| RAY a întrebat:

Oare o fata cand vede un barbat frumos dezbracat simte la fel ca cand un barbat vede o femeie frumoasa dezbracata? Dau funda care fata imi explica ce anume i provoaca dorinta sexuala si cum o percepe?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da, normal... Daca barbatul arata bine, cu siguranta. Si nici nu trebuie sa fie dezbracat complet ca sa le provoace acea dorinta sexuala... Femeile nu sunt exact ca noi, dar nici cu mult nu difera. Natura ne-a facut in asa fel incat sa ne placa sexul, astfel natura se asigura ca procreem, sa ne inmultim. Daca femeii nu i-ar place nu am fi nici macar jumatate din populatia actuala. Da, e adevarat ca ele sunt invatate sa nu vorbeasca despre asta, sa isi ascunda dorintele, sa para neabordabile si neinteresate de acest subiect, dar adevarul e ca, mamifere fiind, le place, si "tanjesc" dupa sex la fel de mult ca noi, doar ca ele nu o arata.

36 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate acum imi spui ca nu stii engleza!

https://www.youtube.com/watch?v=_apa7K2wKWQ

| GdX a răspuns:

Tu te exciti cand vezi o femeie goala? O femeie este mai atragatoare cand este sumar imbracata nu goala. Tu crezi ca femeilor li se scoala cand vad un barbat gol? Femeile sunt altfel construite. Pe ele trebuie sa le cuceresti si altfel nu numai cu corpul.

| RAY explică (pentru GdX):

Normal ca ma excit e ceva normal orice barbat hetrosexual se exicta

| Drimmero a răspuns:

Normal, sa n-o dam in potop de minciuni cum ca '' sufletul conteaza, ca stie sa joace sah'' si orice tampenie, ne mintim singuri o eternitate!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu vezi ca uni tot vor sa minta pe alti, mai ales cei care promoveaza arta seductiei =prostiei, totul sta in aspetul fizic nu in porcari cu suflete

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu zici gresit deloc, hodorogule

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu e vorba de ceea ce scriu eu e vorba de ceea ce a descoerit oamenii de stiinta ca dorintele sexuale sunt involuntare si ca oamenii frumosi au relatie mult mai multe ca alea urate ba chiar s-a dovedit ca personaele frumoase creaza o buna impresie

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ti-am mai zis eu care e faza cu stiinta, sunt in uriasa generalizare... iar omul e prea de neinteles pentru asa ceva! Nu e destul de clar ca, frumosul e la putere?

| RAY explică (pentru Drimmero):

90% din actiunile noastre sunt involuntare

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Iar concluzia zice ca, omul nu stie nici el ce vrea/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Suntem masinari biologice controlate de reacti chimice atata tot

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Doar mecanismul e de noi, spui tu?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ce mecanism?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Biologic...

| RAY explică (pentru Drimmero):

Suntem masinari complexe man, pe o parte svem senzatia constienta ca suntem finte rationale dar controlate de creierul primitiv din spatele capului de fapt avem 3 creiere
1 cel reptilean
2 cel emotional
3 si cel rational nerocortexul la noi e mai mare ca alte mamifere
faza proasta e ca informatia ajunge prima oara la creierul reptilean apoi la cel emotional la urma la cel rational

| PsihoSex a răspuns (pentru RAY):

Mai omule, degeaba arati ca lumea daca esti cocalar, nu pricepi?! Trebuie sa si ai ceva ca lumea la mansarda! Caci dincolo de toate alea, ce face ea cu patratele tale?!

| RAY explică (pentru PsihoSex):

Offf unde e studiul cum ca carcaterul creaza atractie sexuala? Normal ca conteaza caracterul eu vorbeam de prima impresie in caz ca nu sti fetele sunt atrase de badboy nu de papa lapte

| PsihoSex a răspuns (pentru RAY):

Mai, scrie-i lui Pera, si zi-i ca pentru tine nu se potriveste ce sustine el si roaga-l sa te ajute! Poate e mai simplu asa!
Pana atunci, ia ceva de relax de aici si hai noroc! Weekend plin de gagici!
Eu nu am auzit de studiul ala. Scrie-i lui Doctorandus, ca el e specialist in cautari pe net si citari de studiu, sigur iti va putea gasi ceva si pentru tine!
https://www.youtube.com/watch?v=4wS7LCiMXy8

| RAY explică (pentru PsihoSex):

Man nu poti dovedi ceea ce afirmi

| minrest a răspuns:

