| DanYels a întrebat:

Sunt in clasa a 7 a si imi place de o fata de clasa a 8 a.
Cea ce ma pune pe mine la incercare in privinta acestei "prieteni" este ca eu cand vreau sa vb cu ea ma respinge asta cand suntem la scoala cand e lume langa etc. si cand mergem undeva gen la un bal eu nu o bag in seama si vine ea langa mine de parca ar fi un caine (scuzatimi comparatia dar sa continuam ) de parca ar vrea sa imi atraga atentia.Dar inainte sa ne cunoastem asa bine ca-ci nu sunt genu sa imi placa de o fata doar dupa aspect a inceput sa ma respinga. Dupa o perioada in care nu neam mai bagat in seama s-a cuplat cu cel mai bun prieten al meu. Credeti ca este geloasa ca-ci aproape mereu ma vede cu o colega chiar daca stie ca nu este nimic intre colega mea si mine caci ea este prietena ei cea mai buna.Vi se pare gelozie sau ceva asemea, daca vi se pare ar trebui sa ma cuplez cu cea mai buna prietena a iei? funda :X

Răspuns Câştigător
| vRaz a răspuns:

Iti dau un sfat util... cand iesiti de la scoala, ofera-te sa va plimbati putin, ca vrei sa vorbiti. Spune-i ce simti! E cel mai bun mod de a-i atrage atentia. Normal ca intre toti copii din scoala ea se simte oarecum, rusinata, ca esti mai mic poate. Nu iti recomand sa te 'cuplezi' cu cea mai buna prietena a ei pentru ca o sa se supere pe amandoi. Vorbeste cu ea. Fa-ti curaj, fi 'barbat' si vorbeste cu ea!

| DanYels explică (pentru vRaz):

Dar ea este cu cel mai bun prieten si la scoala procedeaza la fel cum se comporta cu mine

| vRaz a răspuns (pentru DanYels):

Pai, daca acel 'prieten' bun al tau, stie ca tu o placi, atunci ar trebui sa faca el ceva in privinta asta. In schimb el e cu ea. Daca ar fi geloasa i-ar spune ei si ti-ar da si tie semne de gelozie, ar incerca sa te indeparteze de ea. Se pare ca ei nu prea ii pasa. Rectific ce am spus inainte. Cupleaza-te cu prietena ei cea mai buna, daca da semne ca e geloasa si nu ii convine, vorbeste cu ea, daca nu, ramai cu cea mai buna prietena, dar fa-o in asa fel incat sa vada ce a pierdut.

| DanYels explică (pentru vRaz):

Prietena ei sta pe aceeasi strada cu ea crezi ca e o idee buna sa stau cu ea cat timp fata care imi place e afara?

| vRaz a răspuns (pentru DanYels):

Da, fara doar si poate... adica, ea are prieten... nu vad de ce nu ai face si tu la fel.