| LiLu a întrebat:

Exista oare vreun barbat care sa iubeasca cu adevarat?

33 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, miliarde. Dar doar femeia potrivita.

| psiholoaga a răspuns:

Sigur. Chiar multi.

Anna
| Anna a răspuns:

Absolut. Exista, dar inca nu ai intalnit persoana potrivita care sa te pretuiasca si sa te iubeasca pe masura asteptarilor tale.

mlm
| mlm a răspuns:

Sincer mai exista si in vremurile de azi, asta depinde de temperamentul barbatului, sint barbati care au dat tot ce a fost mai bun din ei si au fost tradati, dar totusi stiu sa respecte in continuare persoana care le sta alaturi.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da.Sunt si baieti care stiu cu adevarat sa iubeasca.happy

auran
| auran a răspuns:

Nu cred

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Exista dar sunt pe cale de disparitiehee heehee heehee heeimi place de scorpio89 ca este optimista...hee heenu sti ce gandesc baietii si eu cred ca pr meu iubeste cu adv dar nu pot fi sigurawinking

| moonY a răspuns:

Sergiu. te contrazic.sunt ferm convinsa ca acele fete care ar sta langa un baiat "si la bine si la rau" NU sunt foarte putine asa cum spui tu.
sunt multe.cred ca problema este unde le cauti.in ultimul club de fite de exemplu? cauti o paupusica barbie cu capul gol.admirata de toti, care sa fie doar a ta? pai asta te va parasi.pentru ca tot ce cauta este starea de bine.si daca pentru tine asta se traduce prin "iubire" la ea are alt sens: stare de bine =bani!
nu inteleg de ce spui ca investesti sentimente iar ele isi vor bate joc de ele, plecand cu altul cu masina.pentru ca daca e materialista iti vei da seama din prima saptamana, cand o inviti la o plimbare cu bicicleta in doi, iar ea raspunde ca asteapta sa scoti masina din servicehappy. atunci cand iti vrea doar banii.vei vedea asta.inainte sa te indragostesti.
si daca in timpul cat ati fost impreuna te'a iubit neconditionat, te'a iubit pentru ceea ce esti, dar totusi te'a parasit, iar acum e cu altul.intreaba'te unde ai gresit.cat ai facut'o s'o doara .pentru ca "masina de mii de euro" n'are nici o legatura cu linistea pe care si'o doreste.

| Ben. a răspuns:

Da

| want2bMajestic a răspuns:

Exista oare vreo fata care sa iubeasca din pasiune fara sa ceara bunui materiale? adica sa fie materialista? EU zic ca da.asa iti poti rasp si u la intrebarea ta. exista si poate ma incadrez si eu printre ei.winking

| cotzobel a răspuns:

Da exista..nu dispera ca atunci cand te astepti mai putin va aparea barbtul care te va iubi asa cum esti...curaj!

| deiutza_9183 a răspuns:

Eu cred ca da
adica si barbati sunt finte omenesti si la un moment dat se indragostesc si iubesc
parerea meabig grinbig grin

| mikiscence a răspuns:

Sunt barbati care iubesc mai profund decat femeile... dar cum sunt femei care nu iubesc asa sunt si barbati...stii ca in ultima perioada am auzit mai multe cazuri de femei care "calca stramb".asta e...

| DiMoDi a răspuns:

Bine-nţeles! Au fost, sunt şi vor fi mereu... trebuie doar să ai răbdare să-l găseşti pe cel care ţi se potriveşte (nu să te grăbeşti ca fata mare...) tongue
- sergiu25bc... chestia cu răbdarea îţi "sună" şi ţie... sunt multe fete care au capacitatea să te iubească pentru ceea ce eşti nu pentru ceea ce ai... trebuie doar să ai răbdare sî găseşti una din ele! happy

| sergiu25bc a răspuns:

De existat sunt destui, eu ma numar printre acei barbati. Dar cum in ziua de azi fetele sunt mai smechere, si unele isi bat joc de sentimentele noastre, iar la final ta lasa balta, si pleaca cu altul care are o masina de cateva mii de euroi, iar pe tine nici la nas nu ii mai ajungi, atunci zici asa.Se pare ca nu a tiut sa aprecieze ce am in suflet si a apreciat mai mult situatia materiala.Se zice o vb la romani, acum nu stiu daca si voi o folositi.Si anume la inceput pasaroiul isi face cuibul apoi vine si pasarica, eu cuibul cred ca il am, adica o casa a mea, si nu stau in chirii sa le fac bani la altii moca.La varsta mea cat de cat sunt realizat material si financiar, dar vrea ca acea fata sa ma placa pentru ce sunt, si sa nu tina cont asa mult de situatia materiala. Daca maine ajung sa zicem sarac de nu m-ai am bani sa trec strada, cu siguranta acea fata ma va parasi.Pe cand mai sunt si anumite fete care sunt alaturi de tine si la bine si la rau, doar ca putine din pacate in ziua de azi.Deci barbati care iubesc cu adevarat, care in fiecare zi iti arata cate 1 mica atentie, si nu este 1 zi care sa se repete la fel.Fiecare barbat stie sa isi arate iubirea in felul lui.Nu suntem toti egali, fiecare gandim altfel, dar stim sa iubim foarte mult chiar daca uneori am fost dezamagiti.

| jani a răspuns:

De ce nu ar exista...barbatii nu sunt tot oameni? da intr-adevar nu sunt multi barbati care iubesc... dar iubesc si barbatii la fel de mult ca femeile.

| chikitoka a răspuns:

DA! exista. iubeste si vei fii iubitabig grin.

| Wtf9000 a răspuns:

DA, si chiar destui. Trebuie numai sa te uiti atenta in jur.

| nicp a răspuns:

Da. Sotul meu mi-a demonstrat-o de nenumarate ori. Sergiu25bc: daca erai din iasi (cred ca esti din bacau) iti faceam lipeala cu sora mea.

| Xulescu_6752 a răspuns:

Cu siguranta, sunt multi barbati care iubesc cu adevarat...SEX-ullaughing

| eeeeeeeeee a răspuns:

Exista si e prietenul meu.

| simpluEu. a răspuns:

Exista...sunt multi... dar au nevoie si de ajutorul partenerei

| gherghe_9739 a răspuns:

De ce nu pui intrebarea si invers?

| Viru$ a răspuns:

Nu mai cauta degeaba, nu vei gasi niciodata...laughing

| Teardrop:] a răspuns:

Da exista.trebuie doar sa il gaseti pe cel potrivit pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, sunt bărbați care iubesc mult mai puternic și profund decât femeile.
Sunt rarități, dar există.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.De obicei fiintele care vorbesc cit mai putin te lasa sa intelegi cit mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exiata....toti barbati sint excroci sentimentali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi barbati se intreaba acelasi lucru despre femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista, dar foarte rar...winking