| BlackStar99 a întrebat:

Oare mai exista fete care sa-i accepte pe baieti dupa ce e in interiorul lor si nu dupa aspectul lor?(evident si in cazul fetelor)

39 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Deci,daca e atat de urat incat certificatul sau de nastere este o scrisoare de plangere catre fabrica de prezervative, atunci crezi ca o sa-mi mai arda mie de profunzimea sufletului sau alte chestii de genu'?
Hai sa fim seriosi, daca nu acum atunci cand o sa putem aprecia aspectul fizic?
Exagerati cam mult cand spuneti, "oare mai exista?" Bineinteles ca, exista da' daca tu esti prost si stai in mica ta lume ciudata si trista evident ca, incepi sa bati campii cu argumente de tot felul'.

| BlackStar99 explică (pentru madyddd):

Prost,nu...diferit,da.Poate o sa intelegi ca frumusetea corporala nu e totul. Poate ca nu.Nu pot sa-i impun lumii ce sa faca.E adevarat ca nu sunt Fat-Frumos la corp, dar sin aceasta cauza merg la sala.Multe fete mi-au spus ca am o fata draguta dar, nu am nevoied o fata care sa ma iubeasca pentru frumusetea mea corporala ci pe frumusetea mea interioara.
P.S. Imi place in lumea mea!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cam putine sanse dar sunt. Majoritatea sunt fufe si alearga dupa bani si nici macar dupa aspect.

| bogz a răspuns (pentru Salontanul):

Cam asa e!

| ZEU93 a răspuns:

Prima impresie conteaza mai mult in ziua de azi, atat timp cat nu esti cel mai frumos dar te ingrijesti si stii sa te imbraci iti zic eu ca poti sa agati orice fata

| AdyAdeluş a răspuns:

Daaaa. Numai ca pe strada te uiti dupa un tip bine imbracat, blond sau ce detalii iti plac. Dar cel mai bine ar fi sa abordezi fata pe net daca nu esti tocmai fat frumos. Asa, daca ii va placea personalitatea ta...va uita de fata. Baftawinking

| RAY a răspuns:

Prima impresie a contat de cand existam ca specie nu doar azi, fetele te accepta daca ai banii multi si daca esti urat, banii sa ai

| neutrino a răspuns:

Eu inca nu am auzit pe nimeni care sa spuna ca s-a indragostit de un baiat urat si sa fie si incantata de marea ei cucerire! Tu prima data ce vezi la o fata?

| BlackStar99 explică (pentru neutrino):

Eu vad fata dar privesc sufletul. Poate sa fie si Miss ca daca ii prosta si vrea numa bani.....pa si pusi. Vreau doar sa fie decenta si sa nu judece cartea dupa coperta.Prietenul meu nu are o mana....pacat ca inteligenta si fata sa frumoasa sunt acoperite de o mana lipsa.Pace!

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

laughing foarte adevarat. chiar daca s.a indragostit cineva de un urat/urata, iti dai seama ca nu se lauda cu el/ea, deci.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In relatii este exact ca la piata. Te duci unde sunt pepenii mai mari si mai frumosi, nu la cei mici si nefacuti sau la cei trecuti. Te duci unde e coada mai mare, nu unde nu sta nimeni. Cam asta e mentalitatea generala, aspectul fizic cantareste mult fie ca ne place sau nu sa recunoastem.

| Duucu a răspuns:

Noo... e in instinctul lor sa se uite la fizic, unele se uita mai putin, altele mai mult, dar se uita. Cele care nu, fac un sacrificiu imens.

| vocea a răspuns:

Ca sa fiu sincer cu tine black este foarte greu de gasit o fata ca aceasta, este adevarat ca la inceput conteaza corpul si apoi ele raman cu tine daca ai un carcater bun, dar nu se uita nici una uite ce suflet are ala ce imi place de el, ele mai mult trag pe baietii sufletisti bine nu toate, in plus buzunarul pentru ele inseamna interiourul succes

| HueyFreeman a răspuns:

Exact, de ce nu exista fete care sa te vrea asa cum esti? De ce trebuie tu sa depui efort ca sa devii ceva ce ele sa-si doreasca? De ce crezi ca ele si-ar dori ceva ce pot avea oricand?

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Mai sunt. big grin
Doar ca si aspectul conteaza. Trebuie sa apara si aceea placere trupeasca, altfel da in hepatita.
Degeaba e frumos pe afara, daca inauntru e putregai.
Daca interiorul e perfect si are si uun aspect placut, totul e perfect.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii inca se chinuie sa gasesca forme de viata pe alta plantele, poate acolo sor gasi si fete de care zici tu. eu unu asa sper

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De viata pe alte planete " laughing

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sunt si pe Terra.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

Cine stie, nu pot zice ca " caut, ca am si munca si mai multe, dar din cate persoane intalnesc si la munca si la sala, numai peste panarame sau materialiste dau, ceva "normal" nu prea, ori nu stiu eu unde se ascund ele.

