| Marius22222222222 a întrebat:

Oare de ce e dat sa fiu singur? Nu sunt mare frumusete dar din ce stiu frumusetea e trecatoare

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Numănui nu îi este dat ceva anume.

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru sadrian46):

Adevărat cum nici mie nu mi-a fost dat să am 18 ani sau să fiu pe timpul comunismului rușilor

| Werrich a răspuns:

Dupa cum spune si dl Serban este vorba despre selectie, nu are rost sa ne amagim cu mesaje motivationale pentru ca asteptarile vor fi mari si dezamagirea mai puternica.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Werrich):

Din pacate asa este. Daca nu ai un fizic de invidiat nici macar cea mai urata fata nu se uita la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste selectie naturala sau evolutie, care ii favorizeaza pe cei frumosi si se descotoroseste de cei urati!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Selecita naturala unde numai cei puternici reusesc religia crestina a facut ca societatea romaneasca sa fie de tip dominant in mediul rural.
Popa la biserica spunea ceva de Pilda Slabanogului iar daca femeia e redusa in gandire din start il refuza ne mai tinand cont daca e destept s-au nu.

| Bruno92 a răspuns:

Poate te o fi blestemat vreo fosta laughing mai ales daca era rromă astea cam blesteama au gura spurcată

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Toate la timpul lor.

| Anonymous4433 a răspuns:

Frumusetea nu este doar ce putem vedea cu ochii.
Motivul pentru care esti singur este ca nu ai gasit inca o persoana potrivita. Dar sigur exista asa ceva si pentru tine.
Daca crezi ca e din vina ta, atunci gandeste-te care ar fi problema si incearca sa schimbi lucrul ala.
Crede-ma, exista multe alte insusiri importante pe care le poate avea/pe care altii le cauta la o persoana. Incearca sa perfectionezi, sa lucrezi la ce e 'inauntru'. Apoi lasa-i pe cei din jur sa-si dea seama cine esti cu adevarat.
In plus, exista oamenii care se nasc cu dif malformatii:fara maini/picioare; boli genetic... Ei ce sa mai creada despre modul in care arata?
Sincer, asta este parerea mea.

| Anonymous4433 a răspuns:

PS: Iar cei care isi aleg 'partenerul' doar pentru aspect ul fizic, fie nu sunt interesati de o relatie de
lunga durata, fie vad lumea intr-un mod superficial... si usor pueril.
Degeaba ai un obiect care arata bine, daca este inutil in practic sau chiar face opusul la ce ar trebui sa faca. Asta daca nu cumva e doar pentru decor. Dar oamenii nu sunt decoratiuni. Sunt mult mai complexi.

| TIM85 a răspuns:

Salut! Nu trebuie să îți faci griji, ce.i al tău este pus deoparte, toate la timpul lor, trebuie sa ai răbdare in viata pentru ca nu toate vin așa cum ne dorim noi si când ne dorim.Se zice ca bărbatul este ca vinul, cu cat este mai înaintat în vârstă cu atat este mai bun.Nu iti face viata amara cu gânduri negative,gândește pozitiv,fi optimist si vei atrage lucruri pozitive si frumoase in viata ta! Plimba.te,asculta muzica preferată,admira frumusețile naturii,citeste,cultiva rasaduri,planează pomi,flori, mănâncă ce iti place, petrece, încearcă să îți faci noi prieteni astfel vei avea un anturaj mai mare, fa lucrurile fara sa te gândesti ca esti singur si de ce...lucrurile bune atrag lucruri bune! Baftă in tot ce faci, numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TIM85):

Cu tot respectul, mai terminati dracului cu comentariile astea motivationale! Esti frumos, ai parte de iubire! Nu esti frumos, n-ai parte de iubire! Gata cu vrajelile!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e din pacate...

| valentinagvc a răspuns:

Da mi Instagram ul tau