| SperantaPierduta a întrebat:

baieti daca nu iubiti o fata (doar atractie fizica) si intretineti relatii sexuale cu ea situatia se poate schimba? adica sa ajungeti sa o iubiti? (pentru cine vrea sa inteleaga mai bine, am postat intrebarea anterioara).

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar in filme se intampla asta. In realitate poate tiganii mai au cazuri similare sau taranii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Oricând situația se poate schimba.
Viața intimă a dus și la sentimente.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Daca e doar : ne vedem, ne intalnim, te duc la mine, o facem, hai pa ca mi-e somn, nu cred ca se va intampla.

Daca insa pe langa sex petreci si timp cu persoana cealalta, o sa ajungi si sa o placi foarte mult. Nu doar pentru ca iti ofera sex si arata bine. Ci pentru cum te simti langa ea. Pentru momentele frumoase.

Iubirea e cam ciudat de explicat. Eu unul nu vad iubirea neaparat ca pe o evolutie a atractiei. Daca te iubesti pe tine si iubesti oamenii din jur vei trai o iubire frumoasa.

Daca nu, va fi doar indragostire. Dar e frumoasa si asta.

Motivul pentru care noi stam in relatii nu este iubirea ci indragostirea.

Faptul ca ne potrivim cu celalalt, ca avem pasiuni comune si ne potrivim atat la pat dar si ca mod de a vedea viata si a ne petrece timpul impreuna.

| doc69 a răspuns:

Nu seamna o clipa cu alta orice se poate intampla.

| Sase a răspuns:

Am vazut acum ceva timp un documentar in care se spunea ca da, deoarece se elibereaza niste fluxuri de hormoni ai hipofizei care stimuleaza si activitatea ta emotionala, iar emotiile genereaza inconstient sentimente(astea erau explicatiile pe care le dadusera ei).