am vb de câteva ori cu el pe fb.da nu mare lucru. oricum nu stiu ce sa fac.cum pot sa mi dau seama daca ma place sau nu?
e urgent

5 răspunsuri:
| LucianP a răspuns:

Buna.Daca iti place asa de mult, incearca sa il iei de mana, sa il imbratisezi, daca reactioneaza la fel si el te place.

| Anna121 a răspuns:

In general baietii sunt destul de timizi, ai putea sa-l inviti la un suc, sa discutati, desigur nu sa-i zici ca-ti place de el, ci sa fii atenta la fiecare gest a lui, poate iti dai seama daca iti impartaseste sentimentele. Bafta!

| bibi518 a răspuns:

Puteti sa iesiti in oras ca prieteni, astfel o sa petreceti putin timp singuri si o sa va dati seama amandoi de ce simtiti big grin

| ClaviusLord09 a răspuns:

Aveti prieteni comuni? Daca da, atunci incearca sa ti pui prietenul/a in tema si sa afle daca tipul te place sau nu. Easy happy

| Dijmy_Ionutz_1997 a răspuns:

Fa rost de numarul lui de telefon.....eu asa am facut