| OneGirl15 a întrebat:

Nu vreau sa fac un prolog lung, deci iata povestea si intrebarea: Baiatul despre care a fost precedenta mea intrebare, a aflat ca il plac de la verisoara lui, care e prietena mea. Ea l-a intrebat ce parere are despre mine si el i-a spus ca nu vrea la moment relatii si tot restul scuzelor penibile ale unor baieti. In seara aceea am plans si am inceput sa-l urasc. Eram sigura ca nu il mai placeam. Peste vreo 2 luni, am venit la prietena asta a mea(Eva) si stateam in camera ei care e la etaj. Eram super relaxata si ii povesteam de un baiat din clasa paralela, pana cand s-au auzit pasi pe scari si a spus entuziasmata :,,Ura a venit El (n-am chef sa-i pronunt numele). Ea are baie in camera, asa ca imediat am intrat acolo si m-am incuiat. Am inceput sa respir greu si sa-mi amintesc cat de mult am plans din cauza Lui. M-am uitat in oglinda si dupa ce m-am,,corectat" putin, am iesit din baie. El si-a intors capul inspre mine si privirile noastre sau insersectat pentru cateva clipe, dar ambii am rupt contactul in acelas timp. Eva ne-a facut cunostinta ca si cum nu ne-am sti. Tipic ei. Eu am murmurat:,, Noi ne stim de mai demult". Dupa asta, El s-a trantit pe pat si eu pe canapea, ne uitam la telefoane; eu la Fb, el nu stiu la ce. Oricum, toata seara el a stat suparat si nu mi-a spus un cuvant nici cand m-a vazut nici cand am plecat. Dar dupa putin timp de la sosirea lui, mie mi s-a facut rau. Ce credeti ca s-a intamplat si cum pot sa-mi dau seama daca il urasc sau nu si ce sa fac in continuare? Fundaaaaa

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Deci inteleg ca tu undeva acolo in inimioara ta ai vrea sa fiti impreuna ok am inteles. E normal sa zica ceva de genul acum nu vreau sa fiu intr o relatie adica ok a aflat ca il placi bun acum ce ar trebui sa faca sa vina la tine sa iti zica sti am auzit ca ma placi hai sa fim iubiti poate nu te place sau are alt motiv. In fine chiar daca sa zicem ca te place poate e timid si de asta nici nu a vorbit cu tine toata seara sau poate i se pare situatia stanjenitoare din moment ce stie ca il placi. E cea mai mare prostie ca persoana pe care o placi sa auda ca il iubesti de la alt cineva astea sunt persoane care cred ca fac iti fac un bine insa isi baga nasul pe unde nu trebuie si fac mai mult rau.
Am fost la ziua de nastere a unei prietene acum ceva timp si era o fata acolo pe care o ''cunosteam'' de pe fb (like-uri la poze cateva com-uri dar nimic mai mult) ea ma placea insa nici macar nu vorbisem 1 data pe chat sa zici ca avem totusi 1 legatura in fine prietena ei(sarbatorita) stia acest lucru si a incercat toata noaptea sa ne cupleze si m am simtit prost adica na sa te forteze cineva sa te cuplezi cu o persoana care nici macar nu o cunosti...mi am dat seama ce vroia sa faca asa ca am fost nevoit sa ma prefac ca habar nu am ce se intampla si am fugit toata noaptea de ele laughing pana la urma nu prea a iesit bine insa nici prea au dar nu maiconteaza cam asta a fost si situatia lui.
Nu stiu cat de bine va cunoasteti voi 2 insa daca iti place doar cum arata nu e dragoste nu are rost sa investesti timp si efort doar daca ii sti profilul pe fb. Iti recomand sa va vedeti fata in fata sa vorbiti si sa il cunosti dupa aceea vei decide daca merita dragostea ta.
Nu iti voi da detalii despre asta din moment ce intrebarea nu are legatura cu asa ceva + ca e o pierdere de timp daca nu te intereseaza. Acum vrei sa afli daca il iubesti sau il urasti pai iti spun sigur ca nu poat fi adevarate aman2 nu poti spune ca iubesti o persoana dar in acelasi timp o urasti e un paradox dragostea e opusul urii.A uri inseamna sa ii porti dusmanie a avea un sentiment puternic de antipatie fata de cineva/ceva.
Ti se face greata cand il vezi?
Il vorbesti pe la spate de rau?
Iti doresti sa nu fi existat sau sa moara?
Esti geloasa pe el si vrei sa ii iei ce are el iar tie iti lipseste?
Te simti tradata de el si vrei razbunare?
Daca da felicitari il urasti!
Nu am inteles intrebarea asta,, ce sa fac in continuare?"La ce te referi? Ma intrebi daca are rost sa incerci sa te cuplezi cu el?(probabil nu) Sau ma intrebi ce sa faci ca sa scapi de gustul amar ce ti l a lasat?

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Inca il iubesti
Poarta tu o discutie cu el si observa-i comportamentul si gesturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l urasti din moment ce l-ai putut privi. Cred ca inca il placi.
Si pe baiatul din clasa paralela il placi.
Tu nu stii ce simti si stiu eu.

| Boss_Danutz_1998 a răspuns:

Buna eu cu o fata am patit la fel cred ca sunteti pregatiti sa aveti o relatie dupa vreao 1-2 ore de cunoscut.

| caroollina a răspuns:

Draga mea. Tu nu il urăști, tu inca il iubesti chiar daca nu vrei sa crezi asta. Stiu cum e, toti adolescenții trec prin situațiile astea. Daca vezi ca nu ai nicio sansa sa fi cu el, eu zic ca mai bine o lași balta, deoarece o sa suferi mai mult asteptandu'l si facandu'ti speranțe false. Dar, daca vezi ca el te place, eu zic sa nu dai inapoi. :*