| madalicious a întrebat:

O sa va pun o intrebare cu niste versuri luate dintr-o melodie(Vescan Feat Ligia- Poate intr-o alta viata)
Se spune ca iubesti o data in viata, o singura iubire.
Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?! Eu cred ca intrebarea asta nu are raspuns...eu nu mi-am putut da un raspuns.creierul meu nu a putut. Sper sa puteti voi sa-mi dati un raspuns...
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Suferim pentru ca inseamna ca am iubit persoana respectiva, de care ne-am despartit.insa eu consider ca sunt mai multe tipuri de iubiri, cele care sunt trecatoare si care: "n-au fost sa fie" si cele "pentru totdeauna". peste cele care n-au fost sa fie, treci la un moment dat peste dezamagire si mergi mai departe gasind apoi iubirea ce va dura toata viata ca sa zic asa.adevarata iubire este atunci cand un cuplu reuseste sa fie aproape de a atinge perfectiunea, atunci cand se iubesc mult se inteleg cu adevarat si nu se cearta niciodata grav, iar daca se cearta se impaca pentru ca nu pot trai unul pentru celalalt.vezi tu ...aici e cheia, zic eu happy
eu una asa cred... te pup:*

5 răspunsuri:
| tim a răspuns:

Cred ca suferim de fiecare data pentru ca ne temem ca nu cumva aceea sa fi fost acea singura iubire pe care tocmai am pierdut-o.

| BackAgainToTPU a răspuns:

Pai faza e ca mereu invatam din greseli. Odata ce o persoana intra in viata ta, greu sa renunti la ea. " Si cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta"...

| Criss1105 a răspuns:

Faptul ca iubesti pe cineva nu inseamna neaparat ca o sa stai cu acea persoana toata viata adica na te mai certi te indragostesti sau se indragosteste de altineva il/o faci sa sufere te face sa suferi si in acest caz invetzi din greselile tale sau din faptul ca nu toti suntem la fel si putem iubi cu patima o singura persoana pentru. toata viata
happy

| andreea_8373 a răspuns:

Adica o singura iubire e iubirea ta cea mare si suferi la fiecare despartire fata de marea ta iubire!

| piticutza16 a răspuns:

sigh uff... un pic cam dificil, dar adevarat
saddin pacate nu stiu ce sa iti raspund...