| Jacobbs a întrebat:

O fata mi-a spus ca vrea sa fie cu mine dar eu de emoții pentru ca nu o prea cunosteam bine am refuzat-o dar acum vreau eu sa fiu cu ea doar ca n-am curajul necesar, ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intre timp nu s-a cuplat cu un altul mai tupeist, dar tu ai ramas la fel de timid si rusinos incat nu te simti in stare sa-i transmiti dorinta ta prin viu grai, nu-ti ramane decat varianta de a-ti anunta dorinta/intentia printrun mesaj pe o retea de comunicare/socializare. Daca vei continua sa te comporti ca un baietas, s-ar putea sa o pierzi definitiv. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Fa-ti curaj, mergi la ea si spune-i ca vrei o relatie frumoasa cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti vina curajul? O bataie buna merge.

Du-te la ea, dar nu-i spune asta direct. Spune-i ca vrei sa fii cu ea si spune-i ca accepti un singur refuz ca revansa a ei pentru refuzul tau involuntar. Eu sa va invat, mai baieti?

| Cristinaaa57 a răspuns:

Sa-i dai un mesaj si sa-i zici exact ce s-a intamplat. Nu risti, nu castigi. Daca incerci ai macar o sansa

| dianainsta01 a răspuns:

Ar trebui sa incerci. dar sa ii explici dinainte ca nu esti foarte sigur pe tine, sa fie deschisa sa incercati si sa vedeti cum merge. pererea mea e ca trebuie sa cateti de acord cu asta.