| MalikBitch a întrebat:

Nu vreau rasp la misto plz: este un baiat care ma place si "ma iub" (el asa a zis) neam vazut da doar pe web si in poze si eu il plac si il iub fara caterinca nu ma prea crede dar in fine... vb de vreo 5 luni pr e ca e la o distanta de 600km in oradea si in oras la el exista o fata pe care el a zis co place si vrea sa fie cu ea da el nu stiu daca ea il place si a mai zis ca se duce des la ea si mi-a trecut prin minte urmatorul lucru: poate a inventato pe "andreea" ca sa ma faca pe mine geloasa in fine sunt doar amici asa spune el si mi-am ratat sansele din gelozie am cam facut "scandal" si atunci mi-am ratat toate sansele de a fi cu el si desi ma iubeste zice ca nu putem fii impreuna ca e distanta prea mare dar inca ma place. cum sa-l fac sa inteleaga ca distanta nu cont adica chiar vrea sa fiu cu el (i-am zis si ceva de genu"stii ce mie nu-mi pasa de distanta daca 2 pers se iub nu conteaza distanza" sau CEVA DE GENUlaughing )

Răspuns Câştigător
| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Dragostea pe internet e ca apa de ploaie
pe net poti fi oricine, poti sp orice (daca intelegi ) cine iti garanteaza tie ca el sp adevarul
eu nu cred ca te poti indragosti pe net sau poate doar asa crezi tu
si mai e si partea a 2-a distanta... o relatie la distanta nu tine (ochii ce nu se vad se uita)
PAREREA MEA este sa nu iti faci spernate si sa lasi totul in voia sortii daca te iubeste cu adevarat o sa faca ceva (poate sa vina la tine) daca nu continua sa vb cu el pe mess si sa ramana doar un amic de pe net...

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Conteaza distanta mai ales ca nici nu poti sa il atingi si nu cred ca sta acolo singurel. eu cred ca exista acea fata andreea si daca nu exista ea exista altele.

| alylove15 a răspuns:

Spune-i ce simti ca il placi si ca pentru tine nu conteaza distanta... daca chiar te iubeste te va intelege si va fi cu tine, dar nu cred ca are sentimente pentru tine mai ales ca zice ca ii place de o fata andreea daca am inteles eu bine...totusi daca zice ca e distanta mare si ca nu crede ca va merge inseamna ca nu simte nimic pentru tine si nu stie cum sa iti spuna fara sa suferi.
Oricum bafta!

| GreuMaiEsteSaGasestiUnNumeOriginal a răspuns:

Am avut si eu o relatie pe net...din pacate singurul lucru cu care m-am ales a fost o inima franta.Multa lume zice ca nu ai cum sa simti iubire pe internet, dar am ajuns la concluzia ca te atasezi foarte mult de acea persoana cu timpul.motivul despartirii a fost distanta, el fiind cel care s-a despartit de mine.Stiu ca iti doresti foarte mult asta,dar iti zic ca oricate clipe fericite ai trai(virtual) alaturi de el,suferinta de dupa despartire e mai mare.dar daca vrei sa te convingi singura, ceea ce nu iti recomand, atunci incearca sa fii cu el si trateaza-l cu mai maulte indiferentza.Arata-i ca nu esti disperata dupa el si poate-poatewinking. Succes:*fundita?big grin

| MalikBitch explică:

Cum ar venii place 2 feterolling on the floor
da oricum ne-am certat si gta am terminatobig grin

| DanSaRan a răspuns:

Distanta conteaza, imi pare rau sa zic asta dar asa e. Poate daca ai putea sa mergi o data la el sa va intalniti ar fi altceva, dar eu in locul tau nu mi-as pune sperantele in astfel de relati, el poate sa spuna ca te iubeste ce esti cea mai frumoasa de pe pamant ca esti soarele lui ca nu situ ce astfel de lucruri siropoase si cand colo el sa aiba pe una la 2 metri distanta de el. Stiu ca e enervant dar asta e crudul adevar, nu situ ce varsta ai dar banuiesc ca nu ai peste 16 hai 17. Deci sansele unei iubiri sunt cam mici, daca ati putea merge la facultate in acelasi oras, ar fi super atunci ar fi destinul si ati avea o sansa.
Dar totusi nu-ti pierde speranta, rezista si incearca, incearca si crede in iubirea voastra poate va avea un un sfarsit fericit eu iti urez noroc, iar daca nu e sa fie alaturi de el macar sti ca ai un prieten de nadejde la sute de kilometri pe care sa te poti baza. kiss si numai bine.