| anonim_4396 a întrebat:

Oare e ceva neinregula cu mine? Am 18 ani jumate si chiar daca multe fete m-au placut eu nu am vrut sa fiu cu nici una. Nu am si nici nu am avut cheful sau dorinta sa fac vreodata sex, nici macar nu m-am masturbat vreodata si vorbesc foarte serios. Sa nu credeti ca poate sunt homosexual ca nu sunt si sunt foarte sigur de asta. Ce e cu mine? Ar fi fost chiar mai simplu pentru mine daca as fii un baiat urat ca nu ar mai trebuii sa ma straduiesc sa resping fetele care se indragostesc de mine. Sunt nebun sau ce? Unii ar crede asta, ca pana si eu cred un pic asta. Poate e pentru ca parintii mei m-au cam ferit multi ani sa ma uit la filme porno sau sa aflu lucruri despre sex, pentru ca sunt prea protectori intr-un fel si nici un parinte nu cred ca vrea prea repede sa se uite copiii lor la filme porno sau sa afle lucruri despre sex, dar nu prea cred ca e de la asta. Poate e pentru ca mai toata viata am fost respins de copii, adica nu prea am avut prieteni buni si cei pe care i-am avut au plecat in alta tara si cei ramasi care nu prea au fost de incredere m-au dezamagit si eu nu am avut ocazia sa ma obisnuiesc sau sa experimentez lucruri noi, care poate ca imi trezeau dorinta de a fi cu cineva. Poate e pentru ca am avut un tata vitreg care s-a cam straduit in ultimul an sa-mi arate ca nu ma prea place. Nu am avut o copilarie prea fericita, pentru ca cea mai mare parte a copilariei mele a fost o dezamagire. Copilaria mea s-a terminat prea repede si m-a cam intristat asta. Oare toate aceste lucruri ma fac sa fiu asa? Nu am mai spus nimanui ce simt, dar m-am hotarat sa spun pe acest site. Ce ma sfatuiti?

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu cred ca o copilarie nefericita iti taie pofta de sex.
Nu vreau sá intru in sfaturi complexe si filozofice dar iti spun un singur proverb romanesc.
¨Pofta iti vine mancand¨winking. sper ca intelegi.

| fabiola a răspuns:

Nu ai intalnit adevarata dragoste! Nu dispera, poate ai fost prea matur in gandire pentru varsta care ai avut-o.Cam incepand cu aceasta varsta, fetele cauta stabilitate, protectie, dragoste, sensibilitate si mai putin frumusete si sex.

| albastrel a răspuns:

Nici mie nu mi-a placut la inceput ...nu aveam partenerul potrivithee hee. dar cum zice nony. pofta iti vine mancand big grinbig grinbig grin cat despre masturbat nu-i nimic.nici mie nu-mi place sa i fac si nu ma consider o ciudata din cauza astawinking

| zanabuna a răspuns:

Nu esti nebun, sau cum mai spui u.iesi in oras cu baietii de varsta ta, poate si mai mari, fii comunicativ cu cei din jur, distreazate, iesi prin cluburi (chiar daca nu te simti in largul tau)incerca sa vb cu o fata, sarut-o chiar daca nu iti doresti, tine legatura cu ea...si apoi o sa vezi k lucrurile o sa se schimbe spre bine.happykiss

| stefytm a răspuns:

Sincer dinasta nu am mai auzit la 18 ani si nu ai avea chef sa faci dragoste cu o persoana..........nu stiu ce sa zic..sorry!

| claudya a răspuns:

Comunica cu cei de varsta ta... nu fi pesimist... iar fetele ...deh nu la mai alunga ca dai de banuit... bafta si sa auzim de bine...

| noname_3387 a răspuns:

Trebuie doar sa te indragostesti.happy poate fetele alea.nu erau pe plaq tau.cand o sa apara una, de care o sa te indragostesti. o sa fie perfecthappy. Vine si pofta de sex.si tot tacamullaughing

take carewinking

| delphigab9 a răspuns:

