| FelipeR a întrebat:

O aventura pe jumătate.

Salurare oameni buni, eu sunt Felipe, ma gândeam sa fac seria "Storytime cu Felipe" si voi sa imi dati parerile voastre!

Eu locuiesc in Alba Iulia si sunt student la Cluj Napoca, de multe ori vin acasă la Alba la ai mei pentru a mai lua mâncare gătită pentru că nu îmi place să mănânc în oraș, întro zi de curând pe când așteptam trenul am decis să opresc cu tatăl meu la Kaufland să mai mă aprovizionez cu câteva lucruri. Film de acolo, am văzut printre raioane o fată care era exact genul meu adică plinuță, înaltă, cu fundul mare etc. Eu de obicei când sunt în loc public și văd o fată care îmi place, nu ezit să merg să îi spun că îmi place. Ea era împreună cu o fată puțin mai mare decât ea. Nu am știut cum să încep conversația și văzând că se uită foarte atentă printre raioane și la produse, am zis să deschid conversația prin a o întreba dacă lucrează la Kaufland, după care am făcut cunoscută atracția mea faţă de ea si am cerut un Facebook, în orele care au urmat de atunci fiind destul de ocupat nu am mai acordat multă atenție Facebook-ului, timp în care ea a trimis mesaje arătând că și ea este interesată de mine, după mai multe discuții am decis să mă întorc la Alba Iulia la o primă întâlnire cu ea, ea povestea ca e extrem de dezamăgită ca a fost 6 luni cu un turc care era căsătorit, cu copii si ca ea abia ulterior a aflat de asta, era foarte dornică să inceapa o nouă relatie si oarecum foarte dornică de sex. Ințelegând că imi place fundul ei neobișnuit de mare, mi-a trimis poza si a spus ca daca vin la Alba, voi putea sa il ating si sa il simt in toata splendoarea...Ce era in capul meu, vrea sex! A si spus ca va fi singura acasa, dar menționând ca fata mai in varsta care era cu ea era mama ei, iar ea are doar 15 ani! In ciuda acestui fapt, ea a spus ca a mai facut sex pana la 15 ani si nu ar fi prima data...(problema e ca ea nu arăta de 15 ani nici în ruptul capului, ci mai degrabă 20 si ceva, așadar nu stiu daca a mintit sau nu) pentru mine nu era prima dată când se începe o relație printr-o partidă de sex. Deci mi se pare ceva normal și deloc neobișnuit. Zi și făcut a doua zi am ajuns la Alba Iulia cu jumătate de oră mai devreme decât eu stabilisem cu ea să ne întâlnim, adică pe la 18 30, ea spunând că va fi singură acasă după ora 19:00, deși vorba a fost vorba ca odată ajuns în gară ea o să mă anunțe la ce adresă trebuie să vin, ulterior s-a sucit, că e mai bine să ne întâlnim în loc public și dacă totul merge ok mai târziu o să merg și la ea acasă. Am ajuns să mă întâlnesc cu ea, spre surprinderea mea ea era foarte deschisă, știa exact ce îmi place la ea și ceea ce îmi doresc, m-a sărutat pe buze si a spus să mergem la o zonă a cetății Alba Iulia care nu este foarte populată și unde o să pot să o cunosc mai bine, pe drum către zona aceea noi am discutat una alta despre noi, totul a fost ok, când am ajuns acolo ea într-adevăr nerăbdătoare a luat mâinile mele si le-a pus pe fund si spunand "uite acum te poti bucura de mine.
Si formele mele" râzând, au urmat sărutări îndelungi, când totul mergea extraordinar de bine, la un moment dat primește un apel de la mama ei care îi spune să se prezinte de urgență la un hotel din apropiere și cu scuzele de rigoare a promis că o să ne vedem a doua zi dimineață și că mai putem vorbi însă numai prin mesaje după ora 23. Eu am ajuns acasă, se făcuse ora 23:00, am văzut că nu scrie nimic pe la 23:30 am zis să îi scriu eu, întrebam dacă nu cumva a rămas pachetul meu de țigări la ea întrucât eu nu-l mai găseam, însă spre surprinderea mea ea a citit mesajul dar nu a răspuns la el, a mai trecut o oră, era deja 00 30 fata nu zicea nimic, am mai scris un mesaj cum că "hei ai zis că putem vorbi după ora 23" dar tot așa nici un răspuns. Dimineața era deja ora 10:30 și nu am primit nici un mesaj de la ea si nici un apel cu toate că spusesei seara anterioară că o să ne întâlnim mâine dimineață să continuăm ceea ce am început, pe la 11:00 am început să o sun, nu răspunde. Am lăsat mesaj zicând că hei te rog frumos să îmi spui dacă ne mai vedem astăzi sau nu că eu am treabă la Cluj și dacă nu vrei să ne vedem eu am să plec inapoi, din nou niciun răspuns din partea ei, moment în care am devenit nervos și am început să insist cu telefoanele, a răspuns in final zicând "mai băiatule, dacă vezi ca nu iti raspund, nu te gândești că poate nu mai vreau sa ne vedem?" Iar eu am zis "draga eu is mai prost asa, nu îmi dau seama, ai zis ca ne vedem a doua zi sa continuam ce am inceput a doua zi, nu? Eu am tot așteptat să dai un semn " si dupa care ea a recunoscut că de fapt, ea are iubit si ca a vrut doar o aventură prin care să se răzbune pe el întrucât si el o înșelase. Si eu atunci am spus "inteleg. Dar dacă e asa, de ce nu mi-ai zis de la început asa" (Eu in capul meu imi făcusem filme ca am o nouă iubita etc) si ea a spus ca nu stia cum sa imi zică, iar eu apoi am zis "ok. Dar dacă e asa, de ce nu am dus aventura până la capăt, ca am inceput prea frumos" iar ea a spus ca a inceput sa se simtă inconfortabil ca eu am exagerat cu atingerile si sarutarile si s-a simțit foarte prost, ca am fost libidinos... CUM DRACU sa spui asta cand ea a fost cea care a luat inițiativa si m-a dus într-un loc mai intim si întunecat si mi-a luat mâinile si le-a pus pe fund? Eu am profitat de gestul ei si m-am bucurat din plin de atingeri si apoi, am vorbit de dinainte sa ne întâlnim despre asta si inițial era vorba sa ne vedem la ea....in final a spus ca sunt un libidiobos si un ciudat si sa nu o mai caut...
- Acum va intreb eu: Ce p*** mea a vrut fata asta de fapt? Cum sa spui ca de fapt tu ai vrut doar o aventură sa i-o întorci la al tau. Dar in acelasi timp sa imi zici ca am fost libidinos, cand chiar tu mi-ai luat mâinile si le-ai pus pe cur si ai zis "Acum poti sa te bucuri de mine si formele mele"... oare o aventură nu inseamna sex? Poate sunt prea bătrân eu si nu mai inteleg puștimea...

