| CarlaDiana23 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu niste explicatii,daca sunteti in cunostinta. Daca penisul este ud,automat asta inseamna ca este din cauza lichidului preseminal? Mentionez ca nu era un lichid vascos, pur si simplu umed.Acest lichid poate patrunde prin lenjerie,in vagin? Daca el si-a atins penisul cand acesta era 'umed',exista posibilitatea de a ramane insarcinata,daca mi-a introdus un deget in vagin?
Va rog, niste pareri!

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata, deoarece, nu a fost penetrare, nu a ejacuat in vagin, iar lichidul prespermatic are foarte putini spermatozoizi care nu rezista in contact cu aerul. Bata!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, acela este lichidul preseminal. Nu este vascos, este ca o transpiratie fina. Nu poate patrunde prin lenjerie, doar daca exista contact sexual direct (chiar fara penetrare)

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a raspunde intrebarii tale ma vad nevoit sa iti raspund indirect. Acea umezeala care apare la nivelul glandului de obicei este reprezentata de lichidul preejeculator care nu contine spermatozoizi decat in cazul in care s-ar fi amestecat cu ramasite/resturi de sperma ramase in uretra (canalul din penis) de la o ejaculare anterioara produsa in urma cu ceva vreme (cateva ore) si daca intre timp el nu s-ar fi urinat pentru ca urina sa spele si elimine urmele de sperma. Deci probabilitatea ca acea umezela de pe glandul prietenului tau sa contina spermatozoizi nu se poate exclude in totalitate, insa daca prietenul tau nu a ejaculat inainte de joaca voastra se poate afirma aproape cu certitudine ca nu putea contine spermatozoizi. Insa ceea ce este cu adevarat important de avut in vedere in viitor si ar fi bine sa retii ca adevaratul pericol nu-l reprezinta spermatozoizii ci existenta unui OVUL VIABIL care poate exista doar pentru o foarte scurta vreme de 6-24 ore. Ovulul daca nu a fost fecundat in aceste cateva ore avute la dispozitie de catre un spermatozoid, isi va pierde capacitatea de a fi fecundat si femeia in acel ciclu menstrual nu mai poate ramane insarcinata.Deci intrebarea ce trebuie sa ti-o pui tu cu posibilitatea de a ramane insarcinata, este aceea daca ai fost in momentul jocului vostru de-a sexul ERAI IN PERIOADA FERTILA SAU NU, deoarece spermatozoidul singur si repet FARA OVULUL VIABIL existent nu poate produce o sarcina oricata sperma ar patrunde in vaginul tau. Analizand cele petrecute iti poti da singura seama daca a existat posibilitatea de a se forma sau nu o prezumtiva sarcina. Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| LinxCont a răspuns:

Alta intrebare de conversatie-excitatie.

Un baiat excitat are penisul umezit cu lichid preejaculator, lubrifiant, alunecos, clar, transparent.

Insarcinata ramai numai daca penisul baiatului depune in vaginul tau lichidul spermatic ce contine spermatozoizi si un spermatozoid din acestia intalneste un ovul eliberat de unul din ovarele tale. Deci degetul e mai greu, dar nu imposibil. Poate fi exceptia care confirma regula.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Sfantul Google, exista, si e mare.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da daca penisul este ud este de la lichidul preseminal. Foarte mica probabilitate. Cel mai probabil ca nu esti insarcinata.