Nu esti nebun si nu ai chiar nimic. bucura- te de acesta tinerete ca nu te vei mai intalni cu ea. de ce trebuie neaparat sa ai o anumita dorinta pentru a continua sa traiesti normal asa cum ziceai si tu. te -ai gandit vreodata ca poate ceea ce faci tu este normal.si poate parintii stiu mai bine de ce te-au ferit si poate iti doresc tot binele desi uneori incercand prea multe mai si gresesc. dar este mult mai bine sa-i asculti.nu te mai gandi la ce fac altii ci doar gandeste-te la ceea ce trebuie sa faci tu. esti tanar si ai toata viata inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-am crezut până am ajuns la partea cu "nu m-am masturbat niciodată".
P. S.: Dacă o scuturi de mai mult de 3 ori, atunci te joci cu ea.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-le doamne pofta! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fii mai sociabil, iar acesta ca ti-ai spus oful, este un prim-pas...Trebuie sa vezi lucruriile intr-o maniera pozitiva, chiar daca, stim cu totii, viata nu este roz ...In ceea ce priveste fetele, fii mai comunicativ, ai mai multa incredere in sine, fii tu insuti, iar totul vine de la sine...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau numarul unui emo-ist sa iti arate cum se taie venele?laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nimic rau in asta!
Parerea mea happy
Desi. Totusi nu ar trebui sa te agiti atata!
Parerea mea este cu ar trebui sa fii mai sociabil si cu siguranta astea vin de la sine!
hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 18 ani, sunt virgin, nu am vorbit niciodata cu o fata, pentru ca nu am stiut cum sa le ''agat'' ca sa zic asa, dar nu fac o tragedie din asta! Asta e... poti sa gasesti prima iubire la 18, 22 sau unii o gasesc chiar pe la 25 ani! Nu vad de ce faci asa o tragedie din faptul ca esti virgin la 18 ani jumate!

| AnyOneElse a răspuns:

Nebun nu esti, deci inceteaza sa crezi asta. Iti scade serios din increderea in sine si te v-a afecta mai rau pe viitor. Eu nu iti zic ca ar trebui sa faci ceva neaparat, problema poate disparea de la sine daca incerci sa socializezi mai mult atat cu fete cat si cu baietii. De obicei voi, baietii, aveti inclinatia de a prelua in mod inconstient obiceiuri unii de la altii. Nici un parinte nu vrea ca " odorul sau " sa se uite la filme pornografice deoarece de obicei ii afecteaza comportamentul. Daca te simti asa de inconfortabil uite ce cred eu : Nu trebuie sa simti neaparat nevoia de a face sex si de fapt o relatie nu se bazeaza numai pe asta. Incearca sa cunosti o fata mai bine, de preferabil o fata pe care totusi o simpatizezi, cand veti incepe sa va apropriati atractia fizica v-a venii de la sine. Si daca totusi nu simpatizezi nici o fata nu ar fi rau sa incerci sa stai putin cu una din fetele care te plac. Sa o cunosti mai bine poate atunci sentimentul v-a devenii reciproc. Nu trebuie sa fii indragostit de o fata ca sa iesi cu ea. Si daca o placi e bine, dar de cele mai multe ori relatiile incep fara nici un sentiment din partea baiatului. Daca fata este destul de desteapta te poate face rapid sa te indragostesti de ea. Oricum ideea e sa incerci sa iti petreci cat mai mult timp posibil cu persoane de varsta ta. O sa fie destul de simplu sa te adaptezi si o sa inveti cum sa iti cunosti singur corpul. Daca vrei neaparat sa simti nevoia de a face sex, am inteles ca nu e nimic rau in a privii din curiozitata un film porno sau sa incerci sa te masturbezi. Si asta face parte din cunoasterea corpului tau. Incearca, nu ai nimic de pierdut. Sper ca te-am ajutat cu ceva. O zii buna!