| geokriss99 a întrebat:

Oare mai exista fete care sa iubească cu adevărat un băiat si sa nu se uite la banii sau la frumusetea exterioara a lui? straight face

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Sincer, banii nu m.ar interesa asa de tare, dar aspectul exterior conteaza oricat de mult ti.ai dori sa nu.ti pese. In ziua de azi mai rar fete carora sa nu le pese de exterior sau de interiorul buzunarului. Pe mine nu prea ma intereseaza banii, dar stii de ce? Pentru ca hai sa zicem ca la inceput toate bune si frumoase,avem bani,tot tacamul, dar iubirea unde e!? Iar mai apoi nici banii nu o sa mai umple lipsa iubirii. Deci concluzie: banii nu aduc fericire decat o perioada scurta pentru ca un om are nevoie de,sentimente si afectiune,in special
Dar in zilele noastre, banii sunt la putere, din pacate si observ tot mai multe fete care sunt ceva de genul:" Eu nu vreausa fiu cu el, fata, ca nu are bani. Ce sa fac cu el!?" si pur si simplu ma dezgustabig grin
Asta.i doar parerea mea si mersi ca ai pus aceasta intrebare, pentru ca m.am mai descarcat putinhappy

33 răspunsuri:
| butterfly27 a răspuns:

Eu sunt o romantica incurabila, deci eu zic ca trebuie sa existe, oricum frumusetea sufleteasca e cea mai frumoasa si importanta.Trebuie doar sa ai rabdare, o zi frumoasa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doar cele foarte urate si grase care sunt constiente ca nu isi permit sa aiba pretenti

| RAY a răspuns:

Dar baieti care sa iubeasca o fata fara sa se uite la fizicul ei sunt sau sa vrea sex?
pentru a sta cu cineva ai nevoie de o motivatie, un interes, tu daca ai fi fata teai lua cu un sarantoc si urat?
daca nu tia dat mama natura fizicul trebie sa trezesti intereseul unei fete prin alte calitati materiale, iubirea adevarata ce e aia? cu toti avem interese si atat, asa zisa iubire e ipocrizia care mascheaza interesele noastre meschine, daca vrei sex de ce nu mergi pe centura e mai sinmplu de ce isi complici viata atata? ori cu o prostituata ori iubita e exact la fel doar ca iubita costa mai mult

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Iubite te termina psihic, apai cand ajunge sotie si trece de menopauza, calvarul vietii unui barbat. asta este inca un avantaj al prostituatei, nu te distruge psihic

| neutrino a răspuns:

Gandeste-te si tu putin drept si intreaba-te ce sa faca o fata frumoasa si isteata cu un asemenea baiat. Exista o "vorba": fiecare trebuie sa ne vedem lungimea propriului nas!

| LoveSleep a răspuns:

Nu, nu exista.
Exteriorul e cel mai important.
Pe masura ce ajungi sa cunosti acea persoana, lucrurile se schiba, da asta-i alta poveste.

| JulesDC a răspuns (pentru LoveSleep):

O zici de parca ai cunoaste toate fetele big grin oh go on

| Dariusuu a răspuns:

Domnişoara Roxxy ne-a confirmat că există fete happy.

| AirănMeidăn a răspuns:

Normal ca mai exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai exista happy

| Teardrop a răspuns:

Nu bă, nu mai îi nici una. Te-ai supt!

| Delocimportant a răspuns:

Cu siguranta, nu exista! TOATE vor bani, muschi si BMW!

Răspuns utilizator avertizat
| borntotwerk a răspuns:

Stii ce e cel mai ciudat? ca exista fete care nu se uita dupa bani, dar gasesc fix baieti care vor doar sex si nu vor o relatie serioasa... Oare mai exista baieti care sa nu se uite doar la aspectul fizic si sa se gandeasca doar la sex? oare exista baieti care isi doresc cu adevarat o relatie serioasa? exista baieti care pot iubi si ei sincer in stupida lor viata? nu inteleg de ce pui intrebari de astea despre fete..cand sunt si multi baieti mai naspa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru borntotwerk):

Problema este mentalitatea de balta care neo impune societatea romaneasca, ea nu se impaca cu gandul ca omul nu este proiectat sa fie monogam si ca sexul este o nevoie fiziologica absolut esentiala supravieturii omenesti nicidecum subiect tabu

| RAY a răspuns (pentru borntotwerk):

Ai dreptate

| TheCuteOne a răspuns:

Da, mai există.Dar sunt foarte rare.Şi nu cred că există vreo fată căreia să nu-i pese de aspectul exterior, oricât ar vrea să o nege.

