| libra_2884 a întrebat:

O sa incerc sa fiu scurta. Nu pot sa zic ca am o viata groaznica dar...eu asa o vad, momentan. Tatal meu nu e cel mai grozav om dar am trecut peste asta. Nu ma mai complic cu el desi ma doare ce face. N-am o gasca de prieteni si nici nu vreau. A aparut un baiat in viata mea, initial nu l-am placut. Apoi am inceput sa se apropie de mine si am inceput sa tot iesim impreuna. A fost totul super frumos o perioada. Incepusem sa uit de prieteni si sa petrec foarte mult timp cu el. Nu ne-am certat niciodata dar dintr-o data s-a trezit ca vrea sa ne despartim, ca gandesc eu prea negativ.thinking Ma rog, am zis ok pe moment, credeam c-o sa fie usor fara ca deh, nu eram moarta dupa el, doar atasata. Treaba e ca au cam trecut vreo doua saptamani, tipul s-a tot dat la alta, eu am ramas ca fraiera singura si ma tot gandesc la el. Prietenii sunt langa mine si ma ajuta dar am senzatia ca am inceput sa-i enervez si pe ei ca nu trec odata peste. Ma simt ca ultima fraiera ca eu inca ma gandesc la el. Are careva vreo idee... ce sa fac?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Clar ca orgoliul e cel care sufera,nu sufletul tau,nu a fost vorba de dragoste...
Probabil ca iti faci si singura complexe,gandindu-te ca,uite, te-a lasat unul pe care nici macar nu l-ai iubit, ce-o sa se intample daca te indragostesti...
Te sfatuiesc sa realizezi ca nu te potriveai cu respectivul.Nu cred ca esti negativista,banuiesc insa,ca realismul tau il scotea din sarite.
Si,mai e ceva,nu poti stii ce urmarea el de la tine. Poate cand a descoperit ca esti mai desteapta ca el, a inteles ca NU te poate prosti cam cum ar fi vrut si...a renuntat.
Fiecare om, are undeva o pereche.Asa ca,fii convinsa ca si perechea ta,undeva te asteapta, undeva va veti intalni!
Fruntea sus, indiferent daca ai ochii inlacrimati sau nu!
Maine e prima zi din noua ta viata!

| Picasso a răspuns:

Ophh ophhh mai laughing km asta e naspa cand da papucii baiatul unei fete! asta e impulsul provocat te raneste sentimental! apare orgoliul gen " ce *** a vazut ala la aia sau chestii d-astea" apar intrebarile alea nasoale ce te macina " de ce oare mi-a dat papucii? Bai lasa-l uital da-l naibii ca mai sunt baietii "si nu te maritzi de pe acum! estifata eu cred ca estisimpatica si atragatoate, nu te agita, lasa-i pe baieti sa te abordeze si incearca sa fi mai receptiva cu ei, si nu ii arata lui (fostul) ca iti pasa stiu ca e greu dar incearca sa nu ii dai atentzie mare, daca te saluta, salutal si tu ( nu invers) si nu uita sa ii zambesti!
Am incredere in tine si stiu ca o sa treci peste!@ succes

Răspuns utilizator avertizat
| Anname a răspuns:

Mda...si mie la un moment dat mi.a placut foarte mult de un baiat si ...ma bazam pe prieteni, la ei ma duceam sa-mi vars amarul, in loc sa plang si chestii. Ei la un moment dat s.au enervat si mi.au zis" noi nu te mai vrem suparata si nici nervoasa, baiatul asta dupa cum se observa nu mai vrea nimic de la tine.pur si simplu nu ii pasa" asa ca le.am urmat sfatul si nu am vrut sa raman fara prieteni asa ca m.am atasat foarte tare de ei.ne.am distrat in felul nostru si am uitat de acel baiathappy Sfatul meu pentru tine este: daca ai prieteni foloseste.i, duceti.va in parc, glumiti happy poate mai uiti! si apropo - acel baiat. daca a fost in stare sa te paraseasca asa.nu te merita

| Addiction a răspuns:

Cauta altul

| libra_2884 explică:

Da,Picasso...e treaba aia cu orgoliul.nu pricep, pur si simplu. Si nici nu mi-a explicat cu ce am gresit, poate la viitoarele relatii n-o sa mai fac ce am facut.
Addiction, asta n-o s-o fac pentru ca stiu c-o sa ma folosesc de omul ala.