| anonim_4396 a întrebat:

O fata pe care o plac imi "refuza" politicos invitatile de a iesi cu ea la un suc(poate am inteles eu gresit, astept lamuriri) cu pretextul ca trebuie sa mai astepte, ce ar trebui sa fac in aceasta situatie? P. S fata ma place si ea...adica dupa limbajul trupului si etc.

30 răspunsuri:
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Am un singur lucru de spus iar tu vei deduce ce trebuie sa faci:
Cu cat insisti mai tare, cu atat o faci pe acea persoana sa refuze, este reactia fireasca a tuturor!

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Am un singur lucru de spus iar tu vei deduce ce trebuie sa faci:
Cu cat insisti mai tare, cu atat o faci pe acea persoana sa refuze, este reactia fireasca a tuturor!:d

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Poate are prieten sau e prea timida.fai o surpriza, ceva care o va face sa te placa

| anonimul_7689 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Da e timida, iar in leg. cu prietenul nu stiu daca are... aici nu`s sigur dar nu am obs. sa fie cu cineva, incerc de fiecare data cu totu ca sunt obosit sau nu sunt intr o dispozitie buna sa port o conversatie sa o fac sa rada, pot sa zic ca e putin mai "retrasa".

| anonimul_7689 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Da e timida, iar in leg. cu prietenul nu stiu daca are... aici nu`s sigur dar nu am obs. sa fie cu cineva, incerc de fiecare data cu totu ca sunt obosit sau nu sunt intr o dispozitie buna sa port o conversatie sa o fac sa rada, pot sa zic ca e putin mai "retrasa".
Astept alte ideei si multumesc

| larrii a răspuns:

Mai ai putina rabdare cu ea. vorbiti mai mult la telefon, prin mesaje, pe mess etc. poate chiar ea o sa-ti ceara intr-o zi sa iesiti happy

| anonimul_7689 a răspuns (pentru larrii):

Multumesc pentru implicare, declar caz inchis. Ma dau batut,
Cum spunea si DudyIcsD poate nu are sentimente sau ...ma "joaca" ori ma testeaza. momentan nu mai pot...prefer sa trec uitari.

| ingerdraq a răspuns:

Sa nu o mai inviti. Te evita ca nu vrea sa iasa cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| On3St4r a răspuns:

Sa o faci sa stea in limba dupa tine,sa o faci sa se simta foarte bine,ii spui ca e printesa, te comporti cu ea de parca ar fi, ii spui ca e speciala...bla bla bla si alte minciuni pe acolo.Si intr-o saptamana e a ta. Daca nu,incerci sa investighezi, poate este ceva despre care tu nu sti, si ea stie.

| alexutsssa a răspuns:

Incerca sai dai timp, mai asteapta putin.cu timpul ea cred eu ca o sati duca lipsa.si asa iti va accepta invitatiahappy

| anonimul_7689 a răspuns:

@soraya3456 am precizat ca prin limbajul trupului ma place, ma fixeaza din priviri asteapta sa vorbesc cu ea tot timpul cand sunt in preajma ei.
@AnnaFunkyGirl da e timida, iar in leg. cu prietenul nu stiu daca are... aici nu`s sigur dar nu am obs. sa fie cu cineva, incerc de fiecare data cu totu ca sunt obosit sau nu sunt intr o dispozitie buna sa port o conversatie sa o fac sa rada, pot sa zic ca e putin mai "retrasa".
Astept alte ideei tongue

| anonimul_7689 a răspuns:

Ok si daca e timida... ce as putea face? Precizez la relatii sunt zero... efectiv. psihologie si teorie stiu destula si de la teorie la practica e drum lung, vreau ceva practic nu vreau teorie.happy Va multumesc tuturor care a ti raspuns

| nanaspot a răspuns:

Cati ani are fata si cum se imbraca?

| anonimul_7689 a răspuns (pentru nanaspot):

Multumesc pentru implicare, declar caz inchis. Ma dau batut,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai poate ne zici si noua ce ti-a zis mai exact ca sa intelegem cum sta treaba. Apropo tu esti frasu lui Paul thinking

| anonimul_7689 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am precizat in intrebare ce mi a ziswinking

| anonim_4396 explică (pentru anonimul_7689):

Dar de cand va cunoasteti de trebuie sa mai astepte straight face?

| anonimul_7689 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne cunoastem de ceva vreme...nu chiar de mult timp, nu suntem nici straini...

| anonim_4396 explică (pentru anonimul_7689):

Pnm, oricat de timida ar fi o persoana daca este indragostita face ceva in sensul asta straight face. Da-o si tu pe chestii romantice daca tot e timida, sigur o sa ii placa daca mergi la ea cu un trandafir si o intrebi daca vrea sa fiti impreuna.

| anonimul_7689 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da nu stiu e putin mai ciudata, e f. timida nu timida tongue, pai de facut nu prea face ea multe dar corpul ei face tongue adica cum reactioneaza si cum ma fixeaza din priviri si alte lucruri, intrebarea de final, are rost sa mai incerc ceva ca nu e prima data cand refuza politicos spune ca "toate la timpu lor". adica sunt efectiv indragostit de ea si nu e prea placut sa dormi cu ea in gand sa te scoli cu ea in gand si sa nu faci nici un pas in privinta asta si sa zicem sa fie "rece" dar nu e tocmai rece, multumesc de faza cu trandafir astept sa vad cum mai reactioneaza daca nu eu ma dau batut,,, incerc sa trec spre uitare si sa imi vad de drum happy

| anonim_4396 explică (pentru anonimul_7689):

Nu te da batut, poarta-te indiferent daca nu merge aia, fetele cand nu mai primesc atentia pe care o refuzau incearca sa faca baiatu respectiv sa le dea din nou aceea atentie si se ataseaza intr-un fel de el. Succes.

| anonimul_7689 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat si chestia asta happy, am obs. ca se "enerveaza" si uneori e si "trista" ...cand sunt indiferent sau cand ma prefac ca nu o observ, multumesc pentru incurajare dar simt ca am trecut de aceea limita /prag demult, stii deja devine ceva obsesie ...in fine eu cand ma atasasez de cineva sau de un lucru dureaza mult timp pana uit de el

| anonim_4396 explică (pentru anonimul_7689):

Daca ea nu are sentimente pentru tine atunci nu ai ce sa faci. Si stai linistit peste cateva luni nici nu va ma conta ce a fost.

| anonimul_7689 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum nu inteleg daca sta vreo 10 minute sa zicem si te cauta prin multime cu privirea sa dea de tine sau te priveste intensiv in ochi eu ma gandesc ca are sentimente dar d.p.d.v biologic cat si psihologic fiecare persoana este diferata atat d.p.d.v genetic cat si psihic, toti reactionam diferit, multumesc inca o data si am ajuns tot la concluzia de final nu am ce face, daca doresti te mai anunt cum au decurs lucrurile, voi sterge aceasta intrebare in cateva minute.

| anonim_4396 explică (pentru anonimul_7689):

Ok, dar daca semnalele fizice se bat cap in cap cu felul in care reactioneaza ea verbal e clar ca incearca sa ascunda sentimentele, de ce, ea stie straight face.

| radutherap a răspuns:

Incearca sa te tunzi fetelor le plac baietii acum cu par mai mic

| anonim_4396 explică (pentru radutherap):

Cine te-a mintit straight face?