| Pamanteanul a întrebat:

Oare exista fete cuminți sau doar fete care se dau cuminți? Ce e în interiorul sufletului unei fete "cuminți", sex, băieți frumoși? Sau religie? Sau ce?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Una e sa fi fata cuminte si alta e sa încerci sa te dai fata cuminte.
Din perspectiva mea o fata cuminte este una ce se tine de munca/scoala.Ce nu a avut relații la activ cu nemiluita.Ce nu este materialistă,ce si-a ascultat sau isi ascult părinții in functie de varsta, ce gândește realist si matur, ce nu bea până cade sub masa, ce nu merge weekend de weekend in cluburi, ce se îmbracă decent...

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Or fi si fete cuminti, dar tot de baietii rai sunt atrase!

| Adrian5575 a răspuns:

Fetele cuminti sunt de 2 feluri:
1. Cele care nu vor deloc relatii pentru ca au alte prioritati (religie, scoala etc)
2. Cele care vor, dar se abțin pentru ca nu se dezbraca in fața oricui si asteapta barbatul care le ofera incredere deplina si siguranta ca el ii va ramane mereu alaturi.

| isemilia a răspuns:

Ambele. Exista si fete cuminti si fete care se prefac a fi astfel. In general, majoritatea se prefac. Cele cu adevarat cuminti in general reduza o relatie din cauza religiei, timiditatii, rusinii, repulsiei fata de genul masculin, fricii etc. Sunt si cazuri particulare.
Depinde de la fata la fata. Majoritatea celor cuminti pe care le cunosc sunt timide si le este frica sa intre in conversatie cu baietii (nu ca ei ar fi prea doritori sa le vorbeasca), insa si-ar dori ceva. (ceva sincer, real, nu $|

| SociopatuI a răspuns:

Nu generaliza cu o singura varianta. Sunt fete cuminti dar si fete care se dau cuminti. Intrebarea ta e irelevanta.