| Sas a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare pentru fete dar sa fiti sincere "Ce va place cel mai mult si adoratzi la un baiat? "

18 răspunsuri:
| ania a răspuns:

O fata dorește sa găsească un băiat care să-i placa și care sa o aleagă pe ea dintre toare, sa-, i fie loial și dedicat numai ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Inteligenta lui!

PS Nu exista cuvant "adoratzi" in limba romana!
Cuvantul corect este: admirat-admirati

| sierra1 a răspuns:

Mărimea (contului bancar desigur) contează intotdeauna!

| dullcat a răspuns:

Cauti un raspuns de la adolescente sau de la femei? laughing

Uite, cred ca un raspuns universal ar fi : un baiat/barbat care asculta sincer si arata compasiune. Si, nu, nu mereu trebuie sa oferi si o solutie, mai ales daca nu iti este ceruta. Uneori este suficient doar sa asculti, astfel incat persoana respectiva sa se descarce de emotiile negative.
Cu totii avem nevoie de un umar pe care sa ne sprijinim din cand in cand, la care sa apelam fara sa fim judecati.

| dullcat a răspuns:

Revin cu o completare, ca pentru cineva care are 26 de ani si e, practic, adult.
Modul in care ai formulat intrebarea chiar m-a indus in eroare.

Fiindca exista atatea tipologii si personalitati diferite, voi vorbi doar pentru mine.

Imi place cand cineva este ingrijit si curat.Adica sa ai camasa/bluza curata, nu sa vezi urme de transpiratie vizibile sau murdarie la guler, maneci etc. Daca porti incaltaminte sport cu talpa alba, sa fie stearsa de praf, nu galbena.
Aparent, unii oameni nu concep asa ceva, sa isi stearga incaltamintea aproape dupa fiecare purtare. Nu e ok. Asta inseamna ca nu iti pasa cum arati si nu tii nici la incaltaminte, deci nu-ti pasa cat de repede se strica. (Mie imi place sa am grija de lucrurile mele cat mai mult, imi sterg incaltamintea, mai cos o ruptura la o haina, etc).
Apoi, sa nu mirosi a transpiratie, sa ai o igiena orala buna. De ce? Fiindca rutina ta de igiena pentru corp imi va spune si cat de mult respecti igiena la bucatarie, in cazul in care gatesti. Igiena este extrem de importanta si pentru cand va incepe activitatea sexuala intre doi oameni. Daca aflu ca nu iti schimbi lenjeria zilnic, la revedere. laughing

Daca ma inviti la tine acasa si locuiesti singur, as dori sa vad ca esti capabil sa ai grija de tine si de spatiul tau, nu sa imi dai impresia ca va trebui mereu sa strang si spal dupa tine, ca dupa un copil mic. Ai vazut cum se comporta copiii mici? Mereu ai ceva de facut dupa ei sau pe langa ei, mereu iti dau treaba, arunca obiecte, strangi ceva si ei arunca pe jos, la loc, faci ordine si ei fac dezordine.Curatenia/ordinea abia dureaza o ora sau o zi ca trebuie sa o iei de la capat. Daca gasesc praf de 2 metri, baia mizerabila, etc etc imi dai de inteles ca eu va trebui sa ma ocup tot timpul de casa, fiindca tu nu vei face nimic.

Insinuez ca eu, ca femeie, astept sa faca barbatul totul prin casa? NU. Ci doresc ca lucrurile sa aiba un loc al lor, hainele, ciorapii, lenjeria de corp, sa nu fie lasate aiurea peste tot. Totul decurge mai frumos daca hainele sunt toate intr-un cos langa masina de spalat si eu le sortez si le pun inauntru.Acelasi lucru valabil si pentru vase sau cani.
Intr-un spatiu de locuit traiesc 2 oameni.Amandoi fac mizerie si folosesc spatiul, deci amandoi trebuie sa contribuie la curatenie.
Daca mananci intr-o camera in fata tv-ului sau laptopului, as dori sa aduci farfuria si cana in bucatarie, in chiuveta. Daca poti contribui si tu din cand in cand la vase, ar fi minunat. Daca facem cu schimbul, eu gatesc, tu speli vasele, tu gatesti, eu spal vasele, iarasi ar fi grozav.
De ce? Pentru ca femeile petrec foarte mult timp in plus avand grija de casa, dupa orele petrecute la serviciu si e cam nedrept.Cu totii avem nevoie de putin timp liber si pentru noi.

