| ForeverAlone97 a întrebat:

Oare cum aș putea să-mi accept soarta de forever alone? Aș dori sfaturi.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

In viata asta total haotica si lipsita de vreun scop,sens cel mai rau lucru este sa te resemnezi,sa spui ba nu pot, ba numi voi gasi si de astea, eu nu te am vazut niciodata, da-mi o poza sa te vad si iti spun, sunt multi care sunt singuri, educatia femeilor a dus la ridicarea pretentilor lor, ele fiind vocea naturi, aleg 20% dintre masculi,faza e ca au nevoie de un provider aici intervi tu, daca ai o masina,un loc de munca, o locuinta si vezi de una de la sat vei gasi, repet fetele cauta barbati in functie de educatia lor si de cum se percep ele, am vazut fete frumoase cu urati la sat, baiatul avea si el ceva in plus fata de familia ei, era provider

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Chiar ai vrea să-ți dau o poză? Totuși, nu arăt așa de rău. Prefer să stau singur decât fiu provider pentru orice fufă care în alte condiții m-ar fi ignorat.

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Dar ce dumnezeu sa fac cu ea, o uplodezi si gata, esti un anonim man

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Poate că am să pun poză, poate nu.

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Man nu iti fie rusine de tine

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Nu îmi este. Dar nu trebuie să știe tot poporul cum arăt eu.

60 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dar de ce te consideri forever alone? O sa apara și persoana potrivită când nu te aștepți.

| ForeverAlone97 explică (pentru ℓαυяα):

Din păcate pentru mine, mi-am pierdut de mult încrederea în fantezii de genul. Nu va apărea nimeni niciodată.

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

De apărut nu va apare, dacă tu stai la fereastră ca o floare de mușcată, ca să apară. Trebuie să îți miști fundul să o cauți.

| ForeverAlone97 explică (pentru sadrian46):

Nu mai caut nimic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu aici am întrebări preliminare de ajutor.
Ai pus optativul.
- AȘ PUTEA să accept.
Asta îmi spune mie că de fapt nu accepți.
Ai o doctrină a soartei, ca ceva imuabil, pre determinat, pre-destinat.
Doctrina asta te limitează, te obligă să accepți.
Eu o am pe a mea.
După mine, un singur lucru este certitudine absolută în viață.
Vei muri, viața individuală are un sfârșit, se termină.
Restul este variabil iar nu imuabil, predestinat, de neschimbat.
Cum se poate schimba ceea ce poate fi schimbat.
Cu voința.
Dar nu oricum.
Dacă voința servește viața atunci pot să acționez, să schimb și voi avea succes.
Dacă sunt singur alone, și doresc un partener de sex complementar, este suficient să îmi manifest voința.
Cum?
Prin acțiune.
De ce am șansă de reușită. Pentru că așa ofer o șansă nu mie însumi, ci vieții prin viitorii mei copii.
Astfel revenind la întrebarea dtale.
Ai putea să fii forever alone.
Ai putea să nu fii forever alone.
Acum urmează întrebarea mea.
Ce vrei de fapt, și de ce?
Vrei să fii forever alone și ca să ascunzi chiar și față de tine această decizie, invoci ca argument, care nu stă în picioare la o analiză logică, predestinarea, și atunci nu faci nimic dând vina pe soartă, ceea ce te absolvă de responsabilitate personală și apoi, hai să plângem cu toții că tu ești singură.
Sau te decizi că tu nu vrei să fii forever alone, și atunci, ca expresie a acestei voințe, take action și în același timp îți asumi și responsabilitatea consecințelor bune sau rele a acestei acțiuni, fără a te scuza cu soarta, de data aceasta.
Deci da, ai putea să accepți soarta aia, fără să faci nimic
sau să creezi soarta cealaltă prin voință și acțiune, făcând ceva pentru ea.

| ForeverAlone97 explică (pentru sadrian46):

Nu prea vreau să fiu forever alone, dar efectiv nu am de ales. Mi s-au tăiat speranțele de tot. Bine, rău cum o fi, mă adaptez la situație

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu prea vreau să fiu forever alone
DE AICI poți să pornești.
Nu prea vreau să fiu forever alone= vreau să nu mai fiu forever alone= vreau să nu mai fiu alone= vrea să fiu împreună cu cineva.
Deci vreau, dacă vreau, fac ceva.
Doresc ceva = stau și nu fac nimic.
Vreau ceva= fac ceva ca să obțin ceea ce vreau.

| Sofer a răspuns:

Accepți ca ești singur și lasă-le în colo de femei.

| ForeverAlone97 explică (pentru Sofer):

Deja am acceptat

| Plato a răspuns:

