| Marius22222222222 a întrebat:

Oameni buni cum mai trebuie facut sa ai o relatie normala? Inteleg ca baietii cu bun simt nu mai sunt la moda?

Răspuns Câştigător
| 90210 a răspuns:

Depinde ce fete abordezi. Una cu sanii si fundul la vedere cauta altceva. Si hai sa-ti mai spun si alta chestie! Degeaba esti cu bun simt daca ai o personalitate ciudata, n-ai un job stabil, stai dupa fusta mamei si nici n-ai educatie. Cu bunul simt nu sa sta nimeni. Sunt fata, am iesit la intalnire cu "baieti cu bun simt" si pur si simplu aveau o personalitate de rahat. Sunt o persoana sociabila, mereu incerc sa mentin conversatia, dar si sa stau sa-i scot cuvintele cu clestele din gura...nu multumesc! Pana la urma vreau sa fiu femeia in relatie, nu sa fiu eu barbatul pentru ca el nu e in stare sa lege 2 vorbe.

| Nemessys a răspuns (pentru 90210):

Lasă-mă sa ghicesc. Băieți cu bun simt dar ceva mai prostuti, care nu sunt siguri și stăpâni pe ei, nu știu cum sa se comporte și nu au o personalitate proprie încercând sa copieze pe cineva, asa i?

Si care cu toate chestiile astea se da de gol prin body language.

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gasesteti una urata sau grasa si vei vedea cum va dura relatia. Una frumoasa te va insela pentru ca asa sant, femeile serioase nu arata asa bine la fata sau sant grase.

| Adry05 a răspuns:

Nu mă să știi, iubitul meu zilnic din oră în oră mă înjură și mă scuipă, uneori bate, de aia l-am și ales, e opusu bunului simț. Eram ironică, că am văzut că sunt destui pe aici care nu prind ironia. Nu te refuză nimeni că ai bun simț, ăla e un atuu, te refuză pentru că ești plictisitor și previzbil. O fată probabil își dăseama din primele 5 minute ce intenții ai cu ea și totodată nu te diferentțiezi cu nimic de ceilalți 5 care îi scriu exact același lucru în aceeași zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt destule fete normale si cu bun simt pe strada, la scoala, in societate, trebuind doar sa le vezi si sa le cunsoti, ca de le alegi dupa tupeu, caroserie sau decolteu masiv, nu vei avea cum sa gasesti una serioasa.
Intr-o relatie serioasa, depinde enorm si de cat de serios este baiatul. Alcoolul, fumatul, vocabularul vulgar, imbracamintea de cocalar, pun fetele serioase pe fuga.
Analizeaza-te un pic si pe tine, vezi de ce nu atragi acel gen de fete, ceva din infatisarea ta, imbracamintea sau vocabularul tau, le retin sau le indeparteaza de tine.
Nu totdeauna este fata vinvata, mai poti fii tu.

| Marius22222222222 explică (pentru Violleta2022):

Absolut de acord. Dar parca daca nu o f. Dupa 2 zile te vede ca pe gay. Ori asa ori imediat zic ca mda voi baieti cautati toti numai sex. Efectu de turma

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius22222222222):

O fata serioasa nu va accepta niciodata sex, dupa 2 zile.
Nici nu ma mai mir acum, de ce fig toate fetele de tine, daca le ceri sex, din a doua zi.
Chiar nu te poti abtine?
Pari deja a fii un maniac sexual, care abia asteapta sa sara pe fata aia.
Nu-i nici un efectd e turma aici, ci efectul de fata inteligenta, care nu cedeaza la primul obsedat sexual, doar ca sa fie wc-ul lui. Pentru lucru asta poti face o laba sanataosa acasa, neavand nevoie de o fata serioasa.
Cand vei mai creste, vei intelege ca ce cauti tu nu este asociat cu fetele serioase, ci doar cu parasutele. tu de fapt nu cauti fete serioase, odata ce le ceri sex de a doua zi.

| Marius22222222222 explică (pentru Violleta2022):

Nu ai inteles. Am zis ca majoritatea daca nu le ceri li se pare ceva ciudat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu cred ca-i ciudat sa nu le ceri, cerd ca-i foarte ormal, mai ales daca este o fata serioasa.
Nu presupune ceva ce nu stii cu certitudine, ca la noi nu se scoala nimic si nu facem obsesie din sex.
La noi totul trece prin suflet! De aceea este nevoie de timp indelungat ca sa va cunoastem, sa va indragim, sa ne indragostim de voi si apoi sa cedam.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius22222222222 explică (pentru AngelErmin):

Crede-ma sunt mult mai mare ca tine. La 16 ani Asa gandeam si eu

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

Tu te-ai intrebat vreodata daca esti normal? Ti-am mai raspuns si la intrebarea anterioara.

Oamenii au nevoi simple, problema este ca noi complicam totul. Iubirea nu este doar sex si familie, este mult mai mult decat atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupincuriștii nu mai sunt la moda, băieții cu bun simt sunt la moda și vor fii întotdeauna.

