| alexuta4you a întrebat:

Oare de ce baietii/fetele pun asa de mult accent pe frumusetea exterioara a unei fete si nu le intereseaza si sufletul?

14 răspunsuri:
| ing3rd3mon4u a răspuns:

Nu toti sunt asa!
Sunt fata si nu sunt de aceiasi parere cu tine.Cum am zis, nu toti baieti sunt la fel.Nu ii baga pe toti in aceiasi oala.
Sunt si fete care fac acest lucru si care nu.
Deci suntem la egalitate dupa parerea mea. Exista lume buna si lume rea.
Poate ca nu ai intalnit persoana potrivita. Sper ca te'am putut ajuta.

| ionutzul31 a răspuns:

Uite,la chestia asta nu m-am gandit thinking
Cred ca aici depinde despre ce gen de baieti vorbim.Cei care ii intereseaza frumuseatea exterioara, frumusetea exterioara+frumusetea interioara sau frumusetea interioara?
Eu m-as clasa in a 2-a categorie sa fiu sincer laughing
Sfat:Cauta altulwinking

| alexuta4you explică (pentru ionutzul31):

Mersi pentru sfat

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Pai nu poti merge pe strada cu"sufletul" trebuie sa arate si aceea persoana cat de cat bine

| Isabellaღ a răspuns:

Asa sunt ei, noi fetele suntem mai emotive, mai sensibile si ne place ca baietii sa ne ofere dragoste si sa fie draguti cu noi fara a conta daca nu esti perfecta la exterior.Insa ei nu sunt ca noi.Ei spun "nu" la o fata inainte de a vedea cum este pe interior sad
Asta e.Trist dar adevarat.Bun e adevarat ca mai sunt si exceptii...nu toti sunt asa, mai sunt si baieti care se indragostesc de sufletul unei fete.Dar sa fim serioase...baietii frumosi nu se prea uita la suflet, li se urca la cap oh go on

| Al3xCojbuchi a răspuns:

Ma,sincer eu ma uit prima oara de 15 mii de ori la o fata.Sa vad:E pe interes sau nu? Pe mine ma intereseaza decat sa ma iubeasca.Destul am suferit cu alte pitipoancebig grinAlegerea mea: Frumusetea interioara:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dramatizezi si generalizezi. Te-as ruga sa te casatoresti cu un boschetar de pe strada si sa ne arati poze spunadu-ne ca aspectul nu conteaza. Tu dintre un tip prezentabil si ingrijit si unul neingrijit, murdar ce alegi? Ca tot de aspect e vorba, furmusete exterioara...
Nu mai gandit ca un copil.

| alexuta4you explică (pentru anonim_4396):

Eu nu am spus ca aspectul nu conteaza dar ce rost are daca ai langa tine o persoana super frumos/frumoasa daca pe dinauntru nu are nimic...

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexuta4you):

Nu are nici un rost sa ai o persoana frumoasa langa tine si goala pe interior. Dar nu are rost nici sa ai o persoana plina de calitati interioare neingrijita la exterior.

| crysalys1 a răspuns (pentru anonim_4396):

AM si eu o intrebare! Tia ti-ar place ca fata sa stai cu un baiat care nu se barbiereste sau nu se uita cum se imbraca sau pur si simplu isi neglijeaza aspectul? normal ca nu. La fel merge si pentru noi baietii... daca ai grija de cum arati fara sa exagerezi cred ca are un mai mare succes decat sa te comporti si sa te imbraci ca o pitzi. Parerea mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru crysalys1):

Asta spuneam si eu, sub alta forma.

| JustStitch a răspuns:

Eu sunt baiat si pun accent mai mult pe suflet decat pe frumusetea exterioara

| Vladut122 a răspuns:

Nu toti suntem la fel!
Pe toate fetele cu care am fost le-am placut si le-am iubit pentru ce erau ele inauntru nu in exterior...ce daca ai fundul lui peste trebuie sa ai si putina minte si sufletbig grin nu zic ca nu ma uit la frumusete! sper ca te-am ajutat

| narutome2009 a răspuns:

Baietii pun asa mult accent pe frumusetea exterioara din cauza unei celule din creier care ii face sa creada ca daca cineva arata bine in exterior e mai greu de cucerit si atunci daca reusesc cred ca fata e un fel de premiu cu cae se pot lauda
da eu nu is asa XD