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Exista,bani ai sa mai faci in viata insa dragostea adevarata e mai greu de gasit si da uneori frumusetea exterioara este foarte importanta insa dupa experienta mea poti sa te indragostesti de o persoana care nu este foarte frumoasa insa felul cum se compoarta cum vorbeste, caracterul si in general felul lui de a fi poate atrage o fata.

| florin96ak47 a răspuns:

Esti sarac si urat de intrebi?
Glumesc, evident, dar recunoaste ca si tu te uiti mai mult la o fata care este frumoasa, decat la una care nu arata atat de bine;-)

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Buna! Da mai exista fete care sa iubeasca cu adevarat,dar puneti intrebarea si invers, oare baieti mai iubesc o fata pentru ceea ce e in ziua de azi? Si baietii sunt destul de parsivi si se uita la fete doar pentru fund si sanii, frumusete etc.Dar tinerii din ziua de azi nu realizeaza ca sufletul e cel ce conteaza. Sper sa iti gasesti o fata si sa va iubiti cu adevarat, si sa stii ca dragostea cu adevarat dureaza toata viata, si ca daca va iubiti cu adevarat treceti peste defecte si probleme cu usurintahappy

| Joker1305 a răspuns:

Exista dar din pacate sunt foarte greu de gasit si de cuceritwinking

| Cosmina33 a răspuns:

Eu sunt sigură ca fete care sa iubească cu adevărat există, dar întrebarea e. Există băieţi care sa măi iubească cu adevărat o fata fără sa se uite la fundulea ei? Raaar.
Cred cafetele iubesc cu adevărat în majoritatea cazurilor chiar dacă nu prea arata ăsta din cauza băieţilor care sunt nişte badarani şi vorbesc în acelaşi timp cu măi multe fete.

| Grigore_Denisa_1983 a răspuns:

Stii sunt fata si ma uit la filme si imi doresc si eu sa am o iubire ca in... povesti! Fara ca baiatul sa se uite la bani, frumusete, bogatii...
Daca tu ai pus intrebarea asta si iti pasa inseamna ca tu esti unul dintre acei baieti!

| MyNameIsAndreea123 a răspuns:

Exteriorul, adica muschii si patratelele sunt importante pentru fata, evident. Dar nu strica sa ai acolo ceva bani in portofel! Noua ne place asta!

| LILLYYY a răspuns:

Sunt aici oameni buni!!!!

| florynsoare a răspuns:

Da exista si asfel de fete de exemplu eu nu am cine stie ce bani am doar strictul necesar sa imi ajunga mie si nici nu sunt cine stie ce frumusete dar am o iubita care nu o intereseaza aceste aspecte pur si simplu ma iubeste si iubesc pentru ceea ce sunt si ceea ce este...

| VivianneNicole3 a răspuns:

Bună!

Întrebarea ta, o să aibă diferite răspunsuri, din diferite experienţe.
Iubirea adevărată e sentimentul care conectează două inimi, fără să fie implicate alte interese, după părerea mea. Sunt logodită cu cel pe care îl iubesc, nu datorită banilor sau a frumuseţii lui exterioare, ci pentru că îmi oferă acel sentiment nemaîntâlnit, în ciuda distanţei noastre. E un om alături de care aş vrea să îmi realizez viitorul, aşa cum a făcut-o şi mama mea de-a lungul vieţii ei cu tata.

E o imensă bucurie să ştiu că interesele nu există între noi!

Confirm că există!

| AnswerMan a răspuns:

Exista, dar nici sa fi prea urat sau incult. Conteaza si pesronalitatea si gesturile pe care le faci modul de a te comporta si a vorbi cu ea, asta o face sa se indragosteasca chiar daca nu ai foarte multi bani si nu poti sa ii iei tot ce isi doreste. Un cadou din cand in cand este necesar, dar nu neaparat ceva foare scump. Sunt multe care se uita doar dupa grosimea portofelului dar nu toate. Ideea e ca gasesti fete dragute si cu multe calitatii care nu au foarte multe pretentii si pot ajunge sa te iubeasca cu adevarat.

| Ioana1985 a răspuns:

Dar oare mai exista vreun baiat care sa iubeasca sincer si sa nu-si bata joc? happy

| kamy a răspuns:

De frumusetea exterioara nu vorbim, ce fata place un urat, dar cu banii e alta problema pe care baietii nu o inteleg - fetele sunt atrase nu de bani ci de SUCCES si banii inseamna succes