| Sergiu_Cosmin_1995 a întrebat:

De ce ne grăbim?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca traim in secolul vitezei mari, deci omul nu este facut pentru asa ceva e si asta naste depresie, e full de cazuri pe TPU

| Sergiu_Cosmin_1995 explică (pentru RAY):

Secolul vitezei definit de noi! Grăbindu-ne, nu facem nimic altceva decât să "gustăm" din frumusețile vaste ale vieții.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu ma prea grabesc.

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca si la paine daca nu mergi repede vine altul si o ia pe ultima la un anunt daca nu suni repede deja s-a dat si tot asa pentru ca suntem multi si multi in aceias situatie cu aceleas nevoisi ne temem foarte tare ca o sa ramanem fara, ca nu o sa ne mai permitem sau ca vom ramane singuri...

| LoveSleep a răspuns:

Sunt ardelean, vorbește în numele tău.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca suntem chemati si impinsi cu amenintari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca timpul este o resursa valoroasa si este bine sa o investesti in lucruri care iti fac placere sau iti sunt utile, iar pentru restul activitatilor care nu sunt asa importante pentru tine sa acorzi mai putin timp pe care sa-l eficientizezi la maxim. E buna si graba atata timp cat este calitativa si faci ceva util pentru tine cu timpul castigat. Acum depinde si unde folosesti graba asta, este foarte vasta intrebarea, unii se grabesc ca sa ajunga la rezultatul final si nu se mai bucura de etapele intermediare si este oarecum trist modul in care aleg sa dea prezentul la o parte si sa se focuseze doar pe viitor, precum un robot programat sa executa o sarcina. Meh, fiecare cu graba lui. laughing

| munteanuionvictor a răspuns:

Eu nu mă grăbesc.

| Victor453 a răspuns:

Finndca traim intr-o lume unde timpul este pretios si cel mai des-putin!

| simplegirl2 a răspuns:

Unde sa ne grăbim?

| Sergiu_Cosmin_1995 explică (pentru simplegirl2):

În tot și-n toate. Vorbesc de grabă fizică, dar și pe plan lăuntric

| simplegirl2 a răspuns (pentru Sergiu_Cosmin_1995):

Asa e lumea, ....toti alearga zi de zi sa castige bani si timpul trece fara sa-si de seama

| BIBI2308 a răspuns:

Asa e viata... Ne grabim toti sa ajungem undeva, iar cand ajungem acolo ne dam seama ca era mai bine inainte.

Întrebări similare