| pwp a întrebat:

O prietena de-a mea vrea sa-si piarda virginitatea la 14 ani! credeti ca e bine?

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Nu este bine inca organismul ei nu e pregatit pentru acest impact organele genitale sunt in dezvoltare inca si nu e bine sa perturbe mersul normal al dezvoltarii lor, toate la timpul lor, eu zic ca ar mai putea astepta cativa ani ca dupa aceea are timp sa o faca toata viata si nu demonstreaza nimic cu pierderea virginitatii ei acum decat ca e o persoana usor de corupt si se poate profita de ea usor, inca nu e nimeni atat de indragostit la 14ani ncat sa faca asa sacrificii acesta e un lucru sacru pentru fete si trebuie consumat cand exista dragoste reciproca intre parteneri si sincera cand organismul si psihicul e pregatit pentru asta si cand vine vremea sa o faca, e lucrul cel mai de pret si mai apreciat al unei fete si nu se pierde asa usor doar ca ai un moft de a o face cu cineva sau acea persoana te imbata de cap sa o faceti, desi lumea s-a schimbat si a evoluat si nu mai e la moda acest lucru sa te pastrezi sa stii ca in adancul sufletului si mintii unui baiat el va fi mandru sa aiba ca sotie o virgina sau sa fie singurul baiat din viata ei sau printre singurii, chiar daca nu o va spune niciodata aprecierea fetei va fi mai mare daca va fi virgina cat mai mult timp inainte de a se decide sa o faca trebuie sa aleaga bine cu cine o face si daca merita sacrificiul, apoi sa stie exact la ce riscuri se expune ma refer la o sarcina nedorita sau la mai rau la boli cu transmitere sexuala care niciodata nu stii fiecare daca e bolnav sau nu de ceva si apoi nu au nici experienta si greselile pot continua, asa ca prietena ta sa se mai gandeasca la asta mai tarziu macar inca 2ani sa mai stea cuminte pentru ca nu are nimic de pierdut ci doar de castigat sanatate, respectul celor din jur si aprecierea ca nu a facut-o la o varsta atat de tanara si ca e cuminte nu o dezmatata pentru ca asta cred baietii despre cele care nu mai sunt virgine la o varsta asa tanara mai ales. deci face ce crede dar sfatul meu e ca nu e pregatita si nu are maturitatea necesara sa o faca inca, e mult prea devreme si nu e cazul sa se ia dupa cutare sau cutare care spune ca trebuie sa o faca si ca e minunat si e distractiv sau ca e mai vazuta intre prieteni daca o face din contra va fi invers, se poate distra la varsta ei si altfel decat sa faca sex categoric nu as lasa-o sa fiu prietena ei sa faca o asemenea greseala atat de repede.

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa de educație sexuală își spune cuvântul.
Normal că nu este bine de la această vârstă și cine profită de ea răspunde în fața legii.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu conteaza ce credem noi...tot ca ea o sa faca!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sa faca daca vrea. E logic ca nu e bine si ca riscul de a face cancer de col uterin este foarte mare. Dar nu o putem opri noi in niciun fel.

pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Daca ea se simte pregatita poate sa faca ce vrea, dar e cam mica.

| baru a răspuns:

Salut. Este decizia ei. Raspunde pentru cea ce face din acest punct de vedere. Daca este dezvoltata, fizic, este normal ca si corpul sa-i ceara. Din punctul meu de vedere, este prea devreme, pentru a intra in aceasta problema Dar, capul face capul trage. Pa

| foxi a răspuns:

Nici nu stie ce are sub fusta si vrea... Du-o la psiholog!

| irina20 a răspuns:

Eu cred ca nu, tu ce crezi?

| BubuLina999 a răspuns:

Normal ca nu. doamee corpul ei nici macar nu e dezvoltat calumea. si eu am 14 ani dar nu ma gandesc la asa ceva. nu se stie ce poate pati. spune. i sa aiba grija ca pana la ura e in joc toata fiinta ei. sa mai astept sa o faca cu cineva care merita nu asa... e mica. si e pacat sa isi piarda copilaria. ca din moment ce isi pierde virginitatea e deja femeie. aveti grija.

Răspuns utilizator avertizat
| Dan a răspuns:

Nu, ar fi pacat sa piarda, iar apoi o sa regrete.La 19 ani este bine sa cunoasca un baiat serios, iar la 23 ani poate sa faca sex, este mai bine pentru ea si nu se imbolnaveste de boli. Noroc!

| virusake a răspuns:

Si ce, ti-o pierzi tu?
Las-o sa faca ce vrea. happy

| νєησм a răspuns:

Da eu cred e bine nu cont varsta am vazut si de 9-11 nu ma intereseaza eu zic ca e bine

Răspuns utilizator avertizat
| Ionutzz97 a răspuns:

Normal ca nu

| CARMENCITA a răspuns:

NU este bine. Din punct de vedere fizic si psihic, medical nu este bine sa-si inceapa viata sexuala cineva, baiat sau fata la 14 ani, corpul nu a ajuns la maturitate. E inca un copil fizic si psihic.Informeaz-o tu sau spune-i sa se informeze ea, ca se pare ca nu stie. Faptul ca se gandeste sa faca sex la 14 ani arata cat de neinformata, imatura este.Se poate sa nu fie vina ei ci a parintilor si profesorilor care nu i-au explicat ca nu este bine sa faci sex la 14 ani si de ce nu este bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Laura a răspuns:

Ce întrebare stupidă. Tu ce crezi? Logic că nu.

| Alexa_4801 a răspuns:

Nu este binehappy
Daca esti periena cu ea si chiar tii la ea spui ca sunt o multime de consecinte dupa
si sa nu se grabeascahee hee
o sa aiba toata viata inainte pentru sexhappy

| ingerash17 a răspuns:

O prietena dea ta sau tu? oricum nu e bine mai ales ca la 14 ani trebuie sa ai alte preocupari cum ar fi sc

| LittlEAngeL_2780 a răspuns:

Nu... ar putea sa mai ast manakr 2 ani straight face

| Jorj a răspuns:

Da, sa o faca cat mai repede posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tu esti prietena aiasmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deloc ptc
1are doar 14 ani
2poate sa si-o piarda acum si maine ala sa o lase
3ala se alege cu ea si ea cu ca cu un bebe? nu e bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine ...prietena mea are 15 ani si si-a pierdut-o de la 14 cu un tip de pe strada...eu nu mai stau cu ea sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ocup eu de eawinking