Parca ai zis ca ai acceptat-o deja. Vezi ca totusi ceva nu te lasa? laughing
Nu ai niciun motiv, soarta ta nu e sa fii forever alone, sunt sigur. E o alegere, nimeni nu te-a condamnat la asta.

| ForeverAlone97 explică (pentru Plato):

De ce râzi? Nu e o alegere, e pur și simplu imposibilitatea de a găsi pe cineva

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Im-posibilitatea.
Posibilitatea.
Acestea sunt teorii.
Teoriile îți conduc viața sau o ți-o conduci tu?

| Plato a răspuns:

Rad ca e amuzant.
Nu exista sa fii in imposibilitate. E ridicol sa-ti spui asta la 21 de ani.

| ForeverAlone97 explică (pentru Plato):

Nu știu ce s-a întâmplat cu reply-ul, cred că a dispărut

| Emma30555 a răspuns:

De unde poți sa ști tu ca vei rămâne singur? In funcție de calitățile și defectele noastre vom găsi persoane care sa rezoneze cu noi, dacă ai anumite probleme, blocaje, poți vorbi cu un psiholog, dacă ești timid poți citi foarte mult poți pune accent pe educație, poți găsi articole și filmulețe motivaționale, exista soluții trebuie doar sa lupți un pic.

| ForeverAlone97 explică (pentru Emma30555):

Nu mai sunt timid din liceu. Știu că voi rămâne singur pentru că știu cum mă percep fetele/femeile. Exacte toate vor să fim amici și atât. Ori la mine nu există așa ceva. M-am săturat de friendzone, m-am săturat de fete/femei.

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu mai sunt timid din liceu. Știu că voi rămâne singur pentru că știu cum mă percep fetele/femeile.
Nu ai de unde să știi. Sufletul femeilor și timpul probabil sunt haos.
Numai un bărbat poate pune ordine acolo.
Când o femeie te spune că te vrea ca a mic. înseamnă că te vrea ca A mare, cea mai mare A.
Exacte toate vor să fim amici și atât. Ori la mine nu există așa ceva. M-am săturat de friendzone,
Când eu m-am săturat de friendzone nu am mai căutat fete-femei, am căutat o nevastă. Și am găsit, așa să faci și tu.
m-am săturat de fete/femei.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Prin intrebarea ta zici de parca ai acceptat deja ideea ca esti singur cuc, calmeaza-te in final ai sa cunosti si tu pe cineva ca doar nu esti Batman.

| ForeverAlone97 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Vrăjeală. Am renunțat de mult la ideea asta.

| ForeverAlone97 explică:

Știu asta. Dacă până acum nu s-a putut, înseamnă că nu se va putea niciodată

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Dacă...
... înseamnă că...
Pe ce bază?
S-a întâmplat atunci.
Există ceva numit ACUM.
și există ceva numit viitor, până mori.
Dta vezi ce a fost atunci.
Apoi te faci că vezi în viitor.
Vezi în viitor tot trecutul tău, doar femei la caterincă.
Păi de ce te uiți în trecut și stai cu fundul întors spre viitor?
Femeiele sunt de vină că tu le privești cu spatele?
Spală-te pe ochi.

| ForeverAlone97 explică:

Ba să crezi că există. O viață întreagă mi-am încercat norocul, și mereu am avut același rezultat. Adică nimic. În cel mai fericit caz rămâneam maxim prieteni. Oricum, nu mai vreau treburi din astea. Mi-a ajuns.

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

21 de ani nu sunt o viață întreagă.
O femeie nu se caută ca un bilet la loterie, să îți încerci norocul.
Dacă rămâneați maxim prieteni era fantastic, acea maxim prietenie, era baza pentru un viitor împreună.

| ForeverAlone97 explică (pentru sadrian46):

Vrajeala, documentează-te puțin despre ce înseamnă friendzone. Zona aia din care nu mai ieși nici să vrei.

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

A daa, și unde este această zonă localizată din care nu mai poți ieșim decât în capul oamenilor, ca un soft. Și cum nu se poate ieși dintr-un soft care are un loop, adică o buclă de program care te tot întoarce înapoi și nu mai termină.
Dta ești propietarul acelui soft sau softul este propietarul tău?
Oprești PC-ul, devirusezi și dai restart.

| ForeverAlone97 explică:

M-am gândit și eu că tot am să găsesc pe vreuna, că tot am să prind și eu ocaziile alea. Unde am ajuns? Exact în situația asta.

| ForeverAlone97 explică:

Iară s-a pus reply-ul meu comentariu general laughing

| ForeverAlone97 explică:

Nu mă interesează de femei, nu mai vreau să mă mai încurc cu niciuna

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Păi, nu te în-curca.
Dez-curcăte.
Cu una.

| ForeverAlone97 explică (pentru sadrian46):

Te rog fa-mi o favoare. Nu mai agita atmosfera și nu mai posta doar ca să faci puncte. Prin raspunsurile tale date la mișto efectiv îți bați joc de un om care n-a avut noroc în viață(eu). N-am avut o șansă la afirmare, n-am trăit o viață normală. Cum am mai spus, am încercat toată viața să îndrept situația. Rezultatul? Simplu. Situația mea nu corespunde cu cerințele și pretențile de viață bună ale fetelor din Romanica. Evident, e frustrant până la refuz, dar n-am cu cine intra in vorbă. Hai sănătate.