Ador comunicarea eficienta.Ce inseamna asta? Nu inseamna primele cuvinte pe care le arunci asa fara sa gandesti inainte de situatie.
De exemplu, in loc sa-i spui partenerului fraze dure cu,, niciodata'' si,, tot timpul'', care nu sunt adevarate, ai putea incerca altfel, deoarece acestea vor rani partenerul, dand de inteles ca nu-l apreciezi si nu-i apreciezi eforturile pana in acel punct.

Exemplu: partenerul alege des locul de intalnire, il mai alegi si tu uneori, dar daca ii spui pe un ton agresiv,, Niciodata nu ma lasi sa aleg eu.'', nu e adevarat, si se poate isca o cearta. Poti spune: Cred ca alegi locul destul de des si as vrea sa aleg si eu mai mult.Ai vrea sa alegem pe rand? Eu o data, tu o data.

Daca ma ajuti sa spal vasele din cand in cand, iar eu la nervi voi spune:,, Tot timpul stai la tv, niciodata nu faci nimic prin casa!''
iarasi nu este adevarat! As putea in schimb spune: Apreciez ca ma ajuti din cand in cand, insa simt ca as avea nevoie de mai mult ajutor din partea ta, fiindca nu imi ajunge timpul/energia. Esti de acord?

Ce mai inseamna comunicarea? Fara limbaj obscen si injuraturi, in conditiile in care nici eu nu folosesc, 95% din timp.Tot ce am cerut mai sus sunt si eu in stare sa ofer. Mereu efortul trebuie sa fie aproximativ egal intre cei doi. De ce aproximativ? Fiindca, probabil, niciodata nu va fi un procent perfect de 50-50.

Daca nu fumezi, bei in limitele bunului simt si nu devii agresiv dupa, sau nu vorbesti prostii, e un mare plus. Daca ma respecti cand iesim cu un grup sau cu altii si nu deschizi problemele dintre noi sau problemele pe care le fac eu, iarasi apreciez foarte mult.

| Sas explică (pentru dullcat):

Sunt de acord ca un bărbat sa aiba o igienă corectă, sa fie curat, eu mereu îmi spăl și îngrijesc hainele și pantofii.Treburile în casă:spălat vase, gătit, curățenie eu le fac și țin cont de opinia celuilalt întotdeauna.

| dullcat a răspuns (pentru Sas):

Foarte bine, atunci ai incredere in tine si speranta ca vei gasi pe cineva potrivit.

| johnnny123 a răspuns:

Deși nu sunt fată, ți-aș putea da totuși un sfat:

Spui că ai 26 de ani și că nu ai deloc succes la fete. Te-ai gândit că poate avea legătură cu faptul că abordezi problema cu "maturitatea" unui băiețel de 10 ani?

Dovadă întrebările pe care le pui aici și care par desprinse din oracolele pe care le făceau pe vremea mea copiii în clasa a V-a...

"Fetelor, ce va place cel mai mult si adoratzi la un baiat?" este o întrebare de copilaș, nu de om de 26 de ani, 1.87 m și 86 kg.

În concluzie, sfatul meu sincer este ca dacă vrei să vezi rezultate pe frontul ăsta să începi să te comporți ca un adult.

| Lioana a răspuns:

Frumusete, inteligenta, cooperare, comunicare pe aceeasi frecventa, veselie si optimism.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

Am trecut cu nevasta pe lângă câteva fete de 17 - 18 ani.
Râdeau tare și una spunea tare -PU-- PU-- și ele râdeau.
Am râs și eu și nevasta și i-am spus - I-a uite cum sunt astea din ziua de azi.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă treci în ziua de azi pe lângă un liceu când e pauză rămâi șocat cum arată elevele de 16 - 17 - 18 care fumează în afara liceului în pauze.
Voi căutați sfaturi pe internet și fetele strigă PUL- PUL- după bărbații care trec pe lângă ele.
Se vede că sunteți rupți de lumea reală.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonim3247):

16-17 ani? Am copile de 12-13 ani prin jurul blocului care deja umbla cu băieți, i au și scris unii cu graffiti numele uneia din ele, numele + "e curvă".

| AdioTPU a răspuns:

Atitudinea, sufletul si un fizic normal.

| just4ubr2015 a răspuns:

Femeile cauta in prost pe care sa il faca cum vrea ea sa aiba maciuca buna si portofelul gros restul e telenovela.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Gandirea logica.

Răspuns utilizator avertizat