| Aurelian12345 a întrebat:

O fata poate ramane insarcinata din cauza lichidului preseminal? Nu am introdus penisu in ea doar am atins vaginu de cateva ori

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum vaginul este 100% in interiorul femeii, iar tu spui ca l-ai atins, inseamna ca deja ai penetrat-o, asa-i?

| Aurelian12345 explică (pentru Violleta2022):

Am atins doar cu capu penisului, nu l-am introdus, sper ca ai inteles ce vreau sa zic

| corbulalbrosu a răspuns:

Lichidul preejeculator NU contine spermatozoizi. In momentul in care lichidul prejeculator este produs de catre glandele bulbouretrale (Cowper) si este eliberat in uretra, lichidul este PERFECT STERIL, deci nu contine spermatozoizi. Acest lichid preejeculator care initial este steril se poate contamina prin amestecare cu resturi de sperma insa acest proces se produce doar dupa ce lichidul steril ajunge in uretra. Prin amestecarea lichidului preejeculator cu eventualele ramasite de sperma, se pot ingloba in masa sa spermatozoizi ramasi in uretra dupa o ejaculare anterioara, insa acest lucru se poate produce numai in urma procesului de amestecare-contaminare. Daca nu a existat o ejaculare anterioara in ultimele cateva ore, lichidul preejeculator va fi intotdeauna perfect steril, deci NU va contine spermatozoizi. In concluzie reiese cat se poate de clar ca in forma in care este produs lichidul preejeculator si daca nu s-a produs o ejaculare in ultimele cateva ore, sau daca barbatul a urinat dupa ejaculare, adica inainte de a incepe un nou contact sexual, practic este IMPOSIBIL sa se produca o sarcina intr-o astfel de situatie. Sanatate!

| lpavel a răspuns:

Doar daca au trecut pe acolo cateva muste si s-au apucat sa care acel lichid in vaginul iubitei, asa da ar putea ramane insarcinata laughing

| grab a răspuns:

Sanse foarte mici.