| FelipeR a întrebat:

O aventura pe jumătate.

Salurare oameni buni, eu sunt Felipe, ma gândeam sa fac seria "Storytime cu Felipe" si voi sa imi dati parerile voastre!

Eu locuiesc in Alba Iulia si sunt student la Cluj Napoca, de multe ori vin acasă la Alba la ai mei pentru a mai lua mâncare gătită pentru că nu îmi place să mănânc în oraș, întro zi de curând pe când așteptam trenul am decis să opresc cu tatăl meu la Kaufland să mai mă aprovizionez cu câteva lucruri. Film de acolo, am văzut printre raioane o fată care era exact genul meu adică plinuță, înaltă, cu fundul mare etc. Eu de obicei când sunt în loc public și văd o fată care îmi place, nu ezit să merg să îi spun că îmi place. Ea era împreună cu o fată puțin mai mare decât ea. Nu am știut cum să încep conversația și văzând că se uită foarte atentă printre raioane și la produse, am zis să deschid conversația prin a o întreba dacă lucrează la Kaufland, după care am făcut cunoscută atracția mea faţă de ea si am cerut un Facebook, în orele care au urmat de atunci fiind destul de ocupat nu am mai acordat multă atenție Facebook-ului, timp în care ea a trimis mesaje arătând că și ea este interesată de mine, după mai multe discuții am decis să mă întorc la Alba Iulia la o primă întâlnire cu ea, ea povestea ca e extrem de dezamăgită ca a fost 6 luni cu un turc care era căsătorit, cu copii si ca ea abia ulterior a aflat de asta, era foarte dornică să inceapa o nouă relatie si oarecum foarte dornică de sex. Ințelegând că imi place fundul ei neobișnuit de mare, mi-a trimis poza si a spus ca daca vin la Alba, voi putea sa il ating si sa il simt in toata splendoarea...Ce era in capul meu, vrea sex! A si spus ca va fi singura acasa, dar menționând ca fata mai in varsta care era cu ea era mama ei, iar ea are doar 15 ani! In ciuda acestui fapt, ea a spus ca a mai facut sex pana la 15 ani si nu ar fi prima data...(problema e ca ea nu arăta de 15 ani nici în ruptul capului, ci mai degrabă 20 si ceva, așadar nu stiu daca a mintit sau nu) pentru mine nu era prima dată când se începe o relație printr-o partidă de sex. Deci mi se pare ceva normal și deloc neobișnuit. Zi și făcut a doua zi am ajuns la Alba Iulia cu jumătate de oră mai devreme decât eu stabilisem cu ea să ne întâlnim, adică pe la 18 30, ea spunând că va fi singură acasă după ora 19:00, deși vorba a fost vorba ca odată ajuns în gară ea o să mă anunțe la ce adresă trebuie să vin, ulterior s-a sucit, că e mai bine să ne întâlnim în loc public și dacă totul merge ok mai târziu o să merg și la ea acasă. Am ajuns să mă întâlnesc cu ea, spre surprinderea mea ea era foarte deschisă, știa exact ce îmi place la ea și ceea ce îmi doresc, m-a sărutat pe buze si a spus să mergem la o zonă a cetății Alba Iulia care nu este foarte populată și unde o să pot să o cunosc mai bine, pe drum către zona aceea noi am discutat una alta despre noi, totul a fost ok, când am ajuns acolo ea într-adevăr nerăbdătoare a luat mâinile mele si le-a pus pe fund si spunand "uite acum te poti bucura de mine.
Si formele mele" râzând, au urmat sărutări îndelungi, când totul mergea extraordinar de bine, la un moment dat primește un apel de la mama ei care îi spune să se prezinte de urgență la un hotel din apropiere și cu scuzele de rigoare a promis că o să ne vedem a doua zi dimineață și că mai putem vorbi însă numai prin mesaje după ora 23. Eu am ajuns acasă, se făcuse ora 23:00, am văzut că nu scrie nimic pe la 23:30 am zis să îi scriu eu, întrebam dacă nu cumva a rămas pachetul meu de țigări la ea întrucât eu nu-l mai găseam, însă spre surprinderea mea ea a citit mesajul dar nu a răspuns la el, a mai trecut o oră, era deja 00 30 fata nu zicea nimic, am mai scris un mesaj cum că "hei ai zis că putem vorbi după ora 23" dar tot așa nici un răspuns. Dimineața era deja ora 10:30 și nu am primit nici un mesaj de la ea si nici un apel cu toate că spusesei seara anterioară că o să ne întâlnim mâine dimineață să continuăm ceea ce am început, pe la 11:00 am început să o sun, nu răspunde. Am lăsat mesaj zicând că hei te rog frumos să îmi spui dacă ne mai vedem astăzi sau nu că eu am treabă la Cluj și dacă nu vrei să ne vedem eu am să plec inapoi, din nou niciun răspuns din partea ei, moment în care am devenit nervos și am început să insist cu telefoanele, a răspuns in final zicând "mai băiatule, dacă vezi ca nu iti raspund, nu te gândești că poate nu mai vreau sa ne vedem?" Iar eu am zis "draga eu is mai prost asa, nu îmi dau seama, ai zis ca ne vedem a doua zi sa continuam ce am inceput a doua zi, nu? Eu am tot așteptat să dai un semn " si dupa care ea a recunoscut că de fapt, ea are iubit si ca a vrut doar o aventură prin care să se răzbune pe el întrucât si el o înșelase. Si eu atunci am spus "inteleg. Dar dacă e asa, de ce nu mi-ai zis de la început asa" (Eu in capul meu imi făcusem filme ca am o nouă iubita etc) si ea a spus ca nu stia cum sa imi zică, iar eu apoi am zis "ok. Dar dacă e asa, de ce nu am dus aventura până la capăt, ca am inceput prea frumos" iar ea a spus ca a inceput sa se simtă inconfortabil ca eu am exagerat cu atingerile si sarutarile si s-a simțit foarte prost, ca am fost libidinos... CUM DRACU sa spui asta cand ea a fost cea care a luat inițiativa si m-a dus într-un loc mai intim si întunecat si mi-a luat mâinile si le-a pus pe fund? Eu am profitat de gestul ei si m-am bucurat din plin de atingeri si apoi, am vorbit de dinainte sa ne întâlnim despre asta si inițial era vorba sa ne vedem la ea....in final a spus ca sunt un libidiobos si un ciudat si sa nu o mai caut...
- Acum va intreb eu: Ce p*** mea a vrut fata asta de fapt? Cum sa spui ca de fapt tu ai vrut doar o aventură sa i-o întorci la al tau. Dar in acelasi timp sa imi zici ca am fost libidinos, cand chiar tu mi-ai luat mâinile si le-ai pus pe cur si ai zis "Acum poti sa te bucuri de mine si formele mele"... oare o aventură nu inseamna sex? Poate sunt prea bătrân eu si nu mai inteleg puștimea...

