| Ioana95mariamagdalena a întrebat:

Hei! Mi-am inselat acualul iubit, am facut sex cu fostul iar acum imi pare rau. Ce parere aveti, sa-i spun adevarul? Nu vreau sa ma despart de el

19 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Hei La Multi Ani!
Stai linistita nu i nici o problema atita timp cat el nu va afla! Important este sa nu afle si sa nu cumva sa i dai de inteles! Crezi ca esti cumva singura care isi inseala iubitul?
Sunt femei in toata regula cu sot si familie in adevaratul sens al cuvantului care gresesc astfel! Asa ca eu te ssfatuiesc sa te linistesti sa nu te invinovatesti si sa ti sa para cine stie ce anume! N ai facut nimic gresit. Totul este normal prin natura omului! Putini sunt sfinti pe acest pamant plin de pacate! Si aceia sunt Scrisi cu litere rosii in calendar! Asa ca traieste ti viata cum doresti Fruntea sus..Si ai grija de tine!

| RAY a răspuns:

Ioana inseamna ori ca stai din plictiseala ( ceva normal la fetele din rom) si ca ca simti naibi ceva pentru fostul
in acest caz ce sa faci, lasa-l pe iubitul actual si asta e ce sa faci, inca o dovada ca nu exista iubire etc doar interese atat, unde ati facut-o in bmw?
sau ambele

| corbulalbrosu a răspuns:

Greseala asumata este pe jumate iertata.

| Hakuouki a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da...probabil ii va sparge doar jumatate din dinti, nu pe toti.
Nu vrei tu, dar el te trimite sigur la mama ta, adica sa fim seriosi, tu l-ai ierta daca s-ar culca cu fosta? Daca pe langa faptul ca esti tarfa mai esti si ipocrita, nu-mi raspunde. Spune-i.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Hakuouki):

Ce barbat e ala care produce teroare in relatie?

| Hakuouki a răspuns (pentru Lawliet14):

Nu am spus ca este barbat, nu?
Dar ce femeie este ea ca il inseala?

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru Hakuouki. Nu cred ca ai capacitatea de a intelege unele aspecte ale vietii cotidiene reale precum si filozofia relatiilor de prietenie fara obligatii. Intr-un astfel de grup de prieteni si prietene nu exista sentimentul de vendeta sau instinctul de a ""ii va sparge doar jumatate din dinti, nu pe toti""Un gentelman nu va proceda astfel niciodata si in nicio situatie.Se pare ca traim in lumi paralele. Ti-am raspuns tie nu ei.

| Hakuouki a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sigur, probabil ca ai dreptate. Doar ca eu am spus pe jumatete in gluma si pe jumatate presupunand ca este un tanar impulsiv si violent (cum vad tot mai des in lume). Si cam rar vezi un gentleman, de aceea inclin sa cred ca varianta mea este mai plauzibila. happy Eu nu ma raportez la intreaga realitate, ma raportez strict la problema, caci asta se cere, nu se cere un comentariu universal bazat pe situatia data.

| SkyPilot a răspuns:

Daca as fi in situatia lui, eu te-as parasi fara discutie si nu as mai vrea sa stiu vreodata de tine. Tu il cunosti mai bine si stii daca ai sau nu sanse sa te ierte.
Pe de alta parte adevarul are un fel pervers de a iesi la iveala si daca afla prin alte mijloace clar nu mai ai nici o sansa.

| ywar a răspuns:

Si uite cum hormonii isi spun cuvantul. Ce dovedeste asta? Imaturitate cu "I" mare. Ai gandit cu pasarica si nu cu sufletul. Poate te-a suparat si ce-ai zis: hai sa-i arat ca sunt independenta. Oribil! Nu e vorba de iertarea lui ci e vorba de faptul ca tu pentru tine esti un nimic! Sorry ca-s dur dar asa se vede din afara. Fa o rugaciune mare sa nu te fi pricopsit cu ceva de la vechiul prieten, care, desigur intre timp si-a mai tras-o cu cateva bine de tot!

| ALGator a răspuns:

Nu ești un bun din inventarul iubitului tău iar viața poate fi mai complexă decît un da sau nu. Deci dacă ar fi să i-o spui ar fi din convingerea ta.
Ti-ai dat singură răspunsul: vrei să continuați relația. Deci ai toate bunele intenții. O mărturisire ar avea doar efecte proaste, ar aduce multă suferință (și reacții imprevizibile - ai văzut părerile unor "cavaleri" de pe aici) de dragul unei demonstrații de sinceritate pe care nu ti-o cere nimeni.
Mergeți înainte fără să spui nimic și fără mustrări de conștiință. Trăiește cu plăcere relația cu el.
Succes, și nu-ți mai face probleme.

Un sfat ar fi ca atunci cînd vei fi liniștită să te gândești cum ai face față sau preveni să se repete. Dacă totuși se va repeta și va deveni un obicei atunci probabil va trebui să te aștepți la o despărțire civilizată și o clarificare cu tine însăți.

| frostxtq a răspuns:

Cand ti-ai deschis picioarele fara sa gandesti nu ti-a parut rau?
Sa iti fie rusine, esti o nesimtita si nu meriti sa ai un iubit daca faci astfel de lucruri.
Da, normal ca trebuie sa ii spui, ca sa se desparta de tine cat de repede, nimeni nu are nevoie de ieftinituri ca tine in viata lor.
O sa fii si tu inselata candva si atunci o sa vezi cum e.
Faptul ca vrei sau nu sa te desparti de el, nu conteaza. Tu si parerea ta nu contati.
Din cauza oamenilor ca tine nu dureaza relatiile!

Răspuns utilizator avertizat
| BlaaBlaa a răspuns:

Si daca ii spui si daca nu-i spui tot se va afla, si sincer eu in locul lui te-as fi parasit fara discutii, degeaba nu vrei tu sa te desparti de el, trebuia sa te gandesti de 2 ori sa faci acest lucru.

| BlaaBlaa a răspuns (pentru BlaaBlaa):

Inainte sa faci*

| corhaz a răspuns:

Bucura-te daca nu are caracter mai rau sa te si loveasca ca de despartit sigur asta se va intampla.cine inseala niciodata nu merita iertare

| IuseinLavinia a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte la asta nu acum, dar nu te condamn. Eu cred ca ar fi mai bine sa ii spui tu decat sa auda de la respectivul cu care ai intretinut relatii sexuale. Nu stiu daca te v-a ierta, depinde de fiecare om. Succes!

| Retw1983 a răspuns:

Sal ce pot spune cel mai bine e sa ii spui, intrucat se va afla mai devreme sau mai tarziu. oricum l-ai tradat, depinde cat de mult te iubeste daca te iubese te va ierta probabil.
E important sa stii ce vrei de la viata sa stii ce sa alegi pe fostul sau pe actualul.
Cat despre cei care judeca: "Acela dintre voi care este fără de păcat să arunce primul cu piatra în ea"

| Nenead a răspuns:

Daca as fi in locul lui, te-as bate grav. Dar poate asa sunt doar eu. In orice caz, daca vroiai sa ramai cu el nu mai ridicai coada. Acum spune-i si asteapta decizia lui, desi nu meriti a 2a sansa. In orice caz daca nu afla de la tine afla de la altii.