| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce unii oameni din Romania se mira la cazuri de persoane care au relatii cu persoane de acelasi sex? In unele tari oamenii nu au nici o problema in asta numai in Romania se crede ca e ceva rau. Pacat de ea tara

15 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Oameni idioti.Le pasa de ce fac altii si de cum arata altii.
Si mai idioti sunt aia care cred ca persoanele homosexuale or sa se imulteasca daca ii acceptam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Romania nu e nici pe departe o tara intoleranta. Cred ca nu stii cum sunt privite aceste lucruri in tarile arabe sau in cele comuniste.

| RAY a răspuns:

Ura si frustrarea omului trebuie eliberata cumva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te simti complexat pentru ca esti gay?

| Silviuigor a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai mult ca sigur! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Silviuigor):

happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că aşa a fost să fie.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu stiu daca depinde neaparat de nationalitate. Fiecare e diferit pana la urma. Mie personal nu imi place sa vad doi barbati sarutandu-se si nu spun asta impinsa de credinta religioasa sau mai stiu eu ce. Pur si simplu nu-mi place, mi se pare scarbos. Totusi nu sunt impotriva lor, consider ca sunt liberi sa faca ce le pofteste inima, mi-e indiferent ce fac ei atata timp cat nu o fac in fata mea. Si nici daca o fac in fata mea nu le comentez nimic. Nu cred ca e vorba nici de cum sau de cine am fost educati caci pana la urma la un moment dat ne autoeducam, ne formam opinii si principii poate diferite de cele insuflate de parinti/alti formatori de opinie.
Oricum ca tara per ansamblu suntem mai inchisi la minte decat multe alte tari.

| Neuronul a răspuns:

Bună!
Persoanele cu o altă orientare sexuală nu sunt acceptate deoarece românii nu ştiu să gândească independent.
Se ghidează după regulile impuse de religie sau societate judecând fără a cunoaşte!

Fiecare om are drepturile sale ca individ, pentru că fiecare răspunde şi plăteşte pentru faptele sale, iar cei din jur nu au nici un drept să-i judece pe ceilalţi.
Doar că e mult mai simplu să critici şi să marginalizezi o persoană în loc să o accepţi şi să o înţelegi.

| silvia94 a răspuns:

Pentru ca in Romania, oamenii au o mentalitate bolnava.
Fiecare cum la lasat Dumnezeu, pana la urma, astea sunt date de Dumnezeu si numai el poate interzice.
Nu legea, nu biserica.
Ce sa facem, asa e mentalitatea romanului.

| anonim_4396 explică (pentru silvia94):

Iti dau dreptate!

| silvia94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumeschappy

| suntserios a răspuns (pentru silvia94):

Bine ca le amesteci fara niciun rost. Cand Dumnezeu e considerat in multe religii creatorul suprem si aproape in toare religile homosexualitatea este condamnata cum poti afirma ca nu biserica sau religia poate interzice si doar Dumnezeu care este un produs al bisericii si religiei?

| ClauA17 a răspuns:

Pentru ca este ceva anormal si interzis din toate punctele de vedere! pacat de ea tara? macar bine ca la capitolu asta stam mai bine

| Tirexator a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu a lasat barbat + femeie si a facut corpul in asa fel sa fie barbat + femeie. Si ca sa fi gay trebuie sa fi bolnav mintal mai ales daca esti "femeia" laughing