| Inovation31 a întrebat:

O singura problema am...masturbatul cum fac sa ma las? ca o fac cam de 2 ani dar nu in fiecare zi cam o data pe saptamana bine am avut si zile cand o faceam zilnic dar de cand stiu ca acesta este un pacat vreau sa ma las am incercat dar nu prea am reusitsad help plsbig grin

Răspuns Câştigător
| bogdan8907 a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu o fata si daca iti pui in minte ca incerci sa te lasi pentru ea o sa reusesti ca asa mi s-a intamplat si mie.ela mine nu trecea saptamana in care sa nu ma masturbez dar de cand m-am pus cu o colega cam de 2 luni nu ma maio masturbez bafta! sau da ca nu iti reuseste asa incearca sa gasesti niste jocuri distractive cu care sa pierzi timpul si asa sa nu mai ai tim p sa te masturbezi!

2 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Esti fata sau baiat?
Daca esti genu' care se duce la Biserica, dupa injura, minte sau face alte pacate, crezi ca daca renunti la obiceiu' asta esti un "bun crestin"? Oricum, nu e niciun pacat. Nu mai asculta pe toata lumea. Probabil cine ti-a zis ca e pacat ti-a zis ca-ti afecteaza sanatatea. Asta e alta mancare de peste, stii. Nu-ti mai fa griji ca de la chestia asta pana la pacat e drum lung. Numa' bine.

| Inovation31 explică:

Dimmasultadimmulncasti nu sunt acel gen de baiat (fiindca sunt baiatbig grin) doar ca nu ma pot lasa si tot incerc si incerc si iar incerc dar nu reusescbig grin am fost si m`am si spovedit si am sa-i zic iar parintelui ca am cazut iar in aceasta ispita