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar nu lucrezi sofer pe tir de dai de panarame. laughing
Se mai ascund pe TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

Nu, lucrez la un restaurant de fite, barbatii femeile sunt de treaba, respecta si primesc respect inapoi, dar astia la 20 de ani de varsta mea sau mai mici, sunt niste imputiti, mai ales fetele (suna a misogin dar asa e) se uita cu o fata la tine, gen "uite si pe prostu asta care munceste" si altele. si la sala numai zic, nu stiu cat sa isi arate curu si sanii neexistenti.

sa caut prietena pe un site mi se pare aiurea daca nu patetic, plus ca sunt si in alta tara laughing.

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe site e una. Realiatatea e alta, vad. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

Pai da. pe net ( gen fb si alte prostii) toti sunt buni, de treaba etc etc, dar cand vb cu ei fata in fata sunt varza, de aia prefer face to face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt dar daca omul/baiatul respectiv este cat de cat normal se va adapta circumstantelor, nu-mi spune ca daca un boschetar ar striga ''hey pisi, cf, suna-ma, hai da-mi nr tau'' e tinerel cat de cat frumusel, nu cred ca ai iesi cu ellaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se indragostesc de felul lor de a fii cu siguranta da. happy Dar nu poti sa zici ca exista fete carora le place doar interiorul, depinde cum pui suflet. Si oricum atunci cand te indragostesti hormonii te impiedica sa vezi defectele partenerului.

| Teardrop a răspuns:

Fetele nu se uită neapărat la aspectul fizic. Mai degrabă la nivelul de îngrijire. Dacă ai părul şi hainele curate, dacă ai o respiraţie proaspătă...
Desigur, aspectul fizic, în sensul greutăţii, de obicei, ţine tot de nivelul de îngrijire. Nu toate fetele caută băieţi cu muşchii extrem de dezvoltaţi.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da sa stii ca mai exista, dar foarte putine sunt acele persoane, dar care sunt, dau dovata de un mare caracter si de un om bun.Sunt si chiar cunosc.
O viata frumoasa sa ai!
Peace!

| Ammizzu a răspuns:

Da, mai exista. dar mai exista si baieti care sa faca acest lucru?

| jrockfreak a răspuns:

Eu recunosc ca fara sa vreau, la prima impresie are un rol si aspectul ca doar acela este primul lucru pe care il vad, dar as putea trece peste asta foarte usor daca caracterul e unul bun. De fapt, stii cum se zice, te indragostesti de interior si incet te indragostesti de tot "pachetul"winking Sau mai era ca frumusetea se afla in ochii privitorului (desi asta e valabila si la arte). Deci da, sigur ca exista.

| Leerix a răspuns:

Primul lucru pe care il vezi la o persoana pe care o intalnesti este aspectul fizic. Pe urma, daca ai putina inteligenta, esti dornic sa descoperi persoana respectiva, sa ii descoperi interiorul. Mai exista si astfel de persoane, din pacate, extrem de rare... Trebuie doar sa ai rabdare pana vei gasi persoana potrivita care e destul de inteligenta si matura incat sa poata vedea dincolo de aspectul fizic si sa isi doreasca sa te cunoasca in totalitate.

| Laurentizyu a răspuns:

Banutiii sunt la putere! cine nu recunoaste este un mincinos.

| AndreyBorona a răspuns:

Da, si prin interior ma refer atitudine de bad boy.

| Ana2333 a răspuns:

Prima oara aspectul te atrage, cine zice ca nu se uita la cum arata persoana din fata sa, minte cu nerusinare, toti facem asta dar din punctul meu de vedere, aspectul nu trebuie sa fie cel mai important pentru ca odata cu trecerea timpului aspectul nu mai este acelasi si persoanei respective ii ramane doar caracterul. Oricum o persoana care are caracter si este o persoana de calitate se vede de la distanta fara sa sapi mai adanc. Numai cineva mediocru ar accepta sa stea cu cineva doar pentru aspect. E foarte trist cand nu ai cu cine sa iti impartasesti gandurile si nu te intelege, la acest capitol frumusetea nu ajuta deloc.

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Am 16 ani si am avut 2 iubiti foarte ''urati''. ''Pretendentii'' ca sa spun asa ai mei sunt cei mai frumosi baieti din liceu si eu sunt frumoasa dar nu m a interesat niciodata sa pun pe primul loc frumusetea. Adica desigur ca imi place sa privesc baieti frumosi dar am avut norocul de a ma indragosti numai de baieti intelegenti ce nu sunt ''feti frumosi''

| stefaniaforever a răspuns:

De frumusețe te saturi în 2 luni, de un caracter frumos nu te saturi nici în 40 de ani. Eu nu am cel mai super model iubit din lume, dar fericirea care mi-o oferă face cât toate calitățile care le-ar putea avea. Deci da, exista și fete care apreciază interiorul și totodată și băieți care nu se lasă duși doar de aparente big grin

| Hakuouki a răspuns (pentru stefaniaforever):

Mi-l dai si mie sa verific? laughing
Mai eu cred ca sunt destule persoane care sa se uite in interior, dar daca te indragostesti de cineva, acea persoana este cea mai frumoasa in ochii tai, pentru ca nu ai ochi pentru altii.

| maryco a răspuns:

Buna! da exista, si vor exista mereu. asa cum exista si vor exista si baieti care stiu sa iubesca sincer love struck

| alexandratechi a răspuns:

Da,mai existe fete care se uita si la sufletul baietilor nu doar la aspect, insa aceste fete sunt din ce in ce mai putine sad.