| kiko_3973 a întrebat:

La ce varsta credeti ca ar fi bine sa-si piarda virginitatea o fata... din toate punctele de vedere, la ce varsta e sanatos?

Răspuns Câştigător
| alexandra_1890 a răspuns:

Buna kiko! sa stii ca exact acest lucru m-a interesat si pe mine in clasa a 7 si am intrebat-o pe profesoara de biologie iar dansa a spus ca varsta ideala ar fi 16-17 ani! am fost surprinsa si doamna a obs acest lucru dar mi-a spus: nu te mira! asa este cel mai bine! sper ca te-am ajutat! pupici:*

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Peste 18
cred ca 20 ar fi varsta cea mai potrivita!

| baru a răspuns:

Sall. Nu sunt specialist. dar consider ca varsta cea mai potrivita este in jur la 19. 20. ani. Daca este mai tarziu, deregleaza inclusiv sistemul nervos. Daca este prea devreme, dauneaza organelor care nu sunt dezvoltate destul. Cred ca aceasta este varsta cea mai potrivita, si normala. Pa!

| mistakeofyourlife a răspuns:

17 (parerea meabig grin)

| BRG a răspuns:

Doar cînd vei fi măritată și alături de soțul tău, cei care zic că este bine la 16 17 ani să te dezvirginezi spun o mare prostie, prețuiește virginitatea deoarece dacă dorești să o pierzi nici nu o să m ai ai așaceva niciodată.

| ZUzulikii a răspuns:

| aditimus a răspuns:

18 ani

| Kiky2 a răspuns:

Sall din punctul meu de vedere o fata ar trebui sa isi piarda virginitatea la 18 ani desi eu am numai 12 ani eu asa as face

| cssandreea a răspuns:

In orice caz dupa 18 aniwinking atunci esti majora

| SiminaSalvadore a răspuns:

Pai,, sanatos'' este cand te mariti, dar eu zic ca dupa varsta de 18 ani cand esti independenta si parinti nu prea mai au ce sa iti faca! Dar mereu sa va feriti de o sarcina nedorita!

| SiminaSalvadore a răspuns:

,, sanatos'' ar fi cand te mariti dar daca nu vrei sa astepti pana atunci eu te sfatuiesc la 18 ani deoarece la varsta aia parinti nu prea mai au ce sa iti faca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18.

| BlackKitten a răspuns:

Nu stiu exact care e varsta potrivita, sau daca exista o varsta potrivita...
Dupa 16-17 ani ar fi destul de indicat pentru ca organele sa fie dezvoltate de'ajuns incat sa nu se ajunga la alte cele.
Acum depinde de cum se simte fata... daca este pregatita psihic sa faca acest lucru.happy