Răspuns Câştigător
| Basilio a răspuns:

Elisa tu pari să fii mai de modă veche, nu aș vrea să te întreb Câți ani ai pentru că știu că nu se pune o întrebare De asta unei femei dar cred că ai undeva peste 50 dacă așa gândești sau ești pocăită, una din astea?

44 răspunsuri:
| FelipeR explică:

Multumesc, dar eu voiam o parere despre situaţie/fată

| ElisaAna a răspuns:

Dar de ce te mai complici tu nu inteleg? Las-o, nu va inteleg de ce bociti si va amarati atat pentru niste panarame. Da-o dracu'. Ce-ti mai pasa, va place asa mult sa va complicati existenta. De cand ai vazut ca nu raspunde trebuia sa te prinzi, se vede ca nu prea ai experienta cu fetele nu sa insisti cu telefoanele, mesaje ca un "libidinos" dupa cum te-a numit ea. Si fie vorba intre noi, nu asa se incepe o relatie, cu sex. Ia zi, nu te asteptai sa fie vreo cumintenie, fata de casa, sa construiesti o relatie frumoasa cu ea din moment ce din prima am vazut cum e si ce vrea.

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

După cum am spus, multe din relațiile mele au început prin sex, si ultima, si pen ultima, si cele dinainte, deci nu era nimic ciudat. 2. Nu ma deranja daca era doar o aventură si nimic serios, problema mea este ca a inceput ca o experiență care ducea spre sex, dar nu am ajuns acolo, sa fi fost o aventură completa eram mulțumit, ea imi spune mie ca sunt libidinos, din moment ce situatia era gone sexual inca de la prima conversatie cand a si trimis poza cu fundul, ti se pare normal?

