| anonim_4396 a întrebat:

O sa fiu penibila daca ii spun unui baiat ca il plac? Cum ii spun?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa devii putin mai tupeista si abordeaza-l prin orice metode sau mijloace de comunicare sa-i dai de inteles ca-l placi, sau daca esti in stare ar fi si mai indicat sa o faci in mod direct fata in fata pentru a-i spune, anunta ca ai dori sa deveniti prieteni sau chiar mai mult in cazul in care doreste si el acest lucru. Nu este deloc deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Succes.

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i spune ca-l placi. Da-i semene ca-l placi. Daca nu pricepe inseamna ca este prea prost si lasa-l!

| RAY a răspuns:

Mai bine ai vorbi cu el, nu ne place sa stim ca o disperata ne place plus ca nu ne place ceva usor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dai de inteles doar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU,nu o sa fii penibila, cel putin pentru un baiat cumsecade.Pentru un taran obosit poate. Daca stii ca nu are prietena si il iei pe invaluite, sigur o sa mearga bine.Mult succeswinkingSi curaj, asta ne lipseste la toti sad

| writtennnns72 a răspuns:

Da, sinceră să fiu da, vei fi penibilă.
De ce? Pentru că nu fetele trebuie să facă mereu primul pas. nu în cazul acesta. Contează foarte mult când îi spui acest lucru şi unde. Dacă îi vei spune pe internet o să se hlizească şi probabil o să te facă de răs arătând altor prieteni ce i-ai spus tu. Fă în aşa fel încât să vă vedeţi şi să îi spui ce ai pe suflet, iar dacă vezi că îţi continuă ideea poţi spune ce simţi, ca să puteţi rămâne măcar prieteni dacă nu simte la fel, este cea mai bună cale!

| Lawliet14 a răspuns (pentru writtennnns72):

Tu ai ramas marcata... Dar oare barbatii care au ramas marcati si tot trebuie sa o faca mereu? laughing

| writtennnns72 a răspuns (pentru Lawliet14):

Ai înţeles greşit răspunsul meu happy! Nu iau în nume de rău ce zici tu dar nici bine, nu mă interesează. Asta este realitatea! Este josnic ca fată să spui unui băiat ' uite, te plac, hai să fim împreună ' sau chestii de genul! Niciodată nu e bine să grăbeşti lucrurile, dacă te numeri prin fetele care sunt nişte 'cârpe' ale secolului 21 nu-mi spune mie că sunt marcată. Ca băiat mi se pare firesc şi normal să facă primul pas, dacă este refuzat trebuie să treacă mai departe pentru că d-asta se numeşte BĂRBAT, să fie puternic şi să nu se lase învins.
O seară plăcută îţi doresc.

| Lawliet14 a răspuns (pentru writtennnns72):

Sunt mascul. ^^ Atunci ai putea sa taci pe veci! Nu inseamna ca ai dreptate.

| writtennnns72 a răspuns (pentru Lawliet14):

Fiecare cu opinia lui, dar dacă nu eşti de acord cu mine nu înseamnă că n-am dreptate, şi nu îmi poţi spune să tac.
Bravo ţie că eşti mascul, nu se schimbă situaţia cu nimic, la fel de jos cu standarde în viaţă praf eştilaughing.

| Lawliet14 a răspuns (pentru writtennnns72):

Nu prea ai experienta de viata. happy

| UnBroken2016 a răspuns (pentru writtennnns72):

Si femeie ce inseamna dupa tine?

| writtennnns72 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Persoană cu demnitate şi principii stabile, dacă asculţi poveşti din trecut nu cred că o să auzi vreodată că fetele au făcut primul pas, în orice caz eu am spus că este cam penibil fiind fată să faci primul pas deoarece mulţi băieţi fac mişto pe seama asta şi am văzut multe chestii de genul, o zic în cunoştiinţă de cauză.
Ca femeie trebuie să ai lângă tine un bărbat cu capul pe umeri şi direct, ce fel de băiat aşteaptă ca fata să facă primul pas? Nu mai vreţi şi flori, ciocolată?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru writtennnns72):

De ce nu incepi sa imi scrii pomelnic daca tot bagi din burta o tona? Daca te-ai uita la intrebarile mele si mie mi se par cam papa lapte baietii din ziua de azi. Scopul intrebarii mele era acel ° BĂRBAT, să fie puternic şi să nu se lase învins. ° si eram curios ce insemna femeie dupa tine. Daca stiam ca bagi din burta o tona numai intrebam. Cu totii stiu ca fata nu face primul pas ca in caz de e refuzata sta si boceste o saptamana, baietii trec mai departe.

| ThePrettyReckless a răspuns:

Va multumesc... :*

| ThePrettyReckless a răspuns:

Multumesc...
Mai astept raspunsuri...

| iulianaandreeafrumusica a răspuns:

Nu ii spui direct vezi ca te plac incepi sa filtrezi cu el, dar cred ca daca el iti zambeste si iti face complimente ii place de tine si no o sa fii pnibila bafta