| Iasmina08 a întrebat:

O parere?

Acum cateva zile m-a sunat fostul iubit, dar nu stiu ce sa cred m-a sunat am vb dar nu de impacare. iar din vb in vb eu ca o persoana care nu stie sa isi controleze sentimentele i-am zis ca "mi-e dor de el, la care el mi-a raspuns"stiu asta", la care EL imi zice ca "sa nu te gandesti ca te-am sunat sa ne impacam, ca daca tie ti se pare ciudat ca te sun zi si nu te m-ai sun, eu te sun ca vad ce faci sa nu zici tu ca numai dau nici un semn de viata"mi-e acest lucru mi se pare ciudat pentru ca atunci cand vreau sa ma despart de cineva, nu il m-ai caut macar o perioada de timp daca intr-adevar vreau sa ma despart de el? Si l-am intrebat daca m-ai sunt sanse de impacare mi-a zis "acum NU, iar pe viitor m-ai bine zic niciodata decat sa iti dau sperante sa incepi iar cu msg". Voi ce parere aveti? Inteleg ca vrea sa para un baiat finut dar mentionez ca suntem din orase diferite asa ca nu vad cum as putea sa ii zic eu ceva ca nu ma m-ai suna dupa ce ne-am despartithappyParerea voastra? Dau fundita!:*:*:*

Răspuns Câştigător
| evilkiss a răspuns:

Nu ma considera crud, dar cred ca vrea sa te zapaceasca, dupa parerea mea este un simplu joc, in care tu il joci dupa cum vrea el, pur si simplu exista unele persoane care se cred mult prea importante si vor sa-si dovedeasca acest lucru, se joaca cu sentimentele tale, este constient ca inca mai nutresti ceva pentru el si nu poti uita atat de usor, insa el este un nesimtit, din plictiseala, cautand in agenda telefonului a zarit numele tau, vorbe in vant scumpa mea, cand te mai suna, daca te va mai suna, spune-i ca-i pregatesti iubitului tau surpriza si te cam tine din treaba, joacate si tu cu el, va renunta cei sigur sau se va enerva, calca pe nervii lui si cauta-ti unul care sa te aprecieze cu adevarat

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Schimba numarul de telefon, muta-te la alta adresa, poate schimba si numele, sa nu mai poata sa dea de tine. Ce rost o avut sa te sune, cand mai incearca sa dea de tine intr-un fel sau altul spune-i sa te lase in pace.
Si vezi-ti de viata ta.

| evelynne a răspuns:

Fiecare si-a spus o anumita parere diferita si cred ca numai el stie de fapt ce vrea sa faca cu asta. Eu cred ca inca mai tine la tine si de aia te-a sunat, desii el ti-a zis ca nu exista sanse de imapacare, are si el orgoliul lui, mai ales ca stati in orase diferite. Lasa-l tu in pace, nu-l cauta, apoi peste ceva timp iti vei da seama, daca te mai cauta, daca mai insista cu telefoane. Atata timp cat te desparti de cineva si inca il mai suni eu zic ca mai exista sentimentehappy. Parerea mea...

| kitty_2952 a răspuns:

Eu cred ca el vrea sa te faca sa suferi si mai mult dupa el, pentru ca el vrea sa vada daca tu mai ti la el ca el vrea sa iti arate ca nu mai tine la tine deoarecenu vrea sa va mai impacati el vrea sa te faca sa suferi, asta este parerea mea si cel mai bine ar fi sa nu mai vb cu el nici sa nu ii mai raspunzi la telefon happy

| kisstherain a răspuns:

Nu stiu...cam ...si mie mi s-a intamplat dar el m-a sunat sa ne inpacam nu sa vada ce fac
Inceraca sa fi cat mai serioasa nu ii mai spune cuvinte siropoasewinking
Poate ca el inca te mai vrea dar nu vrea sa arate asta, asa ca fa si tu ca elwinking:*:*
Sper sa iti fie de folos

Fundabig grinbig grinbatting eyelashes:*:*:X:X

| florinionescu10 a răspuns:

El nu te iubeste deloc. Vrea sa-i confirmi parerea lui despre el, si anume ca e un tip de treaba, si ca-l astepti sa revina. Ii pasa doar de el, iar tu esti publicul care-l aplauda, si incearca sa te faca sa suferi, si sa-l vezi pe el ca pe un invinhator care iti produce bucurie prin faptul ca te baga in seama.

| liviut_2227 a răspuns:

Tu decizi daca se merita sa te reinpaci cu el doar tu si inima ta nu te uita in gura lumi sau in alta parte este decizia ta cea ce vei face cu el sau cu mine