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Nu mi se mare normal:
1) inceperea unei relatii prin sex. Sexul ar trebui sa uneasca doi oameni care DEJA se iubesc, facem sex din iubire nu ne indragostim facand sex. Poate de asta nici nu au durat relatiile daca le-ai inceput asa prost, ceva ce se hraneste doar din medicamentul numit sex nu are nicio evolutie buna si de durata. Cand atractia fizica dispare, dispare tot caci doar asta exista
2) ca tu sa te oftici atat ca nu a vrut ea sex. Man, mergi inainte. Nu a vrut, si ce? Era dama ta de companie? Daca te-a pacalit si ti-a dat sperante problema ta.

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Elisa, de ce m ar păcăli? Au fetele o plăcere în a face asta? Dacă nu voia sex de ce mi-a trimis poze de genul ala si ar fi zis sa vin la ea? Tu stii mai bine ca esti si tu fata

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Ca sa se razbune pe iubit, ti-a zis chiar ea. A avut un acces de furie fata de el si a reactionat asa. Dar si-a dat seama de greseala si s-a oprit la timp

| FelipeR explică (pentru FelipeR):

1 Legat de punctul 1 Elisa, fostele mele relații nu s au terminat ca erau bazate pe sex, ci din alte motive, ca de ex ca era prea geloasă sau că era mai mică de vârstă și părinții ei nu au mai fost de acord, sau a mai fost și motivul Ea era de alta religie și aspirat că voi trece și eu la Religie aia în cele din urmă Dar niciodată nu s-a terminat o relație din motivul care spui tu

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Deci in privinta începerii relației prin sex si cat se solidă e ea, te contrazic, toate relațiile mele au început asa si pana la 28 de ani am avut mai multe, ca nu au ținut mult, nu stiu daca doream eu sa tina foarte mult, nu caut relații de lunga durata

| DanyDav a răspuns:

Fata aia este "incurca lume" cam proasta care se crede desteapta, stii vorba aia din popor,
Prostul daca nu e si fudul, parca nu e prost destul" asa si cu ea!
Fii si tu mai atent pe cine bagi in seama.

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Nu au durat pentru ca nu era iubire, punct. In orice alta situatie exista solutii cand iubesti muti un munte cu furculita, nu cauta scuze te rog. Si raspunsul l ai dat chiar tu, nu cauti relatii de lunga durata, nu te complici, nu te implici. Cum ai dat de una care nu ti-a facut pofta, gata. Nu te mai gandi atat, mare chesti. Asa mare ai orgoliul ala?

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Nu e vorba de nici un orgoliu aici dar sunt bărbat sunt tânăr arăt bine am toate calitățile ca să pot să mă culc cu ce fată vreau eu, Când nu se întâmplă socotesc că e vina mea

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Dar eu tot nu am înțeles în opinia ta Cum îți explici faptul că a făcut tot posibilul să mă excite a pus mâinile mele pe ea Și apoi tot ea îmi spune mie că sunt libidinos... Mie mi se pare că nu e normală la cap Adică face ceva și mai târziu se schimbă total, dacă a deranjat o atât de tare faptul că am atins o acolo unde tot ea mi-a pus mâinile, de ce a mai făcut asta în primă fază

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Ai toate calitatile sa te culci cu orice fata laughing))))))))) cu asta mi-ai pus capac. Asa gandeste un om la 28 de ani, ce triiiist.

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Scufundat în vise nu în Guacamole, is fermecător am mâncat numa vrejuri de fasolewinking

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Mie imi pari un narcisiat ofticos care daca nu f*ute o grasana e sfarsitul lumii, prea tare i-a patat orgoliul. Mai intai zic sa lasi ego-ul ala la nivelul normal si sa lasi fixatia cu fata aia ca devine ciudat.

| Basilio a răspuns (pentru ElisaAna):

Hg

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Si ia spune-mi tu mie draga Elisuta Elisita, de ce crezi tu ca sexul se face doar cu persoana iubita? Pari scarbita. adica e o necesitate ca oricare alta, Si app "grasana" aia mie incepuse sa imi placa si sa imi fie draga, prin felul ei de a fi, nu am vrut doar sa i-o trag si atat, dar daca ea a vrut DOAR o aventura si nimic mai mult, de ce sa nu o ducem pana la capat? Chiar apreciez ca esti atat de activa si ca raspunzi la intrebari faci o treaba buna, ti site-ul in viata, da chiar sa zici ca sexul se face doar din iubire si cu persoana iubita...bun venit in 2019, nu mai suntem la 1019, ori esti la fel copila ca si fata despre care vorbim sau esti o doamna in varsta, ori pocaita cum zice Marius, ma asteptam sa comentezi despre orice numai despre asta nu.

