| tweety_8071 a întrebat:

Oare ce inseamna chestia asta? fiti atenti. iubesc mult un baiat poate cel mai mult din lume...nu l-as da pe nici unul... dar nu simt atractie fizica pentru el...simt ca daca m-as culca cu el as strica toata magia dragostei.sad. dar sunt multi baieti care ma atrag fizic pur si simplu ca un magnet... dar nu-i iubesc e pur si simplu atractie fizicastraight face...cu acei baieti as avea relatii sexuale ...si mi-ar place. dar cu cel pe care il iubesc nu potcrying

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inca esti foarte tanara si imatura. Probabil ca confunzi iubirea cu prietenia, amicitia. Crede-ma, cu barbatul pe care il iubesti, sexul este magic, atractia sexuala este covarsitoare, te face sa tremuri.

| monyk a răspuns:

Buna, cand iubesti, atunci iubesti totul la aceea persoana si te atrage din toate punctele de vedere, de ex si fostul meu iubit nu prea era cine stie ce frumusete si erau altii mai frumosi, dar totusi nu inseamna ca nu ma atrage, pentru ca l-am iubit si atunci automat ma atrage si fizic si sufleteste, iti place absolut totul si cand iubesti nu prea te tenteaza alii, eu cand eram cu iubitul meu, chiar daca nu era fat-frumos, parca nu mai aveam ochii nici pentru unul superb...

| xibalba a răspuns:

Poate pentru ca il iubesti se intampla asta si vrei sa pastrezi ceva din puritatea relatiei voastre. Dar sa stii ca si relatiile sexuale au farmecul lor si sunt, dupa parerea mea, destul de importante intr-o relatie( bineinteles, a nu se uita protectia). Dar, daca zici ca nu exista atractie, poate esti la inceputul relatiei cu el si inca nu simti acea atractie sexuala, pentru ca stii ca momentan faptul ca iubesti si primesti iubire e suficient. Pe de alta parte, poate nici nu esti pregatita si vrei sa ramai la stadiul asta momentan. Aici el ar trebui sa inteleaga lucrul asta si sa nu te preseze. Oricum ar fi, fa totul in ritmul tau si va fi bine, atractia va aparea pe parcurs, daca chiar il iubesti cu adevarat.

| yuli10 a răspuns:

@codescu da, ai si tu o varsta! 19 ani... mai ai putin si o sa le spui nepotilor povesti de razboi.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Dragostea in unele cazuri inseamna sex, alteori nu. Daca esti pregatita sa o faci poate ar trebui sa-i spui ca esti dispusa sa faci chestia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Într-o relație în primul rând trebuie să te implici sentimental și apoi fizic.
Copilăria asta...
Pa, pa.

| codescu a răspuns:

Da "tweety" am simtit si eu asta, te inteleg perfect. Dar eu de obicei desi am si eu o varsta mai exact 19 ani nu sunt atarsa de sex. Bun venit in club!