| xBELLAx a întrebat:

Fetelor,voi aveti vergeturi pe sani? Cum sa scap de ele?
Si baieti, pe voi va deranjeaza aspectul asta la fete?

6 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Vergeturile apar atunci când o persoană slăbeşte / se îngraşă foarte mult într-un timp scurt. Pot apărea pe şolduri, burtă, în jurul genunchilor, sâni, fund etc. Sunt mai multe şanse să scapi de ele atunci când sunt încă roşiatice, cu mult înainte să ajungă albe. Sunt creme speciale cu care le poţi ameliora, dar ele NU trec de tot niciodată.
Băieţii nu sunt atenţi la detalii. Atât timp cât ai grijă de igiena corpului tău, mai faci nişte exerciţii din când în când şi îţi iubeşti înfăţişarea, ţi-o va iubi şi el! Ai grijă de tine, şi nu îţi face probleme, nu ai de ce. :-)

| xBELLAx explică (pentru Mao):

Eu nu am slabit si nici nu m-am ingrasat intr-un timp scurt si tot am thinking

| eurynomus a răspuns:

Nu ma deranjeza si daca sanu are o forma drgutza nici atat

| wolder a răspuns:

Daca ai vergeturi pe sani inseamna ca sanii tai au crescut repede. Asta mi s-a intamplat si mie pe fese...:-s
Din pacate iti voii da o veste oribila: daca sunt deja albe e cam greu sa scapi de ele.
Deja m-am saturat de toate cremele folosite in toata viata mea si fara pic de rezultat.
POATE laserul va rezolva ceva nu stiu.

Pai parerea unui baiat: de obicei nu-i deranjeaza daca te iubeste cateva liniute sunt doar detaliihee hee

| KaRa23S a răspuns:

Este ceva normal din punctul meu de vedere, deoarece atunci cand exista o crestere brusca de piele apar si vergeturile din cauza intinderii, ca la femeile insarcinate. Ele trebuie cu timpul nu trebuie sa iti faci griji. Cred ca cel putin majoritatea fetelor au.

| Stefy18 a răspuns:

Uite, nu ma deranjeaza deloc, fiindca eu iubesc fetele pentru ce au in cap, pentru cat de frumos stiu sa vorbeasca si sa se poarte, Frumusetea dupa o anumita varsta poti sa iti iei ADIO de la ea... deci de ce as incerca sa-mi stric tineretea cu astfel de griji ce pot fii remediate foarte greu?