| anonim_4396 a întrebat:

Bunăă! Cine mă poate ajuta cu un punct de vedere?
Am vorbit cu un băiat online trei săptămâni de zile. În aceste trei săptămâni, ne-am sunat la telefon, dar am vorbit și pe cameră, ne scriam zi de zi. Noi eram la distanță, eu eram în altă țară, iar el în România. Ne contraziceam și ne certam aproape în fiecare zi, dar totuși, nu am renunțat unul la altul. Într-o zi, când am vrut să finalizez tot, el mi-a spus că mă iubește. După o lună de zile, eu am ajuns în țară și a doua zi l am sunat să stabilim o întâlnire, inițial mă amânase o săptămână, plecând la mare. Când în cele din urmă s-a întors, ne-am văzut. La întâlnire mi-a adus un trandafir, totuși, eu nu l-am pupat nici măcar pe față, deși mi as fi dorit să o fac, dar n-am îndrăznit. Am mers într-un parc, ne-am așezat pe o bancă și am discutat puțin despre tot parcursul nostru. La un moment dat, el mi-a luat mâinile în ale sale și le mângâia, mă privea într-un mod frumos, părând că mă place....la un moment dat, i-am zis că l plac, dar nu știu ce vom face deoarece eu urmează să plec din nou, el a spus că nu știe la rându-i.
Când ne-am dus în oraș, el m-a luat de mână, dar și de talie, eu am acceptat, dar din nou, n am făcut niciun gest. Când m-a dus la gară, m-a îmbrățișat și mi+a spus să am grijă de mine. El mi.a scris, iar eu după vreo trei zile de la întâlnire, l-am întrebat dacă ne vedem din nou, la care el,, pai vrei să ne vedem în fiecare săptămână, abia ne-am văzut "...( Țin să menționez că el facea până la mine două ore cu mașina), m-am simțit destul de rău, în timp ce eu ardeam de nerăbdare să l vad din nou, el mi-a spus cuvintele astea....in următoarea zi, l am întrebat ce simte pentru mine si daca nu are sentimente să mi spună, deoarece îl las să plece, el mi-a răspuns,, îmi ești dragă ", eu i-am spus că nu-i suficient! Sunt foarte deranjată că nu a pomenit de o altă întâlnire atâta timp cât înainte spunea că mă place, a căutat fel si fel de scuze,, mașina e stricată, am treabă", i-am spus,, ia trenul, când îți place cineva cu adevărat faci totul pentru a fi cu el ". În momentul de față, mă simt destul de tristă, nu pot înțelege ce e în mintea lui, dacă nu mă place de ce a continuat să mi scrie după întâlnire.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din tot ce ai povestit, tu nu i-ai acordat acelasi interes, deci cel mai probabil baiatul este confuz? Ce te opreste pe tine sa iei trenul si sa mergi la el? Sa stii ca nu doar baiatul e obligat sa faca gesturi de curtoazie, ci e nevoie de un efort comun din partea amandurora. Apoi, zici ca nu e destul cand ti-a spus ca ii esti draga.Ce altceva ar fi dorit sa iti spuna? In aceasta etapa nu poate fi vorba de iubire sau declaratii marete.

| Anamena2003 a răspuns (pentru dullcat):

Da, dar mi.a trimis și poza cum a fost la un majorat la o fată, asta e normal?

| dullcat a răspuns (pentru Anamena2003):

De ce sa nu fie normal? Nu trebuie sa stea legat cu lantul de tine. Are dreptul la o viata sociala in continuare, fie ca e vorba de ceva organizat de o fata sau un baiat.

| KingOoO a răspuns:

Simplu. Baiatul crede ca nu il vrei.
El tot facand gesturi bune si tu efectiv NIMIC ii dai impresia ca nu esti interesata.