| Basilio a răspuns:

Bai Felipe, toti care au raspuns pana acum, dar si tu, pierdeti din vedere un aspect foarte important: Fata cu pricina are 15 ANI! Deci tu voiai sa faci sex cu o fata de 15 ani man! Fac pariu ca fata aia e virgina toata ziua si te-a mintit iar tu ai crezut-o, la varsta aia nici macar nu e stabila hormonal, nici emotional, nu stie ce vrea, sa nu mai vorbim ca nici nu se uda adica nu se excita! 15 ani explica comportamentul ei si instabilitatea hotararilor, intrebarea intrebare e: Ce cauti tu la 28 de ani incercand sa faci sex cu una de 15? Asta 1 si apoi. ALBA IULIA? Pai orasul ala e primitiv, a ramas in aceiasi epoca cu cetatea lui, oamenii de acolo fac sex doar ca sa faca copii, deci despre ce p*** vorbim?

| GirlOnline81 a răspuns:

Filipe... Filipe...
Poate ne spui si noua (femeilor) despre ce alte "calitati" ai in afara de faptul ca esti posesorul unui penis..., fiindca, sincer, daca asa te exprimi si in realitate, mie una mi-ai amputa orice dorinta de a face sex cu tine.

| FelipeR explică (pentru GirlOnline81):

Da nu ma intereseaza opinia unei tipe care nu stie ce e ala simțul umorului și nu gusta o gluma, imi pare rau, tipa de care vorbesc stia de glumă, e unul din lucrurile care m-au făcut să o indragesc!

| FelipeR explică (pentru GirlOnline81):

Am vrut sa precizez ca nu vreau răspunsuri doar de la persoane care nu au mai mult de 2 neuroni, dar m-am gandit ca s-ar simți prea multi si nu mi ar mai raspunde nimeni. dar.decât răspunsuri ca ale tale mai bine deloc

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Draga Elisa nu te supara ca te intreb, cati ani ai? Nu de alta dar sa stiu cum valorific raspunsurile tale de acum incolo, din ceea ce ai raspuns pana acum mi se pare ca esti paralela cu tot ce inseamna relatia femeie-barbat si ca vorbesti din cartile de pocaiti, de aceea te intreb de varsta, poate e justificat big grin

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Am destui astfel incat sa imi pot da cu parerea, majora peste 22 de ani, ce sa vezi nici pocaita nu sunt. Nu am zis ca nu sunt de acord cu sexul, dar nu sunt de acord cu sexul facut doar asa de dragul de a face ca animalele. Suntem animale? Banuiesc ca raspunsul tau e da. Ok, dar pe noi ne diferentiaza ceva, poti ghici ce? Gandireaaa.

| ElisaAna a răspuns (pentru Basilio):

Buna, nu. Am pana in 27 de ani ( peste 20, bineinteles). Daca de moda veche inseamna sa faci sex doar cu persoana iubita...ok. Sunt de moda veche :*

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Si tu ai acea persoana iubita? Ai avut? Sau inca o mai astepti pe prima? :*

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Am acea persoana iubita :* nu am inceput prin sex si ghici cee? Avem aproape 3 ani impreunahee hee

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Daca el e ok si inca mai vrea sa fie cu tine, nu e niciun miracol, la mine e chestia ca eu nu am vrut sa fiu cu fostele mai mult decat am fost si le-am inselat, asta e toata chestia.

| ElisaAna a răspuns (pentru FelipeR):

Cum adica inca mai vrea sa fie cu mine? Citeste cu atentie. Am zis ca nu am inceput relatia prin sex ci ulterior cand deja existau sentimente. Nu ca nu as fi facut nimic cu el. Numai ce vrei tu intelegi, Doamne fereste

| FelipeR explică (pentru ElisaAna):

Nu la asta m-am referit! Tu intelegi ce vrei tu, ma refeream "Daca el e ok si inca mai vrea sa fie cu tine" - Adica daca nu simte nevoia sa fie cu alta fata! ce nu ai inteles? Bateam la ideea ca eu nu imi doresc relatii de lunga durata, poate el da.

Răspuns utilizator avertizat