Nu. Simte o teama irationala de a fi violata.

| Florentina9210 a răspuns:

Unei femei, ii trezeste dorinta cand vede in fata ei muschi/patratele si nu burtica, si viceversa! Nimeni nu cauta sunculite, sani lasati si burtica.

| PsihoSex a răspuns (pentru Florentina9210):

Salile de sport sunt pline de tipi care vor patratele, dar prea putini au si ceva in cap, cat despre caracter, si mai rar!
Petru o simpla parida de linistire, da, e bun si unul cu patratele, dar pentru o relatie serioasa e nevoie de mult mai mult!
Pe o femeie matura o poate atrage mult mai mult intelgenta si dialogul sclipitor si simtul umorului, decat patratele si aroganta aferenta!

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Flory tu esti fata tu esti in masura sa imi spui cum simti dorinta sexuala?

| Florentina9210 a răspuns (pentru PsihoSex):

Exact, la asta m-am referit si eu, ca nu doar fizicul conteaza, insa intrebarea s-a referit doar la aspect nu si la altceva. Eu am spus ce m-ar atrage pe mine, si pe orice fata.

| RAY explică (pentru PsihoSex):

Carcaterul nu creaza atractie sexuala

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Cum am mentionat si in raspunsul meu, sa fie placut la aspect. Eu sunt si mai ''agresiva'' de fel. Atat am avut de spus.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Wow cool

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Se comporta pitin diferetit. Asta poti observa si pe o plaja, unde oamenii sunt cat se poate de dezbracati. Un barbat se excita cand vede una frumoasa, pe cand o femeie poate vedea 10 si nu da semne ca se excita sau sa aiba dorinta sexuala. La barbati in principiu, dn punct de vedere anatomic, actulul sexual ajunge sa se inchida in maduva sau poate si la nivelul creierului, desi nu e mereu nevoie, iar la o femeie se inchide doar la nivelul creierului. Unei femei i se poate provoca dorinta si daca e imbracat, poate mai mult ca dezbracat, e misterul acela "oare cum e sub haine, la atingere etc" lucru ce si unii barbati o patesc, felul cum ii vorbeste, cum ii atinge sufletul sau mintea.

| RAY explică (pentru Mussette):

Zi-mi cum e la tine cum e cand simti dorinta aia?

| PsihoSex a răspuns (pentru RAY):

Man, nu ai citit ca sexul frumos e excitabil preponderent de aproape?! Prezenta agreabila, curat, dialog inteligent, atingeri fine, mangaieri si determinare, etc.
Daca stii sa o atingi si ii inspiri ce trebuie, ii creste tensiunea, se poate umezi jos si poate aparea si dorinta si excitatia sexuala!

| RAY explică (pentru PsihoSex):

Daca arati ca moartea si o mai si atingi chiar faci un film de groaza, da-mi studiul ala cum ca carcaterul creaza atractie fizica, ce atingeri ma daca esti urat

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca asta conteaza cum reactionez eu, ci cum reactioneaza cea pe care o "tintesti", sa fi capabil s-o citesti de la distanta si apoi improfunzime. Asta daca vrei sa stii despre una anuma. Daca te intereseaza in general, cred ca a fost destul de explicit raspunsul meu, PsihoSex, ti-a explicat destul de clar. Mai citeste intrebarile si raspunsurile postate, cum se excita o femeie, ca au fost si altii curiosi inaintea ta sau in diverse carti de specialitate.

| RAY explică (pentru Mussette):

Sincer fara suparare miai raspuns total aiurea, daca nu poti raspunde nu raspunde simplu, daca isi este rusine nutrebia sa raspunzi nimeni nu tea obligat

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca a fost aiurea, dar scuze daca nu am atins subiectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu alte fete ce simt, dar eu am vazut o singura data un barbat frumos, dezbracat, la un curs de pictura.Am simtit o usoara ameteala la inceput, urmata de spasme musculare, senzatie de sufoare, apoi mi.am pierdut memoria.Cand mi.am revenit,eram intinsa pe un pat de spital. Langa mine era o asistenta si barbatul acela frumos, insa acum era imbracat si, zambindu.mi, mi-a zis:"Ai fost extraordinara!"
Am simtit cum un val de caldura imi cuprinde tot corpul si am lesinat din nou.
Ce ma excita? Pai, daca te.as vedea incaltat in ciocate din lac, bine lustruite, nici nu mai conteaza cum arati.
Asta.i pofta ce.am poftit!