| RAY a întrebat:

Oare nu ne grabim cand dupa intarnire hotaram ca nu ne potrivim cu x?

4 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ba da, dar de fiecare data spunem ca "de data asta va fi bine". cand e sa gresim, atunci realizam ca ne-am prea grabit si culmea, greseala asta se repeta la infinit.

| zurick a răspuns:

Nu neaparat ca ne grabim, dar orbim inainte sa vedem ce persoana este aceia cu care dorim sa ne casatorim, crezand ca am descoperit dragostea, fara ca sa ne asiguram ca aceia e chiar persoana potrivita.

| AndyLavy a răspuns:

Depinde de cum a decurs intalnirea.De cele mai multe ori ne grahim sa facem acest lucru, si posibil sa gresim, de aceea eu sunt de parere ca trebuie sa oferim si o a doua sansa. Uneori ne ia o viata intreaga sa cunoastem cu adevarat o persoana, si nu putem trage astfel de concluzii de la o prima intalnire.

| Against a răspuns:

Poate da, poate nu. Depinde de cat de bine de cunosti si cat de bine stii ce vrei langa tine si la fel, pentru ca sunt cazuri in care persoana cu care te-ai intalnit sa fie super ok, dar de la un singur gest sa iti dai seama ca nu se merita, totul e sa stii ce vrei langa tine.