| RAY a întrebat:

Oare femeile simt cea ce simnte un baiat cand iubeste?

40 răspunsuri:
| cristi11cristian a răspuns:

.dragostea e aceeasi, doar ca perspectivele sunt altele.

| eliaclodia a răspuns:

Dragostea nu se simte la fel. Deci nu. Nu spun categoric, deoarece am mici nelamuriri unde se termina logica.

| cosmin2344 a răspuns:

Cand o femeie iubeste din libertatea ei de a o face, ti-as dori ca tu sa fii alesul..pentru ca puterea lor de a iubi depaseste cu mult incapabilitatea noastra de a o face. ele o fac total si definitiv, fara luna si fara fraze, in iubire devin regine si nimic nu le sta in cale sa ajnga la sufletul iubit.deci,stai linistit, inca nu ai gasit ceea ce cauti.

| Zenit313 a răspuns:

Barbatii si Femeile gandesc diferit, creierul este format diferit..etc.
Femeile nu inteleg barbatii..si nici noi nu le intelegem pe ele.
Barbatii sunt mai mult rationali, femeile mai sentimentale.
In mod sigur femeile nu simt ceea ce simntim, si nici noi ceea ce simt ele.
Totul se face prin deductie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, normal. Doar ca in viata, in cazul tuturor, nu ne multumim cu un singur partener. Cred ca ai patit-o, din cauza asta ai pus intrebarea asta. Nu stiu daca e adevarat, nu stiu daca ma crezi, dar, personal, cred ca femeile stiu sa iubeasca mai mult ca barbatii. Multe sunt pe interes, intr-adevar, dar sunt si multe care chiar stiu sa iubeasca.

| Bambicuochiiverzi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer sunt de parare inversa cred ca barbatii iubesc ma mult decat femeile

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Da dark,am dat numa peste inimi inghetate,eu vreau pe cineva cu care sa vorbesc, sa am pe cineva, in scimb am primit suferinta, amagiri, iluzi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bambicuochiiverzi):

Fiecare cu propria parere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu esti singurul. Asta e viata. Treci la urmatoarea. ''Ingroapa'' trecutul.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Amandoi aveti dreptate

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am gresit si eu dark recunosc mai ales in vara asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

S-a nacut om care sa nu greseasca? Toti gresim. Acum, depinde si cat de des o facem. Daca au fost greseli minore, si fata respectiva te iubea, ar fi putut sa te ierte, sa treaca peste.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

As vrea sa iubesc dar imi aminteste de suferinta ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare iubeste in felul lui, fiecare iubire este diferita chiar simtita de aceeasi persoana.

| EvaneSScence a răspuns:

Azi iti dau un raspuns mai scurt: mereu intr-o relatie cineva iubeste mai mult. ( iar celalalt se impaca cu ideea sau se simte frustrat).

| DaniAdrian a răspuns:

Nu stiu, poate, depinde daca iubeste si ea.

| Smileygirl23 a răspuns:

Eu cred ca fiecare individ in parte percepe iubirea diferithappy

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Eu cred ca da, iubesc la fel dar totusi poate unu mai puternic decat celalalt depindewinking

| RAY explică (pentru Bambicuochiiverzi):

Bambi nu stiu ce sa mai cred, am dat numa de fete cu inima de gheata ca numai stiu ce sa cred

| Bambicuochiiverzi a răspuns (pentru RAY):

Pai depinde ce fete cauti tu, nu toate sunt la feltongue sunt si care stiu sa iubeasca si sa aprecieze.

| RAY explică (pentru Bambicuochiiverzi):

Asta mi frica de generalizare, poate tu esti pers aia

| Bambicuochiiverzi a răspuns (pentru RAY):

Eu stiu sa iubesc si sa dau ce am de dat iti zic sincer dar sunt si care doar se joaca cu sentimentele, oricum iti doresc vafta cu fetele sa-ti gasesti pe masura ta desi cred ca ai timp destul sa sa iti gasesti sau sa suferi in dragoste nu stiu cati ani ai dar...

| RAY explică (pentru Bambicuochiiverzi):

23,te cred, si soramea iubeste din toata inima de aia mereu sufera, cred ca inca exista iubire dar eu visez la ea dar nu fac nimic

| Bambicuochiiverzi a răspuns (pentru RAY):

Trebuie sa cauti si sa astepti, si dca dai ai sa primesti si tu

| RAY explică (pentru Bambicuochiiverzi):

Asa e, multumesc ca miai raspuns

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Uneori, da.

| Fax a răspuns:

Daca maine ma trezesc barbat, revin cu un raspuns.

| Parizzianu a răspuns:

Niciodata o femeie nu o sa iubeasca asa cum iubeste un barbat si ma refer la o dragoste adevarata, chiar daca totul e in regula in relatie sau casnicie femeia se va simti mereu incompleta chiar daca nu recunoaste asta dar asa cum iubesc ele isi manifesta iubirea intr-un mod mai placut decat barbatii si asta e singurul lor avantaj partea proasta e ca multi barbati se ascund sub duritate si isi suprima sensibilitatea iar cei care nu fac asta sufera pentru ca nu au intalnit persoana potrivita dar chiar si atunci cand o intalnesti sa nu crezi ca te va iubii vreodata mai mult decat o iubesti tu. Daca vrei exemple arunca o privire in istorie cate femei s-au duelat vreodata pentru un barbat? Cate razboaie au inceput din cauza unei femei? Cati barbati au facut prostia sa se sinucida din cauza unei femei?

| RAY explică (pentru Parizzianu):

Da,ai dreptate, asa e istoric, dar femeile nici nu puteau incep razboeie, duleri ele mereu erau la cratita

| Parizzianu a răspuns (pentru RAY):

Dar gandeste-te la Elena din Troia, 10 ani s-au batut toti neghiobii pentru ea laughing))

| RAY explică (pentru Parizzianu):

Valabil pentru toate speciile, masculli concureaza pentru femela, in plus fizic femeile sunt mai slabe, femeia e mai mult cu gura

| Parizzianu a răspuns (pentru RAY):

Da mie imi place gura lor dar in alta situatie laughing))

| RAY explică (pentru Parizzianu):

Te cred, tare astaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Parizzianu a răspuns (pentru RAY):

Caut o femeie rezistenta la frig, foame si bataie! Ce zici cautam impreuna?

| DANIEL72 a răspuns (pentru Parizzianu):

laughing

| eliaclodia a răspuns (pentru Parizzianu):

S-au duelat pentru barbati, stai linistit. Insa mai mult s-au duelat intre ele chiar, ca sa scape de barbati.

| eliaclodia a răspuns (pentru Parizzianu):

Poate s-au batut cu ea. Ma duc sa citesc indicii.

| eliaclodia a răspuns (pentru RAY):

Sa vezi ce opinie are si Calugarita, care mananca capul la mascul in timpul reproducerii si el isi accepta soarta de cand au stabilit care ce rol joaca.

| EuEuEu2 a răspuns:

Cred ca da.

| Siidney a răspuns:

Tabu-oare baietii simt ceea se simt fetele cand iubesc?