| alexandruanghel a întrebat:

O fată i-a trimis unui băiat niste poze cu ea dezbrăcată. Băiatul o amenintă ca daca nu ii mai trimite alte poze cu ea, o sa le arate tuturor colegilor ei din clasa. ( Baiatul are 15 ani sau 14 ). Daca se duce la politie, poate rezolva ceva? sau baiatul poate patii ceva?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Distribuirea de materiale indiferent de natura lor care au caracter obscen/pornografic este considerata ca fiind infractiune si se pedepseste conform legislatiei existe in vigoare la ora actuala. Noul Cod Penal Pornografia infantilă : CAPITOLUL I
Infracţiuni contra ordinii şi liniştii publice
Art. 374
Pornografia infantilă
(1) Producerea, deținerea, procurarea, stocarea, expunerea, promovarea, distribuirea, precum și punerea la dispoziție, în orice mod, de materiale pornografice cu minori se pedepsesc cu închisoarea de la un an la 5 ani. Aviz amatorilor. big grin

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa ii spuna santajistului sa stearga pozele si sa inceteze altfel va face plangere la politie iar daca acel baiat continua trebuie facuta plangere.Niciodata nimeni nu are voie sa posteze sau sa arate ceva cu tine fara acordul tau indiferent ca le-ai trimis de bunavoie sau ti le-a facut.

| mentholinks a răspuns:

Neaparat sa mearga la politie. Baiatul acela nu se va opri pana fata nu va face sex cu el si prietenii lui. O va santaja la nesfarsit. E un bulangiu ce trebuie pus la punct la scoala de corectie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, baiatul poate raspunde penal pentru asta, din 2 puncte de vedere: raspandirea de fotografii de asemenea fel, plus santaj. Fata sa-i spuna clar: daca arata si altora pozele ii face reclamatie la politie. Stiu ce o sa ziceti, dar astept si parerea voastra.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa se duca cu conversatia l; a plitie si baiatul primeste cel putin o amenda.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Baiatul ar trebui sa stearga pozele ca altfel vine taicasu si asta ii va fi soarta https://www.youtube.com/watch?v=P_bq7eRwK5M

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã ar fi traitt in Coreea de nord ar fi fost omorâtã.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare prostie pentru o persoană șantajată este să se supună cerințelor șantajistului.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai multa dreptate.

Răspuns utilizator avertizat