| mariuscdrz a întrebat:

O intrebare pentru fete. Daca te-ai indragosti de un baiat random din liceu, dar care baiatul ala nu stie ca tu il placi si nici nu va cunoasteti macar, ce ai face ca sa te poti baga in seama cu baiatul ala, stiind ca baiatul ala habar nu are cine esti? Fiti sincere, adica nu veniti cu rapsunsuri de genu: "M-as baga direct in seama cu el" ca sa fim sinceri, majoritatea fetelor sunt prea timide ca sa faca asta, veniti cu raspunsuri sincere. laughing)))

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa afli date despre el de orice natura, cat mai multe posibil, prin intermediul prietenilor/prietenelor, sau cel al colegilor/colegelor, Doar asa ai putea ca la un moment dat cu totul ''accidental'' sa dai ''peste el'' cu scopul de a interactiona initial chiar si printrun simplu buna ziua. Succes!

| Goete a răspuns:

Ce inseamna
"Dar care baiatul ala"?

De altfel imbraca-te sexy si o se te observe, si el si altii

| Katie1356 a răspuns:

Vezi daca aveti vreo cunostinta comuna, careia sa ii explici situatia si sa te poata ajuta, poate aveti un grup comun de prieteni si odata veti iesi si va veti cunoaste. De asemenea, incearca sa aflii ceea ce ii place sa faca si arata-te interesata si tu, asa poti sa ii ceri sfatul. happy

| mariuscdrz explică (pentru Goete):

Eu sunt baiat, nu e vb despre mine laughing))))

| Goete a răspuns (pentru mariuscdrz):

Orice ai fi, nu inteleg ce vrei sa spui cu expresia
"Dar care baiatul ala"
Oare vrei sa spui
"Dar acel baiat"?

| mariuscdrz explică (pentru Goete):

Da. Eram obosit cand am pus aceasta intrebare si am gresit laughing)))))))

| Goete a răspuns (pentru mariuscdrz):

Esti obosit rau, daca intrebi pentru obfata si nu ai idee tu cum s-o ajuti.
Eu mai degraba inclin sa cred ca intrebi fetele ca sa stii cum sa te bagi in seama tu ca baiat, la unul care iti place happy
Bafta

| mariuscdrz explică (pentru Goete):

Eu cred ca esti ratat, fara suparare, dar asa pare. Eu am intrebat, deorece la mine in grupul meu de colegi, am presimțirea cum ca o fata anume ma place si voiam sa stiu cam ce ar face o fata caruia îi place de un baiat, ca sa stiu daca colega asta a mea face la fel, ca sa stiu daca chiar ma place colega asta a mea.

| Goete a răspuns (pentru mariuscdrz):

Parca spuneai ca nu e vorba despre tine si acum totusi esti tu eroul principal.
Si ce te tot schremi atat, intra in vorba cu ea ca tot uman e si ea, nu? Crezi ca este o reteta universala ca daca o fata te place face doi oasi la stanga, sare intr-un picior, apoi scoate limba si fuge repede?

| mariuscdrz explică (pentru Goete):

Daca ai chef de misto-uri mai bine nu comenta. Nu te poti baga pe o fata, pe care crezi tu ca te place, cum este si cazul meu. Nu ma pot "baga" pe fata aia asa dintr-o data pentru ca nu stiu daca chiar ma place sau nu. Si da, daca o fata te place, iti arata semne ca te place, poate nu ti spune direct asta, dar iti arata subtil ca este interesata de tine. Dar multi baieti confunda politetea unei fete cu faptul ca fata flirtreaza. Daca o fata vorbeste frumos si dulce cu un baiat, ea vrea doar sa fie politicoasa, nu inseamna ca este indragostita de tine, si multi baieti confunda asta, apoi se mira ca de ce sunt refuzați desi fata vorbea frumos cu ei. Si asta e si in cazul meu, nu stiu sigur daca fata aia chiar ma place sau este doar prietenoasa cu mine. Si am intrebat aici, am spus si in intrebare, ca e doar pentru fete, sa-mi spuna cam ce ar face ele daca le-ar place de un baiat, sa stiu daca fata asta face la fel, ca sa stiu daca chiar ma place.

| Goete a răspuns (pentru mariuscdrz):

Nu ma obosesc sa citesc ce a scris cineva care a inteles ca era la misto ce am scris.