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Acesta este un ultim rădpund pe care ți-l dau.
După aceea te voi trece imediat la - ignoră utilizator-, ca să nu mai am tentația de a-ți răspunde.
=====
Te rog fa-mi o favoare.
O să îți fac această favoare. Te-am anunțat deja mai sus.
=====
Nu mai agita atmosfera și nu mai posta doar ca să faci puncte.
Sunt de acord că s-ar putea ca datorită mie, atmosfera să fie agitată. Dar cu punctele...Ai auzit de musca lui Stalin care făcea puncte când se răhățea pe geam, și cu acele puncte erau plătiți efectiv cei ce munceau la Cooperativa Agricolă de Producție? Eu am trăit acele timpuri. În 1960, aveam 14 ani, am și lucrat acolo o vară întreagă. Dar să fac puncte pe socoteala nenorocului dtale să fiu eu al dracului, dacă mi-a trecut mie prin cap vreodată așa ceva.
=====
Prin raspunsurile tale date la mișto efectiv îți bați joc de un om care n-a avut noroc în viață(eu).
=====
Până acum, iar, să se scoale maică-mea din mormânt și să mă bată ca ți atunci când aveam 5 ani, dacă am avut o asemenea intenție, cel puțin pănă în acest moment. Iar acum e prea târziu, căci așa cum am spus, imediat ce postez acest răspuns, te trec la ignoră.
=====
n-am trăit o viață normală.
Asta se vede clar, de la o poștă că până acum ai fost pe ulei și pe arătură.
=====
Situația mea nu corespunde cu cerințele și pretențile de viață bună ale fetelor din Romanica.
Nu le-am numărat, dar chiar și așa, am putea găsi să zicem 100 000 de fete nemăritate în România gata să se întabuleze pe numele tău, de la fiice ( nu fice, că fica în italiană înseamnă nu știi tu ce) de milionare până la Țigănci de la noi din ghetoul de la Pata Rât din Cluj, de etnie romanes, care n-au nici măcar o cană să beie apă, și care scurmă prin gunoi toată ziua să poată da seara o felie de parizer la copii.
Așa că, dacă dta invoci România ca motiv al stării dtale jalnice, eu te întreb, ce are sula ta cu prefectura?
=====
Evident, e frustrant până la refuz, dar n-am cu cine intra in vorbă. Hai sănătate.
Da, întradevăr, e greu. Ca să stai de vorbă, trebuie doar să deschizi gura. Iar dacă o deschizi să emiți ceva mai puține prostii per kilometru pătrat de cât ai emis dta aici, de când stăm noi de vorbă cu tine.
ȘI eu îți urez sănătate.
Cât de multă.
Mai ales sănătate mintală.

| ForeverAlone97 explică:

@sadrian46 Moș prost ce ești, te dai mare că mi-ai dat ignore. Într-adevăr, ce pot spune, ești total penibil. Eu doar ți-am spus punctul meu de vedere, și se vede că nu l-ai acceptat deloc. Într-adevăr, nici eu nu prea l-am acceptat pe al tău. Dar chiar așa, nu mi se pare corect ce-ai făcut. Măcar mă bucur că așa n-ai să-mi mai răspunzi la întrebări, oricum n-am nimic de pierdut.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai abordat cumva tot orasul/tara de te crezi forever alone? Ai fost respins macar de 100 de fete sa te gandesti macar sa te dai batut.
Oricine esti dã-o drecu ca tot gasesti o *** din zeci sute, chiar si una mai urâta.
E ca si cum te apuci de un skill care nu l-ai mai practicat vreodata si zici gata, renunt, nu sunt bun de nimic. Si cu Femeile e tot asa, iti trebuie timp la inceput esti praf.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă scrii pe Facebook sunt singur și caut parteneră, te caută cel puțin 100 de americance, și îți și arată tot ce au ele mai bun și mai fierbinte, să te convingă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Facebook n-am mai postat de ani buni.
fac si sport de tânãr, mai trage cu ochiul cate una dupã mine Dar vreau sa fiu acum forever alone pentru a fi mai târziu un Mos curvar.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am scris asta pentru el, nu pentru tine.
Ideea cu moșul e intere, eu sunt deja moș, nevasta m-ar lăsa să mai ies, să fac ceva mișcare, îmi spui tu cum e cu să fii și moș, și cu dânsa-ntrânsa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic că e mai bine forever alone, dar nu mereu, mai bine forever alone decât să te măriți/însori. Dar la aventuri să nu spui never. rolling on the floor

| ForeverAlone97 explică (pentru anonim_4396):

