| Izabella312 a întrebat:

Oare ar trebui sa dam importanta persoanelor care ne iubesc chiar dacs noi nu simtim acelasi lucru?

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Da, trebuie să le dăm importanţă şi să le respectăm. Nu trebuie să ne batem joc de ele pentru că nu se ştie dacă în viaţă o să te mai iubească cineva aşa cum te-a iubit acea persoană.
Dacă chiar nu simţi nimic pentru acea persoană şi te deranjează prezenţa ei, discută cu ea şi fă-o să înţeleagă că nu simţi nimic pentru ea. Nu o lăsa să îşi facă speranţe false, regretele sunt cele mai urâte sentimente.

| RAY a răspuns:

Nu ca i facem mai mult rau, desigur poti incerca sai dai o sansa, iubirea poate apare si din cunoastere nu mereu spontan, cele mai de durata sunt cele in care isi cunosti partenerul /a, nu te atrage fizicul poate te va atrage altceva, nu crezi ca oricine merita o sansa in viata asta? bine ar fi daca am aprecia pe cei care ne iubesc, vrei un badboy care sa te joace pe degete? sau un baiat cuminte?

| Doub a răspuns:

Nu, i-ai da speranţe false.

| Jardelin a răspuns:

Cand te iubeste cineva simti. Intelegi?

| Raulinio a răspuns:

Pai daca nu sintim si noi acelasi lucru ce rost ar avea...le explicam cum sta treaba in asa fel incat sa nu le ranim si sa le deschidem ochii ca nu suntem persoana potrivita si sa le facem sa inteleaga ca daca continua asa fara sa vrem o sa le dezamagim, deci dupa ce a inteles acest lucru daca tu consideri ca nu ar trebui si ca nu e in beneficiul tau sa ii dai importanta acelei persoane, intrerupi legatura cu ea.

| CrissCristina25 a răspuns:

In primul rand sa nu uitam ca si ei sunt oameni si simt la fel ca noi.
Atata timp tu nu le dai de inteles ca vrei ceva cu acele persoane ar trebui sa le dai cat de cat importanta pentru ca totusi vrem nu vrem fac parte din viata noastra.

| Joakim a răspuns:

Toti merita importanta.