Cu femeile este exact ca in afaceri trebuie sa le convingi pe ele că ai ce le trebuie pentru a le îmbunătăți viața, dar tu sigur ai nevoie de ele mai mult decât au nevoie ele de tine, ești disperat și te simt de la o posta.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Susțin! Ascultă-l că zice foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,dar adevărul poate doar să-ți facă bine în cazul ăsta.
Relația, vine după multe alte lucruri de făcut.
Dacă ieși cu o fată pentru prima dată, și tu o faci cu scopul relației și nu cu scopul de a cunoaște acea fată, de a petrece un pic de timp cu ea ai pierdut.
Plus cel mai important, dacă tu vezi fetele doar ca sex, sau 70% 80% sex asta se transmite.
Dacă tratezi fetele așa...
Nu știți să tratați fetele, nu aveți acel bun simț care în ziua de azi e murdărit cu lachitatea și timiditatea.
Și dacă ați arăta ca Brad Pitt sau Leonardo di Caprio tot ați avea probleme.
Auzi, cică-i vina lor...
Nu-s păpuși sexuale femeile.

| Vikaa a răspuns:

Da-mi definitia unei fete normale, dar si anormale.
Toate adolescentele tinere si frumoase cauta aventuri, doar nu s-o marita cu tine cand au 17/18 ani, ia-ti o femeie ce are 30 de ani, ca e mai matura si vede altfel lucrurile fata de o adolescenta, in procent de 80 la suta sunt dupa aventuri cu baieti aratosi. Orice fata te va analiza, marea majoritate se iau dupa moaca, cand se uita la tine se gandesc ca oricum nu esti in stare de nimic si esti o pierdere de timp, nimic mai mult.Asa ca amice, nu te mai uita dupa puicute atat de tinere, uita-te mai la cele 30+, pentru ca sigur isi doresc o familie.

| Marius22222222222 explică (pentru Vikaa):

Da. Ca tarfele de 17 ani care fac oral la mosnegi de 80 pentru avere tin cont de varsta. Nu?

| Vikaa a răspuns (pentru Marius22222222222):

Le-ai tinut tu lumanarea sa vezi daca o fac cu mosnegi? Eu zic sa nu o dam in penibilitate,daca iti convine, bine, daca nu, ramai la manuela, si laba e sanatoasa.

| Marius22222222222 explică (pentru Vikaa):

Am dat un exemplu

| Vikaa a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu am intalnit pana acum fete de genu, da, pe alea le condamn ca is terminate, dar sa faci o generalizare e prostesc bro

| Marius22222222222 explică (pentru Vikaa):

Pai n-am generalizat. Cat despre laba stii cum se zice decat o pzd rapanoasa mai bine o lba sanatoasa

| Vikaa a răspuns:

Cum adica,,toate'',la toate le tinusi lumanarea sa vezi daca is curve sau nu?,problema voastra,a barbatilor,nu a tuturor,dar o buna parte din voi daca nu si-o trage femeia cu voi in pat si nu va pica in vraja o faceti curva ca asa vi croiu ala spurcat,voi ca umblati cu multe femei nu sunteti fustangii? Fratilor,nu va convin femeile, o faceti voi intre voi sau ramaneti pe manuela, ca e buna si aia, dar nu mai ponegriti femeile doar ca nu va pica in pat sau nu tin la voi, au si motive.

| mgtow a răspuns (pentru Vikaa):

Ca se fùt sau nu tot sant cùrve pentru ca asa e natura femeii. Macar isi primesc o bataie dupa merit cand depasesc limita curvasariei

| Vikaa a răspuns (pentru mgtow):

D-aia si viata va *** pe unde apuca, nu stiti sa va comportati cu femeile, care va ofera urmasi, ar trebui sa o respectati, ca ati fost nascuti tot de o femeie ce s-a chinuit.

| mgtow a răspuns (pentru Vikaa):

Sant suficienti mamaligari care se pricep la asta. Un tip inteligent le fûte si le expediaza. Ele nu stiu de respect, familie nici sa faca mancare nu au habar

| Vikaa a răspuns (pentru mgtow):

Tu de unde stii, le-ai controlat pe toate?

| mgtow a răspuns (pentru Vikaa):

Suficiente incat sa trag concluzia finala

| Florin62738 a răspuns:

Boss, sa ai o relatie normala iti trebuie o fata normala, am incercat cu Instagram, Facebook, cum e cu virusu asta nu am mai putut agata pe strada cum imi place mie, daca stii sa te uiti bine gasesti o fata calumea si poti avea o relatie calumea, daca te uiti dupa pitipoance alea normal cauta bombardieri, BMW

| Marius22222222222 explică (pentru Florin62738):

Pfoai. Clar. Caut frate o fata normala. Probabil de asta nici nu gasesc

Răspuns utilizator avertizat
| Lalatrilu12 a răspuns:

Depinde unde cauti, probabil tu nu cauti unde trebuie. Dacă bunul simt e o calitate pe care tu o apreciezi, trebuie să cauți pe cineva care apreciază aceleasi valori.