Există o grămadă de feluri de femei, asta-i adevărat. Oricum, în aproape 22 de ani n-am găsit niciuna. Nu am vrăjeala necesară pentru aventuriere.

| GirlOnline81 a răspuns:

Doar pentru ca ești singur acum, nu înseamnă ca nu vei cunoaște niciodată pe cineva. Știi asta, nu-i așa?

| OrdanKarris a răspuns:

Si uite d-asta iti tot recomand sa te uiti la Tom Leykis si Patrice o'Neal! Esti prea mandru si fudul sa o faci. Crezi ca le stii pe toate incat sa nu mai primesti sfaturi de la altii. Eu la munca cu dezinvoltura mea observ cum muierile imi fac ochi dulci. Bine am si avantajul ca-s un sexy m.f. si le tratez ba cu indiferenta, ba cu raceala, nu le fac favoruri cand imi cer, nu le ofer atentie cum si-ar dori, etc laughing Nu este nimic pus deoparte pentru tine. Asta e o alta pacaleala de a muierilor la fel ca emascularea barbatilor in general. Ce nu intelegi, cauta pe Youtube Tom Leykis si Patrice o'Neal, asculta-i pe amandoi pana iti vine rau. Lasa mandria deoparte. Sau poti sa faci ce ai facut si pana acum si sa esuezi lamentabil.

| ForeverAlone97 explică (pentru OrdanKarris):

De ce mi tot dai exemplu pe ăia? Crezi că niște clipuri pe Youtube m-ar ajuta? Nu m-am uitat, dar poate în viitorul apropiat o voi face. Nu am cum să ies din starea asta, nici cu toți banii din lume.

| OrdanKarris a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ai incredere in mine. Incepe cu Tom Leykis. Incepe acum si asculta in timp ce te joci. Da, cred absolut ca te vor ajuta. Nu pierzi absolut nimic daca asculti cateva video-uri. Nu trebuie sa te uiti, doar sa asculti. La fel si cu Patrice. Dar deocamdata incepe cu Tom Leykis. Nu viitorul apropiat. Acum. Astazi. Ai specificat friendzone. Motivul pentru care vor friendzone cu tine este pentru ca le oferi ocazia asta, le faci pe ele centru prioritatilor tale, inclusiv cand te adresezi lor. Probabil ele vad din limbajul tau corporal ca esti un caine lovit si pe langa faptul ca tot ele lovesc in acei caini subtil, daca arati ca ai fost afectat de loviturile lor, nu te doresc. Daca te lasi lovit, te vor doar ca simplu prieten sau deloc, daca arati ca ai fost lovit in trecut, te vor ca simplu prieten sau deloc. Oricum ai da-o, esti in dezavantaj. De asta esti prins in friendzone. Deschide consola ta preferata sau jocul tau preferat pe pc si porneste urmatorul link. https://www.youtube.com/watch?v=Y9Wdpv8cNnk

| ForeverAlone97 explică (pentru OrdanKarris):

Bine, am să mă uit să văd ce și cum, că m-ai făcut curios. Dar tot am să stau cât de departe pot de femei. Chiar nu mai am chef să mă mai încurc cu vreuna. Așa cum am stat singur o viață, așa pot încă cel puțin atât. Dar să stau să le ling în fund, să le alimentez orgoliul prostesc, nu mai merge.Așa cum o viață m-au tratat ca neom și m-au ignorat cât au putut de tare, așa am să fac și eu. Să zică lumea ce-o vrea, n-am chef să mă schimb pentru nimeni și pentru nimic.

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eeeiii, dacă n-ai chef să te schimbi, asta e altcevaaa...
Dar nu cumva ești fățarnic cu tine însuți?
Oare când ai postat întrebarea sau mai exact provocarea asta la discuție aici, nu schimbarea o doreai?
Hai, fii sincer cu tine însuți, dacă cu noi nu poți.

| ForeverAlone97 explică (pentru OrdanKarris):

Mersi pentru link.

| sadrian46 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cu bani îmi cumpăr tot haremul lui Harun al Rașid, pe toate nevestele lui Solomon, și mai rămân bani de benzină, slănină și-o măslină.