| pufiz1233 a întrebat:

O prietena are 13 ani si nu i-a venit menstruatia. trebuie sa se ingrijoreze? si intre ce varste vine menstruatia?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai linistita esti mica inca

| iubesc a răspuns:

Nu e motiv de ingrijorare, inca e micuta!

| SunnyDay88 a răspuns:

Sa mai astepte pana la 16 ani, apoi sa inceapa sa se ingrijoreze

| Eviix a răspuns:

Vine la momentul potrivit! smug

| Alisse a răspuns:

Stiu cazuri in care la o fata i-a venit menstruatia la 16 ani deci nu trebuie sa se ingrijorezehappy

| aimspeşăl a răspuns:

Fiecare organism este diferit! Daca nu ii vine pana la 14-15 ar exista motive de ingrijorare. cius :*

| maria_7379 a răspuns:

Nu trebuie sa se ingrijoreze pentru ca menstruatie poate veni pana in saisprezece maxim, insa depinde si de corp, de cat de dezvoltat este el.

| Ge0rgeL a răspuns:

Buna!
Nu ar trebui sa se ingrijoreze.Sa mai astepte 2-3 ani iar atunci daca tot nu este nici un semn sa se duca la un medic.
Pa pa!

| geohandmade a răspuns:

Fiecare organism este diferit! Nu trebuie sa se ingrijoreze. Eu am avut la 17 si ceva si nu a fost o problema. O sa se sature repede de menstruatie cand ii va veni asa ca sa se bucure cat nu are.

| PixCuGel a răspuns:

Am o prietena care i-a venit la 17ani

| camyeu a răspuns:

Intre 14 si 16 cel tarziu.

| Andreiiiiiiii369832086 a răspuns:

Da, in trebuie 5-6ani