| Iasmina08 a întrebat:

Am o nedumerire as dori niste pareri din exterior? eu si fostul iubit ne-am despartit acum 2luni jumatate, de atunci am mai tinut legatura dar foarte putin, ultima data am vb cu el pe 1 ianuarie 2011, si din disc noastre eu l-am intrebat daca are pe cineva mi-a zis ca nu are pe nimeni, dar atunci cand v-a avea voi vedea eu, iar la o verisoara de-a lui i-a zis ca el mi-a zis ca este cu cineva acum, dar el nu mi-a zis ca are chiar eu l-am rugat sa imi spuna daca este cu cineva si el a negat a zis ca nu-i cu nimeni...verisoara lui mi-a zis ca el nu are pe nimeni dar el i-a zis ei ca mi-ar fi zis ca este cu una acum, ca cica eu nu inteleg ca numai suntem impreuna. Tin sa mentionez ca eu nu i-am cerut sa ne impacam, nici nu il caut deloc deci nu vad cum nu am inteles eu ca nu mai suntem impreuna?big grinVoi ce parere aveti de ce minte, pentru ca verisoarei lui i-a zis ca mi-a zis ca este cu una acum iar mie nu mi-a zis asa ceva? Vreau sa le multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu raspunsurile lor:*:*: Va puup

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Este frustrat, n-ar fi vrut sa va despartiti. Este comportamentul acei mascul prea "macho " ca sa spuna ceea ce simte si ceea ce crede si daca nu te poate avea inapoi, atunci incearca sa-ti faca un mic rau. Este orgolios, si vrea ca in fata lumii sa para ca si cum tu il vrei inapoi, ca si cum tu ii ceri sa fiti inapoi impreuna; asa se crede mai dorit de catre celelalte, dar bineinteles, asta-i doar la el in minte. Daca vezi ca el continua sa bage strambe, sa minta, atunci o sa trebuiasca sa discuti cu el, sa-l tragi de urechi. Daca asta a fost singura scapare, poate ca ar trebui sa-l tratezi cu indiferenta.

6 răspunsuri:
| morena a răspuns:

De fapt pe tine ce te mai deranjeaza, ce zice si ce face? La ce-ti mai foloseste filozofia:are dar el zice ca n-are,
si mie-mi zice ca nu are! Mai conteaza, daca oricum v-ati despartit? Nu crezi ca trebuie sa-ti continui viata, fara a-ti mai bate capusorul cu ce face ex-ul? Daca vrei sa te intorci la el, ajunge sa il intrebi direct ceea ce vrei sa stii! Noi ne dam parerea, nu sintem in masura sa-ti zicem ceea ce e adevarat, despre ceea ce face! Succes!

| Dienuk98 a răspuns:

Probabil a zis asa petru ca el vrea sa va impacatzii... poate ca intr-adevar are pe cineva dar din momentul in care tzia zis ca nu are pe nimeni probabil nu simte nimic pentru acea persoana si este gata sa o paraseasca pentru tinewinking incearca sa te comportzi cu indiferenta si vei vedea ca asa iti va zice si el raspunsul adevarath! sper ca am putut sa te ajuth pa pa!

| Duutsie a răspuns:

Mdaa... Nu poti stii niciodata ce este in capul lui. Oricum, important este ca trebuie sa uiti de el si sa incerci sa eviti orice discutie cu el, asta ca sa-i arati ca nu-ti pasa. Probabil ca a mintit asa ca sa te faca pe tine geloasa sau chestii de genul. Faza e ca tu nu trebuia sa-l rogi sa-ti zica daca are pe cineva pentru ca el asftel crede ca-ti mai pasa. Dar lasa-l si treci pe langa el indiferenta, fara niciun pic de compasiune. Doar saluta-l si atat.winking

| Duutsie a răspuns:

Daca ti-a fost de folos raspunsul meu te-as ruga sa-mi dai si mei funda ca nu am big grin laughing

| Ady_5411 a răspuns:

Cam complicat sa-ti explic, intr-un cuvant: multe fete amageste, dar pe tine te iubeste!winking

| iulianaivancencu a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa te mai intereseze nimic de el