| delicious a întrebat:

O prietena a fost la Planning familial si mi-a spus ca i-au dat pastile fara niciun control. Stiti cum se numesc?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o nebunie, sa nu le ia in nici un caz si sa consulte alt ginecolog. Nu se iau anticonceptionale fara consult ginecologic. Cine i le-a recomandat e un incostient (probabil a vrut sa evite ilegalitatea de a consulta ginecologic o minora fara acordul scris al unui parinte, dar ii pune viata in pericol).

Abh
| Abh a răspuns:

Daca vrei si tu acele pastile, te sfatuiesc sa faci un consult ginecologic. Anticonceptionalele nu se iau dupa ureche.

| claudiea79 a răspuns:

Poate iau dat < pilula de a 2 a zi>. daca nu ai ciclu regulat in fiecare luna sa vina fix. mai bine mergi la o doctora ginecolog iti face un control si analize sa iti dea anticonceptionale. eu sint impotriva lor te poti ingrasa. daca iei mai multi ani poti sa nu mai faci copii. folosesc prezervativul decit sa imi bag hormonii si chimicale in corp.

| delicious explică:

Este minora.