Răspuns Câştigător
| Basilio a răspuns:

Elisa tu pari să fii mai de modă veche, nu aș vrea să te întreb Câți ani ai pentru că știu că nu se pune o întrebare De asta unei femei dar cred că ai undeva peste 50 dacă așa gândești sau ești pocăită, una din astea?

44 răspunsuri:
| FelipeR explică (pentru Neamtu20):

Dar tu de unde dracu stii cum is eu doar, ma cunosti, m ai văzut undeva? Stai tu linistit că eu am avut aventuri la viața mea cât nu ai avut tu și cu prietenii tăi la un loc, am scris eu undeva că e prima mea experiență de genul? Am scris doar că e prima experiență în care ea se răzgândește brusc și mă acuză că am făcut ceva ce tocmai ea vrut să fac, cu ce **** mea am gresit eu? Dacă ești așa de tare și deștept a doua argumente că am greșit eu cu ceva

| FelipeR explică (pentru Neamtu20):

Sunt prost pentru că am răspuns chemării unei femei în pat care voia sa fie ***? sau Pentru ce *** mea mă critici tu acum?

| FelipeR explică (pentru Neamtu20):

Dar de unde știi ma ftu-te în gură cum arăt eu? În poza de profil nu se vede mare lucru

| FelipeR explică (pentru Neamtu20):

Și dacă vrei să știi fata aia nu a vrut să se fută cu mine pentru că a prins o prietenu, eu genul de copilă proastă care își lasă prietenul să o caute în telefon la mesaje

Răspuns utilizator avertizat
| FelipeR explică (pentru Neamtu20):

Da' cum gandesc ma mototolule? Sunt open minded fraierul p u l i mele, tu esti cel mai probabil un taran pocait sau care a crescut cu bunica si nu a iesit din casa, tu nu ai dreptul la opinie, asa ca fa bine si sterge-ti contul, pana nu te raportez eu si inca cativa...prostanacul naibii imi dai tu mie sfaturi despre femei, de parca ai stii ceva de mine si de experienta/viata mea, esti paralel cu femeile si cu...viata asta in general la cum vorbesti.

Răspuns utilizator avertizat
| FelipeR explică (pentru Neamtu20):

Taci dracu de redard mincinos cu fabulatiile tale, unde ai văzut tu ca am cosuri pe față? laughing nu mai am asa ceva de cand eram elev, esti sigur ca nu ma confunzi cu Alt Felipe? Ca is o grămadă de puști cacaciosi cu numele asta si pe Facebook si pe insagr. Eu sunt Radu C Felipe, uite te putin la pozele mele si dupa aceea comentează, sunt mai bine facut si aranjat decât multi, si virgin nu mai sunt de la 15 ani, cu o.milfa am inceput, cred ca era mama ta, tin. minte ca nu ne am mai intalnit ca o vrut neprotejat si m-am scapat, o fost tare nervoasă si am rupt pactu, ia sa o întrebi, e posibil sa fiu tactu

| Basilio a răspuns (pentru FelipeR):

Felipe mi-a maxim placut asta "am rupt cu mama ta pactu, e posibil sa fiu tactu" laughing)))) am vazut ca mai ai dume din astea, ai fi bun la rap sau hip hop dinasta hardcore!

| FelipeR explică (pentru Basilio):

Nu-i asa? Deja scriu rap, am vreo 3-4 piese scrise doar nu le-am lansat inca pentru ca nu stiu lucra cu programe de de inregistrat.

| FelipeR explică (pentru Neamtu20):

Fa-mi pe plac macar o data si bate-te in cuie
La cata prostie ai nici fatomele nu te bantuie.
Oh tu, vai ce aer de smardoi
Sa te bata dumnezeu, ca te gasesc si te'ndoi
Tot odata, fara rate
Promit sa iti dau dublu
Suje-mi-ai scula de fier frate
Pana dai de cupru!
Fac sport de cand ma stiu, ma stiu cu totii din sala
Fac cu 80 de piept ****, de tigari pe seara!
Ca eu is asa ca nu stiu cum dar hai mai lasa
Te-am vazut eu intr-o seara mergeai cu fake taxi acasa
Tu vorbesti de fete, de aventuri, da ma, bine
Dar o *** Katalin Talent, mai mult decat tine.

Răspuns utilizator avertizat