| LonelyGuy a întrebat:

Cum aș putea sa imi accept soarta de forever alone la cei 26 de ani ai mei? Nu am avut in viata mea o iubita, nu am tinut de mana si nici nu am sarutat vreodata, de virginitate nici nu mai vorbim. Vă rog mult fără bullsh*t-uri de sfaturi.

Răspuns Câştigător
| shookdazed a răspuns:

Eu unul as zice sa iti cauti un loc de munca si sa tii de el, eu unul am 29 ani si nici ca nu mai sper la vreo relație am incercat multi ani insa degeaba, femeile din ziua de azi sunt foarte complicate asa ca eu unul am decis sa stau deoparte daca cineva o sa ma vrea sa imi spună eu unul nu mai fac nici un prim pas e prea multa bataie de cap si daca esti refuzat te enervezi si spui cu ce ai gresit cand tu de fapt nu ai facut nimic gresit dar nu stii ce e in capul lor, asta e ne vedem de viata singuri.
Eu unul mi-am găsit refugiul in munca si muzica incearca si tu sa iti găsești un refugiu al tau in ceva.
Succes.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru shookdazed):

La fel și eu mi-am acceptat soarta de singuratic toată viața Așa că am decis ca în week-end-uri să ies cât de mult pot cu prietenii mei prin oraș.

Plus faptul că am un serviciu stabil din septembrie 2020 încoace și astfel de luni până vineri uit de singurătate deoarece rămân concentrat zilnic pe serviciul meu.

18 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Se spune ca leul din cusca de la gradina zoologica, nu mai are acel foc in privire precum cel ce traieste in salbaticie, el are o privire goala, pierduta, pentru ca stie ca totul s-a terminat.
Eu iti inteleg strigatul de ajutor, dar nu-ti poate da nimeni o solutie magica pentru a-ti rezolva problema.
Inainte de a ajunge precum acel leu aflat in captivitate, inainte de a-ti pierde focul din privire, eu zic ca ar trebui sa analizezi ce e in neregula cu tine si sa incerci sa repari si sa imbunatatesti lucrurile pe cat posibil. Inainte de arunca prosopul, incearca sa devii cea mai buna varianta posibila a ta...si atunci, daca tot nu-ti poti gasi pe cineva, macar nu-ti poti reprosa nimic, pentru ca ai facut tot ceea ce depindea de tine.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Concentrează-te pe serviciu de luni până vineri.

Eu unul am un serviciu stabil din septembrie 2020 încoace și de luni până vineri uit de orice tristețe în acest timp.

De asemenea, menționez faptul că din octombrie 2019 încoace am o gașcă de prieteni cu care am ieșeam aproape zilnic prin oraș între octombrie 2019 și septembrie 2020, iar ei m-au ajutat să trec peste singurătate.

De asemenea, din septembrie 2020 am ieșit efectiv aproape week-end de week-end cu ei prin oraș la biliard, tenis de masă sau pur și simplu să bem suc și să ne plimbăm de-a lungul orașului.

De asemenea, ultimele revelioane, zilele dintre Crăciun și Revelion le-a petrecut distrându-mă alături de prietenii mei.

Uite, chiar azi de exemplu am fost prin oraș cu prietenii mei prin oraș, prin PUB-uri, la tenis de masă, biliard etc de la 13:00 până la 18, m-am simțit extraordinar alături de ei și recunosc că prin faptul că am o gașcă de prieteni din septembrie 2019 am reușit să înving singurătatea și să mă bucur cât de cât de viața mea.

| RAY a răspuns:

Nu lasă timpul sa treacă, nu lasă să te doboare lipsa speranței, vezi cum îți poți îmbunătăți aspectul fizicul și fă-ți cont premium pe tinder,badoo,uitate la urate ca tine, mulți incel vor fotomodele lângă ei, nu te plânge ca nimănui nu ii pasa, decât sa facă mișto de tine, ai putea cere sfaturi despre îmbunătățirea fizicului și a aspectului social

| haileewatson a răspuns:

Cu atitudinea asta nu ajungi nicaieri.

Cred ca ai probleme interioare si trebuie sa le rezolvi cu ajutor de specialitate. De ce nu ai avut parte de astfel de experiente pana acum? Nu ai gasit o fata care sa-ti placa cu adevarat? Esti antisocial? Poate iti plac barbatii si nu poti accepta asta? Sunt multe variante.

Concetreaza-te pe TINE, dezvolta-te, iesi cu prietenii, invata lucruri noi, ai incredere in tine, ai grija de tine, si la un moment dat va veni o fata care sa fie atrasa de tine.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti alte activitati care sa iti ia gandul de la asta. Stiu ca-i greu, dar alta solutie nu exista. Resemneaza-te.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu te mai gandesti la asta, atat poti sa faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa-ti dai seama ca in viata, o relatie sau o casatorie nu te fac un om mai implinit, atunci o sa inveti sa nu-ti mai plangi de mila.

| Aditu94 a răspuns:

Salut,exista o rezolvare pentru orice problema,anume sa speri la mai bine,nu au intrat zilele in sac, si eu ma confrunt cu o problema similara, anume de singuratate...dar nu renunt, caut si sper sa gasesc, ei bine ca si tu ai putea sa faci la fel.Nu te da batut, pentru orice corp exista o umbra.a ta inca te cauta. Orice piesa de puzzle dintr-un tablou isi are locul bine stabilit.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Aditu94):

N-ai citit ce a scris omul? Fara bullshit-uri!

| Aditu94 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Unde vezi tu ceva gresit in ce am zis? i-am dat un sfat..il imbarbatez..nu e nimeni perfect..cand ceva nu merge, nu e de tine.ori asa e sa fie.

| LonelyGuy explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Mda. Eu am zis, eu am auzit. Chiar mă lasă rece sfaturile de genul.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Chiar ma lasa rece cat de incuiat esti si cum iti plangi de mila dar n-ai face nimic sa schimbi situatia. zici ca ai 9 ani si nu ti-a luat mami ciocolata si acum urli in magazin. Atata faci, iti urli frustrariile fara sa faci ceva activ in imbunatatirea situatiei tale. Ce femeie cu mintea la cap are nevoie de un barbat-copil pe care sa il creasca?

Răspuns utilizator avertizat
| StefanIlAreMare a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca mana ta e mereu cu tine

| ciuperca008 a răspuns:

Ieși de pe TPU dacă vrei să ai succes la fete. În altă ordine de idei, privește și partea bună. Mai ai 4 ani și ajungi vrăjitor.

| petricaSosetaru69 a răspuns:

Incearca cu barbati